Skocz do zawartości
Forum

sterydy wziewne czy syropy - co lepsze na kaszel oskrzelowy?


Gość fafarafa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość fafarafa

moje dziecko od września miało już dwie infekcje oskrzeli - raz niestety brało antybiotyk i potem jakieś wykrztuśne syropy. koleżanka, która chodzi z dzieckiem do innego lekarza mówiła mi, że u jej dziecka najlepiej działają sterydy wziewne i ten lekarz własnie je najczęściej przepisuje. zastanawiam się, ile w tym prawdy - czy lepsze syropy czy sterydy? jak to oceniacie? bo przyznam, że ja na dźwięk słowa "steryd" to trochę mam stracha.

Odnośnik do komentarza
Gość mamuniaaaaaa

Ja mojemu synkowi podaje steryd ( pulmicort ) do inhalacji. Lub kropelki na rozszerzenie oskrzeli także z inhalatora. Na szczęście mały nie choruje często teraz ale sterydy pomagają natychmiast. Po dwóch, trzech dawkach odstawiam lek. Syropkiem bym go leczyła pewnie dwa tygodnie. Ponad to syropy tez nie są takie zdrowe i niszczą zęby. Mój pediatra twierdzi że lepiej podać steryd niż antybiotyk, czy faszerować dziecko pięcioma syropami.

Odnośnik do komentarza

dla mnie ten rok był przełomowy, ponieważ okazało się że synek jest alergikiem i dlatego tak często chorował. My robimy tak, jeśli zaczyna się infekcja podajemy przeciwzapalny fosidal przez dwa dni. Jeśli widać poprawę nie podajemy mocniejszych leków. Jeśli mamy dodatkowo katar to staramy się za wszelką cenę pilnować dziecka żeby wydmuchiwało nos i oczyszczamy go solą morską. Jeśli kaszel by się zmieniał i nie chciał się odrywać dopiero wtedy podajmy lek wziewny ze sterydem.

Odnośnik do komentarza

ja też mam alergika i astmatyka w jednym. Jak zaczyna się rozwijać infekcja mam podawać przeciwzapalny ibufen i lek zawierający steryd do nebulizacji. U nas nie czekamy i nie leczymy się domowymi sposobami (owszem wspomagamy się sokami i babcinymi nalewkami ale leczenie zawsze konsultuje i ustala lekarz) ponieważ może dojść do zapalenia oskrzeli.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...