Skocz do zawartości
Forum

Czy dieta 1200 kcal jest skuteczna?


Gość bruyante

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewien problem. Ważę 66 kilo przy wzroście 172 cm i chciałabym pozbyć się 10 kilogramów. Czy jest to możliwe przy diecie 1200 kcal? Kiedyś byłam na diecie 700 kcal, ale skończyło się to tym, że na nic nie miałam siły -.-'. Schudłam jakieś 8 kilo (zaczęłam odchudzanie od 64 kg), ale w końcu nie wytrzymałam i porzuciłam dietę... Na wuefach i sks-ach myślałam że zemdleję -.-'. Nikomu nie polecam.
No więc czy na 1200 można na stałe schudnąć 10 kg? Bez efektu jojo? Dodam jeszcze że lubię ćwiczyć. Cztery razy w tygodniu mam w-f, raz w tygodniu godzinny sks, a poza tym codziennie staram się rozciągać, robić brzuszki itd.
Chodzę też często na długie spacery. Ogólnie staram się prowadzić aktywny tryb życia.
Czy lepsza dla mnie jest dieta 1000 kcal czy 1200?
Odnośnik do komentarza
Diety bardzo niskoenergetyczne, czyli na przykład dieta 1200 kcal po prostu muszą skończyć się efektem jojo. Jeżeli chudnie się za szybko, i spadek wagi jest zbyt gwałtowny to organzim odbiera to jako rodzaj stresu. Wtedy, po powrocie do standardowej diety, magazynuje wszystko, co się da, żeby się bronić. I to jest właściwie caly problem. Dlatego trzeba chudnąć z głową. To znaczy nie zrzucić 15 kilogramów w tydzień, tylko parę miesięcznie, ale przez dłuższy okres czasu.
Odnośnik do komentarza
MACROVITA napisał/a:
Diety bardzo niskoenergetyczne, czyli na przykład dieta 1200 kcal po prostu muszą skończyć się efektem jojo.

