Skocz do zawartości
Forum

Sposoby na odchudzanie


Gość Natka17

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepsza dieta, to uczciwa, rozciągnięta w czasie dieta. Ogólnie sądzi się, że dieta rozłożona na 3 miesiące to bardzo dobra i racjonalna dieta o wystarczającym tempie. Mając sporą nadwagę można w tym czasie zrzucić ok 20kg. Nie jest to niemożliwe, ale też nie jest łatwe. Najlepiej zgłosić się do specjalistycznej kliniki czy centrum medycznego, w którym się zbadamy i dostaniemy rozpisaną dietę. Odchudzanie na własną rękę, bez koniecznej wiedzy - niestety - kończy się zazwyczaj efektem jojo...
Odnośnik do komentarza
Gość milusiaaa
Mam 12 lat 153 cm i ważę 46 kilo wiem że w moim wieku odchudzanie nie jest wskazane ale ..no cóż chciałabym mieć ładną figurę jeszcze na wakacje[wiecie plaża i te sparawy]tylko chodzi o to że niedokońca wiem co zrobić ile razy dziennie mam jeść posiłki o których godzinach itp...jestem rozciągnięta więc trochę ćwiczę w domu no i oczywiście na w-f-ie też tylko to nadal zamało poradźcie co mam robić?dziękuje z góry :|
Odnośnik do komentarza
Nie wiem czy to ma sens, bo niektórzy jedno piszą, a drugie robią. Wydaje mi się, że najlepiej samemu się zmobilizować i na koniec, po osiągnięciu swoich upragnionych efektów opisać jak to wszystko wyglądało. Podobno najlepiej połączyć odpowiednią dietę z regularnymi ćwiczeniami - wtedy osiągnie się trwały efekt.
Odnośnik do komentarza
Gość lululu7
Natka17 napisał/a:
Mam 17 lat, ważę 54 kg, a mierzę 167 cm. Uważam, że te proporcje są nieodpowiednie, i że powinnam schudnąć. Czy zejście do 50 kg da jakieś efekty? No i jaka dieta byłaby odpowiednia dla mojego wieku?

I jak ma się odchudzanie do wielkości biustu? Bo nie chciałabym, aby mój się zmniejszył.


Nie wiem jak wyglądasz ale dla mnie 54 kg przy 167 wzrostu to całkiem dobra waga. Uważam ze nie powinnaś się w ogóle odchudzać.
Odnośnik do komentarza
Gość madziooolek
jeżeli ktoś byłby zainteresowany dietą od specjalisty to proszę pisać. Ja osobiście korzystam z takiej diety i przewidziany spadek masy to 1kg na tydzień ponieważ "chudniemy z głową". Obecnie posiadam pierwszy poziom czyli "dieta redukcyjna". Oczywiście mogę ją wam udostępnić za małą opłatą czyli 20 zł ponieważ ja za nią zapłaciłam 1700 a wiem że jest skuteczna a Polacy mają coraz większy problem z wagą. Oczywiście mogę ją przesłać jednak to nie ja jestem specjalistą. Powiem szczerze że jest ona bardzo skuteczna i NIE wymaga ćwiczeń. Ja posiadam program dla ludzi z lekką nadwagą lecz nie z otyłością. Ponieważ każdy przedział ma inne wartości.
Zdecydowani proszę pisać na maila slicznotka160@wp.pl
Odpowiadam tylko na maile :)
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Nie ma jednego dobrego sposobu na schudnięcie, bo tak naprawdę wiele zależy od naszego organizmu i od nas samych. Ja narzuciłam sobie ścisłą dietę i tylko dzięki temu schudłam w ciągu 3 miesięcy prawie 10 kg. Teraz trochę łagodniej podchodzę do tematu, nie można przecież chudnąć w nieskończoność. Jem w miarę normalnie tylko staram się unikać słodyczy i innych tuczących przekąsek. Do tego piję sobie kawkę slim coffee ( dlatego że mam ją tanio w mojej aptece juvencie w manufakturze łódzkiej, inaczej bym jej nie kupowała ) i zażywam trochę ruchu na świeżym powietrzu.
Odnośnik do komentarza
Dziewczyny, nie ma się co oszukiwać - jeśli któraś na prawdę chce schudnąć, to trzeba zmienić swoje nawyki żywieniowe NA STAŁE. Dieta na tydzień czy miesiąc nic tu nie da, bo efekt jojo gwarantowany. Dlatego Najlepiej wyrzucić z menu rzeczy z dużą zawartością węglowodanów i postawić na tłuszcze + białko. Jeść mniej a częściej. Pić dużo wody, ruszać się, stosować suplementy. Te może nie są najtańsze, ale jak się poszuka to można w internetowych aptekach znaleźć nawet za połowę ceny, np. na e-lek.pl . Odchudzanie składa się z wielu czynników i nie można o tym zapominać.
Odnośnik do komentarza
Gość Dwa pryszcze i Ona
jesli chodzi o diete odchudzajaca to sprawa indywidualna rowniez,oczywiscie mozna zastosowac schemat ja tutaj polecam rodzielnosc pokarmowa,chodzi o to zeby nie laczyc ze soba grupy bialkowej z weglowodanowa...mamy 3 grupy bialkowa,weglowodanowa,neutralna...ponizej podam schemat przy odchudzaniu co z czym najlepiej laczyc....wyslelekcjnowalem poszczeglolny schemat zywienia:
ale za nim warto tez zapoznac sie z tabela ,ktora mowi nam jaki produkt w jakim czasie zostaje trawiony ,bardzo przydatne przy odchudzaniu,tymczasem przedstawiam schemat:
produkt polaczenie dobre polaczenie kiepskie

