Skocz do zawartości
Forum

Czy dieta 1200 kcal jest skuteczna?


Gość bruyante

Rekomendowane odpowiedzi

Dieta ta raczej jak dla mnie jest skuteczna ale tylko wtedy kiedy sie ją stosuje a jak wracasz do normalnego żywienia to również waga wraca do starej. Poczytaj może sobie jakies artykuły na ten temat lub w książkę się zaopatrz, dobierz diete do swojego trybu życia i korzyści jakie chcesz nią osiagnąć a jesli samemu nie potrafimy tego zrobić to jednak zalecam skorzystać z pomocy fachowcy.

Odnośnik do komentarza

no oczywiście ze wyniszczająca, za mało...to podstawowo organizm tyle porzebuje do przeżycia. ja mialam diete 1400 i dodatkowo piłam soki sportfood. I ładnie, przy regularnej aktywności fizycznej zgubiłam 5 kg. bardzo zadowolona z rezultatu jestem! 

Odnośnik do komentarza

Ważne, aby sobie uświadomić, że samodzielne schudnięcie wcale nie jest takie łatwe, do tego możemy to robić źle i być narażonymi na problemy z organizmem. Polecam dietetyków z https://osrodeksukces.pl/dietetyk/. Współpraca na poziomie, pełny wywiad i diagnostyka, do tego również efekt w postaci rzetelnej pomocy po ustaleniu diety. Wszystko robione z myślą o pacjencie

Odnośnik do komentarza

Może to być zbyt wysoki deficyt kaloryczny przez co ciężko będzie Ci się pozbyć tych zbędnych kilogramów, ponieważ organizm może się przed zbyt dużą utratą wagi bronić. Przede wszystkim warto spojrzeć na swoje zdrowie i samopoczucie. Ja przyznam, że świetnie sprawdza się w moim przypadku dieta ketogeniczna, która może być bardzo smaczna. A co najważniejsze przynosi bardzo dobre efekty w odchudzaniu i  sprawdza się w profilaktyce wielu chorób. Naprawdę warto się w niej lepiej zorientować i po prostu w końcu raz a porządnie zadbać o siebie i swoją sylwetkę :)

Odnośnik do komentarza

To czy dieta 1200 kcal jest skuteczna, chyba zależy od danej osoby, od organizmu, jaka jest jego podstawowa przemiana materii. Zanim w ogóle zaczniemy sie odchudzać itd. to powinniśmy sobie obliczyć nasze PPM - podstawową przemianę materii oraz nasze dzienne zapotrzebowanie kaloryczne. Są dostępne kalkulatory w internecie, które nam pomogą to wszystko obliczyć. Co do deficytu kalorycznego, to nie powinna być ona na równi z PPM, bo będzie to działało wyniszczająco na organizm. Tak jakieś diety cud typu 1000 kcal czy 800 kcal w ogóle nie powinno się brać pod uwagę. Mogą nam skutecznie zaburzyć pracę tarczycy. Taka najbardziej optymalna jest wg mnie dieta 2000 kalorii

 

Odnośnik do komentarza

Według mnie ważne jest to, aby był deficyt kaloryczny podczas odchudzania. Jednak nie musi to być mocno restrykcyjna dieta na tak niskiej kaloryce. U mnie sprawdza się bardzo dobrze dieta niskowęglowodanowa. Czuję się lepiej i nie muszę schodzić aż tak nisko z kaloriami. Jeśli też zamierzacie rozważyć zmianę nawyków żywieniowych to możesz zerknąć sobie tutaj https://anetaflorczyk.net/dieta-niskoweglowodanowa-jadlospis-na-7-dni/ gdzie na przykład trafisz na przepisy na cały tydzień. Pozdrawiam, smacznego!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...