Skocz do zawartości
Forum

Chce schudnąć


Gość nastusia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość nastusia
Cześć wszystkim!Mam takie pytanko do was bo chciałabym schudnąć do tej pory mi sie to udawało bo najpier z 85kg schudłam do 78kg a ostatnio przez zime schudłam do 68kg i teraz waże te 68kg przy wzroście 171cm i chciałabym przez wakacje schudnąć tak najwięcej 8kg a najmiej 5kg,tylko że teraz jakoś nie mam tak bardzo silnej woli co kiedyś.Przedtem miałam dość rygorystyczne diety po nawet w 2 tyg potrafiłam 5kg schudnąć (i nie wracając potem do tej samej wagi,jeśli ktoś chce to prześle tą diete)Teraz też chciałabym szybko schudnąć. Przestałam chodzić na siłownie ale za to biegam po 3km dziennie,gdy mi się nie chce to 3razy w tygodniu a pozatym mam płyte z ćwiczeniami i cwicze 2razy w tygodniu.Najwięcej tłuszczyku mam na biodrach bo talie mam szczupłą.Poradźcie coś.

A i chce dodać ze mam 16lat
Odnośnik do komentarza
Gość Nina Jakubik dietetyk medyczny
Przede wszystkim 8 kg, które chcesz zrucić to za dużo. Pięć brzmi znacznie lepiej. Nie masz nadwagi i nie powinnaś odchudzać się w ogóle, ale jeśli już naprawdę się uprzesz to pozostań przy 5. Uprawiasz dużo sportu, więc Twoja dieta nie może być restrykcyjna. Tak naprawdę powinnaś kształtować sylwetkę ćwiczeniami a nie odchudzaniem. Pamiętaj, że jesteś w okresie intensywnego wzrostu i Twój organizm potrzebuje energii, składników odżywczych, minerałów i witamin. Musisz mu tego dostarczyć, jeśli w przyszłości chcesz cieszyć się dobrym zdrowiem. Zapomnij też o "szybkim" odchudzaniu jeśli chcesz trwałego efektu. Nie powinnaś chudnąć szybciej niż 1kg/tydzień. Powinnaś zadbać o zdrową, pełnowartościową i normokaloryczną dietę przy jednoczesnym wysiłku fizycznym W ten sposób jednocześnie zadbasz o zdrowie i o figurę.
Odnośnik do komentarza

Osobiście, skorzystałem z pomocy dietetyka. Wyliczyliśmy moje zapotrzebowanie kaloryczne oraz uwypukliliśmy moje złe nawyki żywieniowe. Największym zagrożeniem dla naszej talii, są złe nawyki żywieniowe. Polecam, aby zacząć od ustalenia złych nawyków żywieniowych, które Ci towarzyszą, następnie staraj się je eliminować. 

 

Pozdro :D 

Odnośnik do komentarza

Jesień to trudny czas, przynajmniej dla mnie. Zawsze wtedy mam ochotę się objadać słodyczami – tak na polepszenie nastroju. Wiadomo, że nie jest to dobra praktyka a po prostu sposób na wyhodowanie brzucha. Ale z pomocą przyszła mi dzisiaj Pani Ola. Suche przekąski z owoców to dla mnie świetne wyjście. Zwłaszcza, że lubię nawet w czasie pracy coś podjadać i do tej pory sięgałam po niezdrowe przekąski. Niestety moje kobiece zdrowie zaczęło podupadać i pojawiły się różne intymne problemy, które po prostu podyktowane są niewłaściwą dietą. Bardzo tego nie lubię i jest to dla mnie wyjątkowo uciążliwe w życiu codziennym. Jedyna zmiana możliwa w tym zakresie, to pełna zmiana nawyków i diety. Tak też zrobiłam, na początku było trudno, a teraz każdego dnia jest coraz łatwiej. Poleca z całego serca, bo wiem, że to działa. Naturalne podejście do odżywiania przede wszystkim! Na efekty trzeba chwilę poczekać, ale jeśli jest się bardzo samoświadomym, to naprawdę bardzo szybko zauważycie pierwsze zmiany.

 

 

Odnośnik do komentarza

Powiem to wprost, nie mam kasy na dietetyka i dotąd naprawdę miałam niewiele możliwości skorzystania z pomocy specjalistów. Odkryłam kanał Jedz dobrze by Młynarski na YouTube i okazało się, że jest to idealna opcja dla mnie. Eksperci pokazują propozycje posiłków z wyliczeniem kalorycznym, a na dodatek omawiają poszczególne produkty. Zmieniłam dużo w swoich zwyczajach związanych z odżywianiem i cieszę się, że nie musiałam wydawać na to wielkich pieniędzy. Na szczęście dietetyka nie jest tylko dla bogatych, a każdy z nas przy odrobinie chęci może odżywiać się zdrowo. Naprawdę nie sądziłam, że to takie proste jak się okazało. Teraz jestem szczęśliwa, że mogę o siebie zadbać i jest to możliwe dzięki temu kanałowi. Inicjatywa bardzo szczytna, zwłaszcza, że jest też dużo informacji dla osób chorujących na cukrzycę – mam w rodzinie takie osoby i oni też korzystają z tej wiedzy. Warto o siebie dbać, słuchać rad mądrzejszych i przede wszystkim osób, które znają się na jedzeniu. Zaglądam regularnie i już widzę efekty zmian.