mieso zielone warzywa ryz,mleko,slodycze,kwasne owoce

z.warzywa miesa,kasze,ryz mleko

orzech,pestki z.warzywa.kwasne owoce mleko,skrobia,slodycze,inne bialko

jaja zielone warzywa inne bialka,kwasne produkty.olej

tluszcze zw. rosilny zbozowe bialka

platki owsiane zielone warzywa kwasne owoce,bialko,slodycze

przed kazdym posilkiem wypijamy szklane wody badz herbaty bez cukru,np zielona
jemy czesto co 2-3 h ale malo,nie do syta,nie jemy 3 h przed pujsciem spac,ale jesli komus zalezy na dostarczeniu bialka w nocy,polecam koktajl z bialka sojowego
cukier pozyskujemy z owocow a skrobia z kaszy,najlepiej gryczana,jaglana,jeczmienna i quinoa komosa ryzowa.
Odnośnik do komentarza
Słuchajcie, nie można stosować byle jakiej diety, takiej, która wyda nam się najbardziej odpowiednia. Zanim zacznie się odchudzanie i zredukuje posiłki, czy zrezygnuje z jakiegoś typu pokarmów, należy poddać się testom nietolerancji pokarmowej i na podstawie wyników tych testów dobrać odpowiednią dietę, dopasowana do naszego profilu immunologicznego. Tylko w ten sposób można skutecznie i zdrowo schudnąć. Takie testy przeprowadza warszawskie centrum medyczne Vimed - można się do nich zgłosić, na pewno dobiorą idealna dietę.
Odnośnik do komentarza
Natka17 napisał/a:
Mam 17 lat, ważę 54 kg, a mierzę 167 cm. Uważam, że te proporcje są nieodpowiednie, i że powinnam schudnąć. Czy zejście do 50 kg da jakieś efekty? No i jaka dieta byłaby odpowiednia dla mojego wieku?

I jak ma się odchudzanie do wielkości biustu? Bo nie chciałabym, aby mój się zmniejszył.


Jesteś dostatecznie chuda.

