Skocz do zawartości
Forum

Głodówka


Gość Shelby

Rekomendowane odpowiedzi

hmmm co do starty wagi to sprawa indywidualna. Max. do 1 kg dziennie ale moze byc tez mniej. Waga moze spasc tez dopiero po kilu dniach 2-3 wiec nie waz sie codziennie bo to bez sensu. Jesli chodzi o przygotowanie to: moim zdaniem powinno trwac tyle co sama głodówka, to przygotowanie juz takie własciwe, czyli jesli planujesz głodówke na 6 dni to tyle samo powinno trwac zarówno przygotowanie jak i wyjscie z glodówki w sumie 18 dni. ja zwykle dzieliłam przygotowanie na cykle kilkudniowe: pierwsze dni, zmiejszałam porcje, ograniczałam skład spozywanych potraw, nie zmieniajac go jednak zbyt radykalnie, kolejne dni to warzywa i owoce: surowe albo gotowane na parze, kielki
(znajdziesz w sklepach ze zdrową zywnoscia)jedzone w bardzo małych ilosciach, zwykle co 3-4 godziny, kolejne dni to juz tylko soki lub ewentualnie rzadkie przeciery z warzyw lub owoców, zielona herbata z miodem i oczywiscie woda niegazowana. W Twoim przypadku wg przyjetej przeze mnie zasady podzieliłabym te cykle na 2 dni, 2 dni- lekkie zmiany, 2 dni warzywa i owoce 2 dni soki. Oczywiscie mozesz to ustalic wg swojego uznania, jesli uznasz ze taki sposob Ci nie odpowiada. Po tym przygotowaniu 6 dni głodówki, tylko na wodzie niegazowanej. Ew jakas herbata na przemiane materii.
Odnośnik do komentarza
Dziewczyny nie róbcie sobie krzywdy! Głodówka powoduje zmiany w Waszych organizmach. Teraz jesteście młode inaczej reagujecie, a i owszem stracicie szybko parę kilogramów , ale jakim kosztem? Aby dbać o sylwetkę trzeba robić to długookresowo. Efekty tych głodówek wyjdą Wam za parę lat! Aby zadbać o linię proponuję dietę warzywno-owocową z ograniczeniem (a nie zlikwidowaniem) mięsa. Do tego jakiś sport ruchu (bieganie , intensywna jazda na rowerze,) albo dużoooo miłośći.....
Dodać do tego rozciąganie. Brzmi jak katusze, ale tu nie chodzi by ćwiczyć codziennie przez 2 tyg czy miesiąc. Ćwicząc 3 razy w tygodniu a co rano dbając o małą gimnastykę (15 minut!!!) i starając się ograniczać kaloryczne jedzenie nie dość ,że schudniecie to jeszcze nabierzecie kondycji, będziecie łatwiej rano wstawać , będziecie szczęśliwsze.
U mnie w Szkole też preferują taką formę dbania o linię. Wile cennych rad dała mi Pani Dyrektor Marzena Dalecka.
Zapraszam na stronę www.wizaz.wroc.pl
Odnośnik do komentarza
czasami duuuzo miłosci nie wystarcza...

:lol:

będę bronić tej diety do końca...pod warunkiem jej racjonalnego przeprowadzenia. A przeciwnicy widocznie nigdy nie mieli z nią do czynienia i stad taki radykalizm w niektórych opiniach.

co do wyeliminowania mięsa..czemu nie? od 6 lat jestem wegetarianką i, o ile jakies awersje doi głodówki potrafie zrozumiec, to do tej diety zupełnie Oo
Odnośnik do komentarza
Shelby

Nie pisze ,ze sama miłość pomoże. Odnośnie mięsa, myślę że ograniczenie jest lepsze od rezygnacji.
A odnośnie radykalizmu - to głodówka jest radykalną formą postępowania.
Kiedyś upuszczanie krwi było leczeniem, bo podobno przynosiło efekty.(czasem maskowało lub spowalniało chorobę ,ale powodowało długotrwałe negatywne skutki).