 

https://www.youtube.com/watch?v=U464LIYcyZk

Odnośnik do komentarza

Od wiosny regularnie jeżdżę na rowerze. Udało mi się trochę schudnąć. Dopóki pogoda pozwoli, będę wybierać się na przejażdżki rowerowe, ale wiadomo, coraz wcześniej robi się ciemno, nie wybiorę się na rower do lasu czy parku po ciemku. Dlatego postanowiłam kupić 

https://www.marbo-sport.pl/pol_m_Sprzet-Cardio_Rowery-treningowe-1027.html. I będę mogła trenować przez cały rok. 

 

Odnośnik do komentarza

Zaczęłam się bardziej interesować moim żywieniem i nie żałuję, wiecie jest coś takiego w dbaniu o własne posiłki, co sprawia, że czujemy się bardziej ludźmi. Troska, którą sami siebie otaczamy kojarzy się przecież z czymś jak najbardziej domowym. Organicznie naszym, fundamentalnym. Okazywać sobie samemu troskę, to dawać sobie miłość i spokój. Kiedy przestałam kupować gotowce (życie w korporacji trochę wspiera takie rozwiązania), w końcu zaczęłam lepiej się czuć psychicznie. Poczułam się zaopiekowana i zadbana, z dobrym nastrojem patrzę w przyszłość. Jest to dla mnie coś nowego, dawniej w ogóle tak nie było. A wszystko wokół traktowałam jako niepewność i zagrożenie. Moja znajoma, która prowadzi lekcje jogi nakłoniła mnie żebym bardziej świadomie podchodziła do odżywiania i polubiła ten rytuał przygotowania dla siebie jedzenia. Nie sądziłam, że to może mieć takie znaczenie. A jednak pomogła mi dostępność informacji i otwartość na różne możliwości. Dzięki temu dzisiaj jestem zdrowsza i czuję się piękniejsza. http://bityl.pl/dp6Sm

Zaczęłam się bardziej interesować moim żywieniem i nie żałuję, wiecie jest coś takiego w dbaniu o własne posiłki, co sprawia, że czujemy się bardziej ludźmi. Troska, którą sami siebie otaczamy kojarzy się przecież z czymś jak najbardziej domowym. Organicznie naszym, fundamentalnym. Okazywać sobie samemu troskę, to dawać sobie miłość i spokój. Kiedy przestałam kupować gotowce (życie w korporacji trochę wspiera takie rozwiązania), w końcu zaczęłam lepiej się czuć psychicznie. Poczułam się zaopiekowana i zadbana, z dobrym nastrojem patrzę w przyszłość. Jest to dla mnie coś nowego, dawniej w ogóle tak nie było. A wszystko wokół traktowałam jako niepewność i zagrożenie. Moja znajoma, która prowadzi lekcje jogi nakłoniła mnie żebym bardziej świadomie podchodziła do odżywiania i polubiła ten rytuał przygotowania dla siebie jedzenia. Nie sądziłam, że to może mieć takie znaczenie. A jednak pomogła mi dostępność informacji i otwartość na różne możliwości. Dzięki temu dzisiaj jestem zdrowsza i czuję się piękniejsza. http://bityl.pl/dp6Sm

 

Odnośnik do komentarza

Choroby cywilizacyjne rozlewają się w naszym kraju plagą. Od depresji, po cukrzycę. Mogłoby się wydawać, że co ma piernik do wiatraka… Ale przecież tak naprawdę to, jak się odżywiamy i co jemy ma bardzo duże znaczenie dla naszego zdrowia. Zarówno psychicznego, jak i fizycznego. Niestety w dobie „szybkiego” życia często się o tym zapomina i zakrzykuje się własne potrzeby płynące z ciała. A przecież jest to zdrowe i naturalne, by dbać o siebie, ale też słuchać tych wszystkich informacji, których nam dostarcza nasze ciało. Gdybyśmy byli trochę bardziej świadomi tego, co jemy i jak to na nas wpływa, to lekarze mieliby mniej do zrobienia. Takie przynajmniej jest moje zdanie. Zauważam poprawę zdrowia i świadomości ciała, dzięki temu, że zmieniłem swoje nawyki w odżywianiu. Można się dziwić, ale faceci w dzisiejszych czasach też są bardziej świadomi i dobrze. Warto spojrzeć na siebie szerzej i zwrócić uwagę na to, co nam umyka w ciągu dnia. http://bityl.pl/OSHJQ

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...