Wcale nie muszą, pod warunkiem, że dieta jest odpowiednio zbilansowana, a okres "wychodzenia z diety" również musi być rozłożony w czasie. Nie można przeskoczyć z 1200 na 2000 bez etapów pośrednich, bo faktycznie grozi nam efekt jojo.
Trzeba pamiętać, że w każdej diecie ważne są proporcje odpowiednich składników - dieta 1200 kcal składająca się z dwóch batoników dziennie nie będzie skuteczna, ale w 1200 można zmieścić 5 pełnowartościowych posiłków, włączając w to niezbędne dla zdrowia tłuszcze (najlepiej roślinne, takie jak olej rzepakowy).
Trzeba wziąć też pod uwagę to jak intensywny tryb życia prowadzimy - dieta 1200 kcal może być wycieńczająca dla osób pracujących fizycznie, ale jeśli ktoś prowadzi siedzący tryb życia to 1200 będzie ok.
Odnośnik do komentarza
Moim zdaniem aż tak mocne głodówki po prostu nie mają zupełnie sensu i na pewno nie będą przynosiły takiego efektu, jaki oczekujecie. Ja straciłam w zasadzie całą nadwagę z pomocą tabletek Foreverslim. Nie wiem jak to działa, na jakiej zasadzie, bo zrobiłam to ograniczając jedynie kolację. Efekty były w 100% zgodne z moimi oczekiwaniami.
Odnośnik do komentarza
Skoro ktoś zjada 2000 kcal dziennie, a tyle nie potrzebuje, to organizm nadwyżki zmagazynuje, bo taka jest fizjologia. Jeśli potem ktoś zjada 1200 kcal, a potrzebuje więcej, to organizm będzie pobierał te zmagazynowane nadwyżki, bo taka jest fizjologia. Dlaczego zatem ktoś miałby sądzić, że ponowne wejście na 2000 kcal dziennie nie spowoduje ponownego gromadzenia zapasów? Efekt jo-jo polega na tym, że ludzie zmieniają sposób odżywiania i tryb życia tylko na jakiś czas (aktywnego odchudzania), a potem wracają do poprzedniego stylu. Ot i cała filozofia.
Jeśli schudniesz przy 1200 kcal dziennie do pożądanej przez siebie wagi, to być może do utrzymania tej masy ciała wystarczy 1200 kcal, a być może nadal będziesz chudła i aby temu zapobiec trzeba będzie zwiększyć dawkę przyjmowanych kalorii. Metodą prób i błędów dojdziesz do wniosków ile kalorii dziennie przy określonej aktywności potrzebujesz do utrzymywania wagi.
Nie zapominaj też o zapewnianiu organizmowi niezbędnych składników odżywczych, bo oprócz tego że schudniesz, możesz mieć problemy ze zdrowiem, samopoczuciem.
Odnośnik do komentarza
Uważam, że jest tyle rodzajów diety, że każdy dobierze odpowiednią dla siebie. Dieta może dużo zdziałać, na pewno pomoże nam w oczyszczeniu organizmu. Jeśli ktoś ma słabą przemianę materii, sama dieta nie wystarczy. Ruch to zdrowie, a więc warto. Co do odpowiedzi na pytanie o 1200 kcal. To wszystko zależy od tego jakie prowadzimy życie, od wieku, płci itd. Należy dopasować dietę indywidualnie:)
Odnośnik do komentarza
Nigdy nie jadłam wiele, poza tym że zawsze obżerałam się słodyczami, w końcu zaczęłam liczyć sobie kalorie, ze słodyczami potrafiłam zjadać nawet i 2500 kalorii, bez nich 1200-1300. Więc w moim przypadku ta "dieta 1200" to było normalne jedzenie tylko że bez słodyczy, ewentualnie w znikomych ilościach od czasu do czasu :p
Odnośnik do komentarza
Zdrowe zrzucanie wagi to jest maksymalnie 1 kg tygodniowo! Nie róbcie sobie krzywdy i nie wierzcie w te wszystkie mity o dietach "1200 kcal" itp.. Jeśli chcesz zdrowo tracić wagę, udaj się do dietetyka, aby ułożył odpowiednią dietę. Każdy człowiek ma odmienne zapotrzebowanie kaloryczne na co są specjalne wzory i obliczenia. A bez połączenia diety z ćwiczeniami i tak się niewiele zdziała bez szkodzenia swojemu zdrowiu.
Odnośnik do komentarza
Gość daria84
Dieta dietą, ale 1200 kcal to raczej męczarnie. Ja miałam duże problemy z wagą, ale sobie z nią poradziłam. Jem około 2000 kcal dziennie, ale w soboty mam dyspensę. Przez cały tydzień nie jem słodyczy, nie piię alkoholu ani słodzonych napoi (poza jedną puszką coli dziennie :-)) Nie oznacza to oczywiście, że w sobotę nadrabiam tygodniowe zaległości ... No i ruch, dużo ruchu. Uważam, że sama aktywność fizyczna może praktycznie zastąpić dietę. :D
Odnośnik do komentarza
Gość Gracjella
Jovita napisał/a:
myślę, że ta dieta jest bardzo skuteczna :)

Skuteczna tak, ale nie trwała! na logikę:
Twój organizm potrzebuje ok 2000 kcal, jesli przez dluższa czay dostaje mniej - wykorzystuje zapasy i chudniesz, jeżeli odroteni dostaje więcej do tyjesz.
Przy tego typu dietach bardzi latwo o efekt jojo. Lepiej popracować nad usprawnieniem metabolizmu
Odnośnik do komentarza
Takie ograniczanie kalorii bez aktywności fizycznej są bez sensu - kilka kilogramów w dół, a później efekt jojo. Lepiej odchudzać się stopniowo - zdrowa dieta, dużo ruchu, witaminy, a później wyprowadzenie z diety. Ważne żeby wypracować pewne nawyki.
Odnośnik do komentarza
Boże, dziewczyny! Samo niejedzenie to nie jest sposób na odchudzanie się! zdrowe jedzenie i sport to sposób. Bez ruchu nic się samo nie zrobi. Nie jedząc można wyniszczyć można cały organizm, bo nie są mu dostarczane odpowiednie składniki.
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...