Jedyną skuteczną metodą schudnięcia jest czyli mniej żreć. Trzeba ustalić właściwy bilans energetyczny czyli zjadać mniej niż zużywasz. Proste.
Odnośnik do komentarza
Biust zawsze staje się mniejszy jak się zaczyna chudnąć. W końcu to również tkanka tłuszczowa :)
Nie przechodź proszę na drastyczne diety, to nie jest dobre, tym bardziej, że masz świetną wagę! Jeśli już naprawdę chcesz wprowadzić jakąś dietę, to proponuję taką, jaką proponuje klinika Vimed. Generalnie chodzi o to, że jesteś tym co jesz. Jesz zdrowo i odpowiednio - Twój organizm jest zdrowy i nie tyje. Wręcz przeciwnie - chudniesz. To jest dieta która może się stać sposobem na życie. Pamiętaj tylko, że żeby schudnąć musisz zmienić wszystkie swoje nawyki żywieniowe. W przeciwnym wypadku schudniesz na chwilę, po czym po odstawieniu diety znowu do Ciebie wszystko wróci. Więc przejdź na taką, którą będziesz mogła stosować zawsze
Odnośnik do komentarza
Również uważam, że najbezpieczniej jest korzystać z usług dietetyka. Nie ma co wierzyć tym wszystkim cudownym dietom, które kompletnie nic nie dają. A u dobrego dietetyka oprócz tego, że dowiemy się co jeść i w jakich ilościach, to dodatkowo będziemy mieć ustalony trening...przynajmniej w Klinice Diety Medlinea tak jest. Dodatkowo można tam skorzystać z usług psychologa, co bywa bardzo pomocne przy dłuższym odchudzaniu.
Odnośnik do komentarza

odchudzanie.....walka z wiatrakami. Ja już od pewnego czasu próbuję i efekty są niezbyt zadowalające. Zastanawiam się teraz nad jakimś turnusem odchudzającym. Wydaje mi się, że pod okiem fachowców i w grupie może będzie łatwiej. Czy ktoś był może na takich "wczasach" warto?

Odnośnik do komentarza
Gość martitam
hej kitty
przykro mi ale nie byłam i raczej nie zamierzam bo jak wszystko wiaze sie to z kosztami. od kilku lat sie odchudzam i jest ciężko.zaczerpnęłam wiedzę u dietetyka stsuję dietę dukana ale też mo nie ppomaga.dietetyczka stwierdziła ze muszę spożywać każdego dnia taką samą ilość kalorii a w diecie dukana mozna jeść ile się chce
Odnośnik do komentarza
no ja poszłam do specjalisty.
obawiałam się, że nie dam rady, że będę chodziła głodna, itd. ale to wcale nie tak było.
jadłam zdrowo, dużo jeździłam na rowerze, biegałam, nawet rolki sobie kupiłam! dzisiaj jestem lżejsza o 20 kilogramów i bardzo dumna z siebie.

