Skocz do zawartości
Forum

Białe zęby


Gość muriel

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Czarna_Mamba_25
Jeżeli chcesz spróbować naturalnych środków to po każdym umyciu zębów pastą, zakropl na szczoteczkę kilka kropel soku z cytryny. Sok z cytryny ma właściwości wybielające, ale po jego uzyciu możesz odczuwać nadwrażliwość.
Odnośnik do komentarza
najlepiej skontaktować się ze stomatologiem chociaż teraz też są różniste płyny do płukania np colgate white. Niemniej jednak kontakt ze stomatologiem to najwłaściwsza decyzja a jeszcze lepiej jak pójdzie się do prywatnego ( nie ukrywajmy w Państwowych placówkach nie ma szans chociażby na ultrafiolet ) . Poczytaj sobie informacje np na www.candeo.pl jak działają specjaliści i jaką mają ofertę. Na pewno znajdziesz coś dla siebie.
Odnośnik do komentarza
Według mnie pasty są średnio skuteczne, jeśli już miałabym wybierać to blenadmed luxe w tej małej tubce się nieźle spisuje. Jednak najlepsze na wybielenie zębów jest udanie sięd o stomatologa i zrobienie jakiegoś zabiegu typu piaskowanie itp. Działa w 200% i ma się spokój na dłuższą chwile.
Odnośnik do komentarza
oj też nie zdecydowałabym się na to, żeby wybielać zęby za pomocą sody, bo dzięki takim działaniom tylko sobie szkliwo możemy zniszczyć. Poza tym większość tych domowych sposobów jest, albo mało skuteczne, albo mogą nam zniszczyć zęby.
Myślę, że najlepiej jest zęby wybielać albo u dentysty, albo za pomocą odpowiedniej pasty, albo specjalnego urządzenia, jak np liquid smile. Dzięki temu możemy mieć pewność, że zęby będą białe, ale też zdrowe.
Odnośnik do komentarza
ja słyszałam, że jest taki nowy preparat Liquid Smile i to jest w formie takiego błyszczyku, który sie nakłada na zęby, podobno nie niszczy szkliwa i daje dobre efekty, takie jak wybielanie u dentysty, które jest bardzo szkodliwe dla szkliwa
Odnośnik do komentarza
Mam podobne zdanie na ten temat - metoda zabiegowa przynosi efekt na jeden tydzień, ewentualnie kilka tygodni, a później trzeba to samo robić ponownie. Ja uważam, że tak jak wspomniałaś - najlepsze efekty przynosi systematyczne mycie zębów dobrą pastą. Popieram również w tym przypadku kandydaturę Ajony.
Odnośnik do komentarza
Właśnie też się zastanawiałam nad tymi pastami z sodą na przykład, bo jednak słyszałam, że ona szkodzi na zęby, ale z tego, co się zorientowałam, to w preparatach czy pastach wybielających są takie małe ilości sody, że są dla zębów bezpieczne, więc szkliwo się nie niszczy. Ja przed ślubem potrzebowałam szybkiego sposobu na wybielanie zębów i zapodałam sobie iBright - to są nakładki z żelem wybielającym i efekt niezły, w niecały tydzień miałam dużo bielsze zęby, więc ja akurat taki sposób przetestowałam.
Odnośnik do komentarza
Ale codziennie ten iBright stosowałaś? I tylko tydzień? Ile razy dziennie? Dużo bielsze tzn ile odcieni? Mierzyłaś sobie na tej skali odcieni, takim pasku z kolorami zębów, na którym można porównać swoje zęby z konkretnym kolorem?
Odnośnik do komentarza
Moja ciotka też wybielała sobie zęby jakimś żelem, ale nie jestem pewna, czy to był iBright czy coś innego, mogę ewentualnie podpytać i się dowiedzieć, ale to pewnie po świętach dopiero, bo wtedy się z nią zobaczę.
Odnośnik do komentarza
verimma napisał/a:
Ale codziennie ten iBright stosowałaś? I tylko tydzień? Ile razy dziennie? Dużo bielsze tzn ile odcieni? Mierzyłaś sobie na tej skali odcieni, takim pasku z kolorami zębów, na którym można porównać swoje zęby z konkretnym kolorem?



Ile razy dziennie? - ja stosowałam wieczorem, raz dziennie.
Ile odcieni? - Na moje oko około 6-7. Ale nie mierzyłam na tej skali, nie porównywałam, chociaż tak na rzut oka, wygląda właśnie na 6-7.
Odnośnik do komentarza
Po kolei: nie bolały mnie ani zęby ani dziąsła po iBrightcie, nie odczuwałam nadwrażliwości, wszystko było normalnie w tych względach.

Akanka - jasne, że nie można wybielić koloru kości zębowej, niektórzy mają jaśniejszy, niektórzy ciemniejszy, masz rację mówiąc, że nie można tego zmienić. Ale wybielanie nie polega na zmianie koloru kości zębowej, nie ma tam ingerencji w strukturę zęba, pod względem chemicznym ta struktura zęba też się nie zmienia. Z tego co się orientuję, to wybielanie to jest ingerencja w barwniki znajdujące się w szkliwie zęba i tyle - chemiczką nie jestem, więc dokładnie Ci tego chyba nie wytłumaczę ;). A jeśli chodzi o odcienie, to mnie się wydaje, że wybiela się od 5 w górę, tak gdzieś mi się obiło o uszy.
Odnośnik do komentarza
A ja po prostu systematycznie myję zęby pastą Ajona. Nie palę, kawę ograniczam do minimum. Efekt jest super - bez wydawania kasy na wybielanie, które przecież i tak daje krótkotrwały efekt. Polecam również i wam takie rozwiązanie ;-)
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...