Skocz do zawartości
Forum

Aerobiczna 6 Weidera


Gość kimi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem na diecie już około 2 miesięcy, straciłem 8 kilogramów. Jestem zadowolony z siebie, tylko wydaje mi sie, że powinienem więcej ćwiczyć. Dziś kolega podrzucił mi Aerobiczną "6" Weidera. Zacząłem trening - pierwszy dzień i odrazu czuje jak brzuszek mi pracuje. Tylko nie jestem pewien jednej rzeczy, otóż jeden kolega bez nadwagi skończył pierwszy tydzień treningu i zrzucił 3kg. Drugi kolega mający nadwage (20 kg) niedług o skończy robić 4 tydzień i schudnął tylko 1.5kg. I moje pytanie jest takie - czy ten trening powoduje budowe tkanki mięśniowej na naszym brzuszku czy też powoduje spalanie tłuszczu? Jeśli to pierwsze to bym prosił o jakiś trening na spalanie tłuszczu (szczególnie na udach i tułowiu). Czekam na odpowiedź i pozdrawiam !
Odnośnik do komentarza
Ja mam wadę serca - nie mogę sie bardzo przemęczać, jestem na 16 dniu aerobicznej szóstki i czuje że wysiadam. Troche obawiam się o swoje zdrowie, ale nie chce rezygnować... Czy 200 brzuszków i 2 serie po 10 cykli a6w codziennie (po jednej serii rano i wieczorem) dałoby jakiś efekt? Czy po miesiącu mogłabym liczyć na "spłaszczenie" brzucha?
Odnośnik do komentarza
Gość Instruktor fitness
Jeżeli nie możesz się przemęczać, to nie trenuj wiecej niż 2 serii a6w. Nie dokładaj do tego brzuszków, szkoda się męczyć ;) Po pwnym czasie ćwiczenia na pewno przyniosą efekt, może nie zbyt szybko, ale szkoda zdrowia ryzykować.
Odnośnik do komentarza
Gość Felix_K84
Ja majac tylko kserowke z rospiska zle zrozumialem cale te cykle i serie i zaczalem od razu od dnia 4 i robilem nastepujacao :
1 cwiczenie po 6 razy kazda noga i koniec serii chwila przerwy i tak 3 serie nastepnie tak samo 2 cwiczenie i tak dalej
pozniej od razu przeszedlem do dnia 7 i tak samo tylko ze po 8 powtorzen
Czytajac juz komentarze zorientowalem sie ze robilem to inaczej choc czulem ze miesnie pracuja. Zaczalem od 4 dnia poniewaz prowadze bardzo aktywny tryb zycia ale mam lekkiego "maciusia" od piwa i ta 1 seria to bylo dla mnie po prosty malo.
Czy teraz jak chce zaczac juz prawidlowo cwiczyc to tez musze zaczac od 1 dnia czy moge od 3 ????
No i czemu moj sposob jest gorszy ????
Odnośnik do komentarza
Gość Instruktor fitness
Do Klaudusia-13:
1s to nie jest dużo róznicy ;)
Do Felix_K84:
Możesz zacząć od 4 dnia. A teraz o wyższości naszego sposobu.
Zestaw został skomponowany tak, że ćwiczenia ułożono tak, aby oddziaływały kolejno na określone partie. 1 i 2 ćwiczenie odziaływuje na jedną partię i "męczy ją" dzięki czemu ćwiczenie 3 4 i 5 musi korzystać (oddziaływać) na inne partie. I analogicznie 6 na pierwsze 2. Dlatego ćwicenia musza być wykonywane pokolei, aby 6 ćwiczenie zmęczyło mięśnie przed 1 itd. Poza tym cykliczne trenowanie mięśni jest bardziej korzystne niż maks na jeden mięsień, potem max na drugi.
Odnośnik do komentarza
Zaczynam a6w już chyba 4 raz i za każdym razem już po 2 dniu bolą mnie tak jakby "żebra". Przeczytałam cały ten wątek na forum i zauważyłam, ze innych boli kręgosłup, kark lub po prostu brzuch, a mnie właśnie "żebra" czy skóra na nich, bo nie wiem jak to nazwać, a ból jest nie do zniesienia szczególnie wieczorem (a6w robię rano), więc może źle robię ćwiczenia?
Odnośnik do komentarza
Gość patrycja1977
witajcie,jestem na 12-stym dniu 6w widze mala roznice(3,jem zdrowo miesiace robie diete nie jem tluszczy i.t.d.,oraz sie gimnastykuje)chcialam sie spytac czy moge zmieniac cykle zamiast co 4 dni co 2 dni?oprocz tego chcialam poprosic o zestaw cwiczen na ujedrniecie calego ciala(cwicze twoj zestaw na nogi i posladki,oraz na biust).zblizam sie do 30-stki i troche spanikowalam od 3-ech mies.cwicze,rzucilam palenie,jem zdrowo postanowilam wziasc sie za siebie.ale chce zaczac zauwarzac dobre wyniki...za odp. z gory dziekuje bardzo ,aaa jakbys mogl napisac diete wysokobialkowa waze 52kg.164cm.bylabym wdzieczna
Odnośnik do komentarza
mam 161 cm wzrostu i 55kg wagi. cwicze codziennie (a6w poprzedzone rozgrzewką)- co, na dzien dzisiejszy, zajmuje mi ok 40min. cwicze z rana, na pusty zołądek- tzn. po kawie:) zastanawiam sie:

po jakim czasie od cwiczen moge zjesc pierwszy posilek? slyszalam cos o indeksie glikemicznym, wiec to mnie bardzo frapuje:)

pozdrawiam serdecznie i gratuluje fachowosci i cierpliowsci:)
Odnośnik do komentarza
ja mam pytanko zwiazane z a6w. jestem przy czwartym dniu ale wczoraj dolozylam sobie cwiczenia na talie osy i mam nieziemskie zakwasy:uhoh: nie wiem czy mam przestac wykonywac cwiczenia czy ciagnac dalej pomimo bolu, mam obawy ze jak teraz przerwe bede musiala robic od nowa. pomozcie doradzcie, pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Gość judytka0208
witam...mam takie glupie pytanie czy te cwiczenia moga powodowac efekt jojo?!...chodzi mi o to ze zamiast brzuch sie robi plaski to bardziej robi sie okragly...i czy moglby mi Pan podac jakies cwiczonka dobre na dolna czesc brzucha...dzieki...pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
chciałabym się dowiedzieć czy te ćwiczenia spowodują to że mój okrągły brzuszek wróci do normalnych "rozmiarów". Mam naprawde bardzo wystajacy brzuch, jakbym piła codziennie po 4 piwa :/ i nie wiem jak to zlikwidować :| te ćwczenia spowodują ze się zmniejszy ? nie bardzo mi zależy na wyrobieniu mięśni <i tak mam dosyć wytrzymałe> tylko na pozbyciu się tego okrągłego brzuszka. ktoś ma podobny problem ?
Odnośnik do komentarza
ja mam takie pytanie: czemu podczas cwiczen boli mnie dolna czesc kregoslupa? cwicze na podlodze. zastanawiam sie czy moze robie jakies bledy czy jest to normalne? ten bol bardzo utrudnia wykonywanie cwiczen:( dodam jeszcze ze przed 6w. robilam normalne brzuszki, "bawilam" sie hula-hopem i takich problemow nie bylo.
Odnośnik do komentarza
A ja jestem na 15 dniu i mam pewien problem... czuję, że moje mięśnie są mocniejsze, ale mam wrażenie, że tłuszczyk wcale nie schodzi. To moja wina, czy 6W nie spala tłuszczyku? Proszę o szybką odpowiedź, bo zaczyna mi brakować motywacji...
Odnośnik do komentarza
Mam pytanie...wiem, że pewnie odpowiedź na nie już padła, ale przecie ćwiczenie w pierwszym dniu zajmuje ok. 10min. Czy to nie jest mało, na prawdę po 6 tygodniach będzie widać tzw. "kaloryfer"? Proszę o w miarę szybką odpowiedź i z góry dziękuję..:D Pozdrawiam...Kacper:D
Odnośnik do komentarza
Gość strawberry
jestem zupelnie confused w tej chwili.. jestem na 9 dniu, cwiczylam w taki sposob:
np. 2 serie, 6 powtorzen.
1 seria:
6 powtorzen jedna noga, 6 powtorzen druga.
6 razy unosze nogi,
6 powtorzen jedna, 6 druga
6 razy nogi
6 razy robie tzw rowerek
6 powtorzen szostego cwiczenia.
i przerwa na iles tam, calkiem sporo czasem (kilka godzin)
i druga seria.
zle czy dobrze?
Odnośnik do komentarza
hm. po jakim czasie widac pierwsze efekty? jestem po 6 dniu i nie widze żadnych. nie zalezy mi na widocznych mięśniach tylko na pieknym płaskim brzuszku. jestem strasznie niecierpliwa, wiem, ale martwi mnie ze moj wysiłek pójdzie na marne...

i jeszcze jedno. czy jeśli chce miec bardziej zaznaczoną talię te ćwiczenia wystarczą czy musze robić dodatkowo inne ćwiczenia?


z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam ; )
Odnośnik do komentarza
mam pytanie odnośnie a6w, mianowicie nie jestem pewna czy dobrze wykonuję ćwiczenie. Konkretnie chodzi mi o unoszenie tułowia:smilewinkgrin:....wystarczy, ze uniosę barki napinając miesnie brzucha, czy trzeba poderwac sie wyzej? (bo mam wrazenie ze niezwykle ciezko mi jest sie uniesc razem z klatka piersiowa;] )
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...