Skocz do zawartości
Forum

kupno rowerka treningowego


Gość Renata340

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Zaczęłam niedawno swoją przygodę z regularnym ćwiczeniem i na początek wybrałam siłownię (najpierw tę na świeżym powietrzu, później pod dachem ;) ), ale natłok obowiązków zmusza mnie do zmiany planów. Chciałabym kupić rowerek treningowy, tylko tutaj zaczyna się prblem… W kwestii parametrów jestem zielona i chciałam zapytać co jest ważne. Myślę o treningach poważnie, więc nie chcę jakiegoś “zwykłego” rowerka. `Czy tak do 1000zł jest możliwy porządny i już bardziej profesjonalny zakup?
Odnośnik do komentarza
Gość niewidzialnijakmy
Moim zdaniem bardziej opłacalne jest kupno używanego rowerka - wyjdzie to sporo taniej a zawsze można znaleźć taki w dobrym stanie. I ogólnie uważam, że warto go kupić jeśli tylko masz na tyle miejsca w domu.
Odnośnik do komentarza
Gość Ania_ABCfitness
Przy doborze rowerka treningowego należy przede wszystkim zwrócić uwagę czy sprzęt posiada system mechaniczny czy magnetyczny. Rowerki magnetyczne cechuje większa dokładność ustawień, a ich dodatkowym walorem jest ich cicha praca. Ważnym parametrem jest waga koła zamachowego - im jest ono cięższe tym płynniejsze będą ćwiczenia. Jak wspominała Flora20, istotny jest zakres regulacji siodełka, zapewnia on komfort i dba o poprawność wykonywanych ćwiczeń:)
Odnośnik do komentarza
Gość Ania_ABCfitness
Jeśli myślisz o lepszym sprzęcie odradzałabym drugi rower, waga jego koła zamachowego jest mniejsza od pozostałych zaproponowanych przez Ciebie modeli. W tym zakresie cenowym i takich parametrach lepszym wyborem byłby model Razer (koło zamachowe ma 8kg).
Odnośnik do komentarza

Mnie rowerki stacjonarne bardzo nudzą i nadają się tylko podczas oglądania telewizji!
Na co dzień wolę jednak tradycyjny rower.
Mój już jest bardzo sfatygowany, w wyniku czego przeglądałam katalogi
warto kupić coś teraz bo wiosną i latem są o wiele wyższe ceny.

Odnośnik do komentarza
Gość nataliasz

jeśli i tak przeznaczasz czas na codzienne dojazdy, to może po prostu zdecyduj się na dojeżdżanie na rowerze. jeśli do pracy, to może pomyśl, żeby wziąć rower na firmę. Stacjonarnego bym nie brała, bo to tylko dodatkowy mebel w domu ;) nie chcę być złym prorokiem, ale tak kończy każdy taki rowerek, prędzej czy później.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...