Skocz do zawartości
Forum

Sposoby na odchudzanie


Gość Natka17

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kateklich
Mój facet mierzy 175 cm wzrostu i ważył 82kg. Nie chciał się odchudzać, ale chciał zacząć prowadzić zdrowy tryb życia. Do pracy jeździć na rowerze, lepiej się odżywiać. No i efektem ubocznym zmiany sposobu życia i odżywiania był ubytek wagi. Teraz waży około 74 kg. W co nie mogę uwierzyć.

Więc moim zdaniem wystarczy się zdrowo odżywiać i prowadzić w miarę aktywny tryb życia.
Odnośnik do komentarza
Też uważam, że korzystanie z cudownych diet może być mało skuteczne, a dodatkowo nawet niebezpieczne dla naszego zdrowia. Dlatego lepiej jest pomyśleć o racjonalnych odżywianiu, znalezieniu sobie odpowiedniego sportu, a żeby efekty były szybciej widoczne, to można również pomyśleć o suplemencie. Tylko w tym wypadku też trzeba przeanalizować skład. W moim prywatnym rankingu wygrywa SlimXL. Na pewno on nam nie zaszkodzi, a odchudzanie z nim jest o wiele łatwiejsze.
Odnośnik do komentarza

jeśli chodzi o odchudzanie to żadne jagody czy żadne suplementy, tylko ruch się liczy, regularne ćwiczenia i naprawdę zdrowe, przemyślane jedzenie a nie faszerowanie się tabletkami itd. poczytajcie sobie zresztą w profesjonalnych poradnikach coś na ten temat

Odnośnik do komentarza
Gość zysiuniaa

Niestety z tą systematycznością to u mnie jest najgorzej. Miewam raczej zrywy i takimi zrywami, np. biegam albo jeżdżę na rowerze, czy chodzę na zajęcia ruchowe, ostatnio polubiłam jogę - może i nie spala to jakoś nadzwyczajnie tkanki tłuszczowej, ale za to kręgosłup mnie przestał boleć, więc polecam tym, którzy tak jak ja pracują głównie w pozycji siedzącej. Cenię sobie zdrowy styl życia, ale ponieważ u mnie z ruchem bywa różnie, to przykładam raczej większą wagę do mojej diety. Zaczynam dzień od ciepłej wody z cytryną, potem śniadanie, staram się jadać regularnie i nie pomijać żadnego posiłku. Do każdej potrawy dodaję warzywa, owoce, nasiona, pestki i czuję się naprawdę lepiej. Najedzona, ale bez poczucia ciężkości czy niedosytu.

Odnośnik do komentarza
Gość Barenika28

Mnie też aerobiczna 5 weidera sporo pomogła podczas odchudzania. Cały czas ćwiczę, a dodatkowo zjadam 5 posiłków dziennie, plus piję dużo wody mineralnej i herbatek ziołowych. Nie chudnę jakoś strasznie szybko, ale najważniejsze jest dla mnie to, że waga spada:) Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
To zależy od wielu czynników. Spróbować możesz zawsze a jeśli efektów nie będzie trzeba próbować też innych sposobów, zmiana diety i suplementy nie zaszkodzą. U mnie efekt był widoczny przy suplementacji Acetomale oraz zmianie napojów typu cola na herbatę czerwoną i zieloną.
Odnośnik do komentarza
Gość Madziarka87
ja każdą dietę zaczynam od oczyszczającej 10dniowej diety warzywno-owocowej dr Mai Błaszczyszyn :) Później po prostu trzymam się najbardziej znanych zasad: regularne małe posiłki, dużo surowych warzyw i owoców, najlepiej w ogóle wyeliminować chemię, minimalizować użycie soli i cukru, pić dużo wody, pamiętać o różnicy między odżywianiem się a jedzeniem ;) i oczywiście ćwiczenia, minimum 3 razy w tygodniu - jakie kto lubi, w moim wypadku to była siłownia i rower, wiadomo, ze przy odchudzaniu trzeba przede wszystkim robić aeroby :)w zeszłym roku w około 6 miesięcy schudłam 30kg. (wcześniej przy wzroście 170 ważyłam 90kg)
Nie ma cudów - żeby schudnąć trzeba sobie pracować na to :) Aktywność i dieta są równie ważne.
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...