www.wizaz.wroc.pl --> Moja szkoła :)
Odnośnik do komentarza
witam :)
chciałabym też pogłodować trochę :):)
od jakiegoś już tygodnia przygotowuję się, ale muszę się przyznać, że 2 razy zdarzyło mi się mięso zjeść ;/ czy mi to nie przeszkodzi w dalszym przygotowaniu?
nie jem kolacji. I czy przez następny tydzień ten ostatni przed głodówką, czy mogę jeść na śniadanie jogurt naturalny? bo rano to nie za bardzo mam czas na gotowanie warzyw. Czy co mogę jeść w zamian tego jogurtu?
A i czy warzywa mogę jeść surowe też czy gotowane koniecznie muszą być? może głupie pytania ale nie znam się ;/ i szukam pomocy, żeby kurcze się nie wykończyć xD
Odnośnik do komentarza
Kejtik: jesli potraktujesz głodówke jaka taka forme kuracji zdrowotnej to bedziesz mogła doswiadczyc jedynie pozytywne efekty. Zoładek sie kurczy troche, to na pewno, ale to przy dłuzszym stosowaniu, w głodówce 3 dniowej dla poczatkujacych znaczne skurczenie zoładka raczej nie ma miejsca.
Jasminkka:
1. w głodówce, a raczej przygotowaniach do niej nie ma koniecznosci wykluczenia miesa z jadłospisu.
2. warzywa moga byc surowe, zalezy jak lubisz, oczywiscie nie wszystkie sie da jesc bez przygotowania^^, ale jesli zrobisz sobie jakas sałatke z surowych warzyw to przeciez nic Ci sie nie stanie, nie?
Poczytaj sobie ogolne inf o sposobie przygotowywania sie do tej diety i jej przeprowadzaniu, dostosuj je do swoich potrzeb i na spokojnie je przeprowadz. Jesli to pierwszy raz nie rób dłuzszej niz 3 dni. To jest chyba optymalna długosc, która poczatkujacy moga przejsc bez wiekszych problemów. Za jakis czas spróbuj ponownie, wydłuzajac czas jej trwania.
powodzenia!
w razie problemów pisz, chetnie Ci pomoge, jesli bede w stanie ;)
Odnośnik do komentarza
Jesli czujesz ze dasz rade to rób 5 dni, ale wczesniej co najmniej 5 dni przygotowania i 5 dni stopniowego wychodzenia z niej.
ile schudniesz? trudno powiedziec. Ogolnie przyjmuje sie ze mozna zrzucic do 1 kg dziennie. U mnie strata wagi byla widoczna po 3 dniach zwykle i nie zawsze był to kg dziennie.
Odnośnik do komentarza
Hey!Ja to bym potrzebowała zrzucic jakies 10kilo.Wtedy wróce do normalnej wagi(36-37)byłam szczupła ale od kiedy moja matka zaczęła chodzic do pracy to kupowałyśmy fast-food z dostawa do domu
Bradz chce schudnac bo zaden chlopak nie chce sie ze mna umowic:upset::rip::no:
Odnośnik do komentarza
zalezy jak na to patrzec. juz wiele razy pisalismy ze glodowka jest dobrym sposobem na schudniecie, oraz wspaniale oczyszcza organizm z toksyn, jezeli stosuje sie ja prawidlowo tzn. nalezy przed rozpoczeciem glodowki zrobic do niej "wstep", a po zakonczeniu trzeba umiejetnie z niej wyjsc. wejdzcie na glowna strone o glodowce (www.glodówka.pl) i sobie poczytajcie, bo jak narazie to chyba malo o niej wiecie
Odnośnik do komentarza
Z tego, co wiem zdrową głodówką można nazwać głodówkę, która trwa 1 dzień i podczas niej piję się tylko wodę i zieloną herbatę. Można ją robić raz na miesiąc.
Dwutygodniowa głodówka dla mnie nie ma sensu, ponieważ nie wszyscy mają na tyle silną wolę, aby nie dostać 'napadu'. A poza tym po takiej głodówce efekt jojo prawie gwarantowany.
Odnośnik do komentarza
a i tu sie nie zgodze.po pierwsze dlaczego osoba ktora ma silna wole nie moze sobie zrobic glodowki tylko dlatego ze inni takiej nie maja?! absurd. po drugie po 2tygodniowej glodowce podczas ktorej pilo sie tylko wode jest bardzo malo prawdopodobne ze powroci sie do dawnych nawykow. przeciez gdy sie przez jakis czas nie je nic to calkowicie zmieniaja sie przyzwyczajenia bo np.kiedy przed dieta jadlo sie codziennie chipsy i tluste potrawy to po glodowce bedzie sie wyczuwac wszystkie sztuczne skladniki i poprotu niezdrowe jedzenie nie bedzie nam smakowac...:P super
Odnośnik do komentarza
I-distrust-nobody napisał/a:
dlaczego osoba ktora ma silna wole nie moze sobie zrobic glodowki tylko dlatego ze inni takiej nie maja?!


Nie, nie należy jej robić bo jest niezdrowa.

I-distrust-nobody napisał/a:
po 2tygodniowej glodowce podczas ktorej pilo sie tylko wode jest bardzo malo prawdopodobne ze powroci sie do dawnych nawykow.


Po dwóch tygodniach głodówki, jeżeli zrobisz sobie kromkę chleba to zjesz cały bochenek. W ciągu dwóch-trzech dni wrócisz do poprzedniej wagi, a i tak będziesz miała w tym wypadku szczęście bo na ogół waga jest nawet większa niż przed taką głodówką.
Za przykład można podać choćby osoby chore na anoreksję. Nigdy nie słyszałam aby anorektyczka wróciła chociażby w ciągu dwóch lat do swojej starej wagi-zawsze jest większa.
Dwutygodniowej głodówki nie da się nazwać zdrową, a do dawnych nawyków powrócisz szybciej niż wymyśliłaś taki pomysł. Jeżeli chcesz się pozbyć jakichś nawyków jedzeniowych lepiej ograniczaj je stopniowo albo np. jeżeli chodzi o ograniczenie słodyczy kup sobie błonnik w tabletkach, mi bardzo pomógł.
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...