serio, Dziewczyny, jak chcecie schudnąć bez efektu jojo i jakiś dodatkowych problemów, to udajcie się do dobrego dietetyka.
Odnośnik do komentarza
Gość kindzinson
witajcie. Ja miałam problemy z nadwagą, przy wzroscie 160 cm ważyłam 80 kg.
To była dla mnie trauma, bo jeszcze 4-5 lat temu nosiłam rozmiar xs-s i byłam przyzwyczajona, ze ciało a przede wszystkim talia to mój bardzo duży atut.
Kiedyś nawet byłam fotomodelką, miałam idealne wymiary 90-60-90.
Myślałam, ze mam super przemiane materii i ze moge jesc wszystko jednak z wiekiem to się zmieniło. Pomalutku waga zaczeła rosnąć aż doszłam do bardzo niestetycznego stanu. w końcu trafiłam jednak na suplement, który pomógł mi i potem wielu moim koleżanką.Kupiłam przez internet Slimgreenline 700.Wziełam 2 opakowania, kurację 2 misięczna i schudłam 15 kg, w zyciu zminilam tylko diete na więcej posiłków dziennie i siłownie 1 w tygodniu i jestem teraz inną kobietą.Wróciła pewnosc siebie i powodzenie u płci przeciwnej.
Zapraszam na mój blog
www.jednazwas20.blog.onet.pl
Odnośnik do komentarza
Gość magnificia
Wydaje mi się, że jeżeli nadwaga nie jest taka dużo to wysta4rczy racjonalne odżywiania, dobrze dobrany trening oraz odpowiedni suplement. Jeżeli chodzi o ten ostatni, to na pewno proszek zasadowy Langsteiner może być pomocny. Moim zdaniem jest najzdrowszym wyborem, a do tego skutecznym. Jeżeli spełni się te trzy czynniki, na pewno uda się skutecznie schudnąć.
Odnośnik do komentarza
Gość aldente
Równowaga zasadowo-kwasowa w organizmie jest bardzo istotną kwestią. Zakwaszony organizm ma problemy z przemiana materii, gromadzi toksyny, zatrzymuje wodę, waga kiepska idzie w dół lub w ręcz stoi pomimo wielu wyrzeczeń:(
Bardzo dobrze wpływa wtedy żel aloesowy do picia. Odtruwa organizm, odkwasza i pomaga schudnąć poprzeć eliminację toksyn, oczyszczenie organizmu. Stosuje systematycznie żel aloesowy niemieckiej firmy LR czy ktoś zna tą firmę? U nas w Polsce mało znany, polecam nawet dzieciom. Co do diet to oczywiście Dukan jest na 1 miejscu i nabiał pod każdą postacią. Sery białe z kefirem lub już gotowe twarożki z warzywami np. Hochlanda to codzienność. Ale czy aby nie za dużo białka w tej diecie?
Odnośnik do komentarza
Gość Kwoczka
Z tym odchudzaniem to wieczne utrapienie jest, a wyglądać jakoś trzeba... Tak z drugiej strony to trzeba przyznać, że jak już się uda zrzucić parę zbędnych kilogramów to od razu lepiej się człowiek czuje sam ze sobą. Nastał niestety okres w moim życiu:P, w którym doszłam do wniosku, że trzeba by zrzucić mniej więcej 7kg. Tak sobie szukam i rozważam jakieś diety i najbardziej sensowe wydają się być dwie, a mianowicie Dukan i dieta36s, czy któraś z was ma jakieś doświadczenia lub zna kogoś kto ma i mógłby doradzić, którą wybrać ?
Odnośnik do komentarza
Część,

a stosowałyście może dietę paleolityczną?????
Tyle ostatnio sie o niej mówi, a tutaj na forum zupełnie cicho na ten temat....
Ja stosuje i już widzę pierwsze efekty!!! Na diecie jestem niecałe trzy tygodnie i jest mnie dwa kilogramy mniej :D Wydaje mi się, że to takie naprawdę zdrowe tempo chudnięcia - za szybko nie można, bo efekt jojo murowany.

W dicie paleolitycznej chodzi o to, żey jeść podobnie jak w okresie paleolitu, czyli naturalniej, mniej. Ważne jest również odpowiednie przygotowywanie posiłków. Jak dla mnie to super sprawa. Cieszy mnie nie tylko to, że schudłam, ale to, że czuję się o niebo lepiej. Skończyły się też moje cholerne problemy z zaparciami.

Naprawdę polecam! W razie pytań - piszcie!
Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Cześć,

poi - ja stosowałam przez krótki czas dietę paleolityczną. Znam dość dobrze jej założenia, jednak muszę Cie uprzedzić, że im więcej informacji będziesz na jej temat szukać, tym więcej nieścisłości odkryjesz. Tak naprawdę nie wiem, kto jest autorem tej diety i co on dokładnie polecał i zakazywał, bo teraz istniej sporo modyfikacji diety paleo. Dlatego polecam korzystanie ze zdrowego rozsądku. Tak jest na przykład w kwestii mięsa. W Stanach niektórzy zwolennicy tej diety jedzą tylko surowe, a ja uważam, że to najzwyczajniej w świecie nie jest zdrowe i nigdy bym się do tego nie posunęła.
Ciesz się, że jesteś zadowolona z efektów!
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...