Skocz do zawartości
Forum

Zmienić ortodonte ?


Rekomendowane odpowiedzi

Moje posty na forum
milkaa17 10 godzin temu
Dziwny problem z aparatem

Założyłam aparat ortodontyczny na góre, wszystko było ok .Po niecałych 2 miesiacach załozyłam na dól. Początkowo było w porządku ale po 3 tygodniach noszenia aparatu na dole odkleił mi się zamek na ostanim zębie. Na wizycie powiedziałam o tym ortodoncie i mi go przykleił ale jak wróciłam do domu , przy posiłku znów ten zamek odpadł. Na wizycie znów powiedziałam o tym ortodoncie i powiedział że nie musi tam być tego zamka. A teraz jak patrze przed lustrem na zęby widać że ten ząb z tyłu różni się trochę od pozostałych. Ostatnio byłam znów na wizycie i chyba odkleił się ortodoncie zamek na ostatnim zębie na górze. Gdy kazał mi wypłukać buzie poczułam że coś mnie kuje i gdy o tym wspomniałam lekarz odciął mi to co mnie kuło. I teraz jest tak że na dole na ostatnim zębie nie mam zamka tylko sam drut, a na górze na ostatnim zębie nie mam ani druta ani zamka. Czy tak może być ? Nie mam pojęcia co powinnam zrobić. Co radzicie?

Odnośnik do komentarza

Według mnie nie potrzebnie się martwisz.. U mnie mając stały aparat na górnych zębach też nie ma na ostatnim zębie ani zamka ani druta. Do końca sama nie wiem czemu ale myśle że tak powinno być.. Mam tak cały czas i po roku noszenia aparatu widzę u siebie dużą poprawę...
Mojemu ortodoncie podczas wizyty też raz odkleił się zamek.. Nie przykleił go powtórnie (stwierdzając iż nic się nie dzieje że akurat ten zamek a nie inny się odkleił, bo i tak na razie nie odgrywa istotnej roli w korygowaniu mojej wady) i mi ten zamek unieruchomił jakimś swoim sposobem...
A to co czasem kuje to końcówka drutu. Wystająca podrażnia śluzówkę policzka i gdy pacjent sie skarży na kucie to ortodonta powinien ją przyciąć i wypolerować.

Zawsze pod góre :/

Odnośnik do komentarza
W dniu 17.02.2015 o 10:19, milkaa17 napisał:

Moje posty na forum
milkaa17 10 godzin temu
Dziwny problem z aparatem

Założyłam aparat ortodontyczny na góre, wszystko było ok .Po niecałych 2 miesiacach załozyłam na dól. Początkowo było w porządku ale po 3 tygodniach noszenia aparatu na dole odkleił mi się zamek na ostanim zębie. Na wizycie powiedziałam o tym ortodoncie i mi go przykleił ale jak wróciłam do domu , przy posiłku znów ten zamek odpadł. Na wizycie znów powiedziałam o tym ortodoncie i powiedział że nie musi tam być tego zamka. A teraz jak patrze przed lustrem na zęby widać że ten ząb z tyłu różni się trochę od pozostałych. Ostatnio byłam znów na wizycie i chyba odkleił się ortodoncie zamek na ostatnim zębie na górze. Gdy kazał mi wypłukać buzie poczułam że coś mnie kuje i gdy o tym wspomniałam lekarz odciął mi to co mnie kuło. I teraz jest tak że na dole na ostatnim zębie nie mam zamka tylko sam drut, a na górze na ostatnim zębie nie mam ani druta ani zamka. http://www.ortodontatorun.pl/twoj-problem/ Czy tak może być ? Nie mam pojęcia co powinnam zrobić. Co radzicie?

Poradź się innego ortodonty ?

Odnośnik do komentarza
W dniu 17.02.2015 o 10:19, milkaa17 napisał:

Moje posty na forum
milkaa17 10 godzin temu
Dziwny problem z aparatem

Założyłam aparat ortodontyczny na góre, wszystko było ok .Po niecałych 2 miesiacach załozyłam na dól. Początkowo było w porządku ale po 3 tygodniach noszenia aparatu na dole odkleił mi się zamek na ostanim zębie. Na wizycie powiedziałam o tym ortodoncie i mi go przykleił ale jak wróciłam do domu , przy posiłku znów ten zamek odpadł. Na wizycie znów powiedziałam o tym ortodoncie i powiedział że nie musi tam być tego zamka. A teraz jak patrze przed lustrem na zęby widać że ten ząb z tyłu różni się trochę od pozostałych. Ostatnio byłam znów na wizycie i chyba odkleił się ortodoncie zamek na ostatnim zębie na górze. Gdy kazał mi wypłukać buzie poczułam że coś mnie kuje i gdy o tym wspomniałam lekarz odciął mi to co mnie kuło. I teraz jest tak że na dole na ostatnim zębie nie mam zamka tylko sam drut, a na górze na ostatnim zębie nie mam ani druta ani zamka. http://www.ortodontatorun.pl/twoj-problem/ Czy tak może być ? Nie mam pojęcia co powinnam zrobić. Co radzicie?

To normalne, tak się czasem zdarza!

Odnośnik do komentarza
W dniu 19.02.2015 o 21:13, Agnieszka N. napisał:

Według mnie nie potrzebnie się martwisz.. U mnie mając stały aparat na górnych zębach też nie ma na ostatnim zębie ani zamka ani druta. Do końca sama nie wiem czemu ale myśle że tak powinno być.. Mam tak cały czas i po roku noszenia aparatu widzę u siebie dużą poprawę...
Mojemu ortodoncie podczas wizyty też raz odkleił się zamek.. Nie przykleił go powtórnie (stwierdzając iż nic się nie dzieje że akurat ten zamek a nie inny się odkleił, bo i tak na razie nie odgrywa istotnej roli w korygowaniu mojej wady) i mi ten zamek unieruchomił jakimś swoim sposobem...
A to co czasem kuje to końcówka drutu. Wystająca podrażnia śluzówkę policzka i gdy pacjent sie skarży na kucie to ortodonta powinien ją przyciąć i wypolerować. http://www.dentysta-torun.eu/retainer-czyli-aparat-retencyjny/

Prawda! Dentyści mają swoje sposoby na takie sytuacje, twój na pewno coś Ci doradzi!

Odnośnik do komentarza

Jeżeli nie masz pewności i czujesz, że coś nie tak to zawsze możesz pójść do innego dentysty podpytać/pokazać jak ci to zrobiono jeśli nie ufasz poprzednim dentystom. W Elektoralna na pewno ci pomogą, sama udałam się z makabrą po wizytach w innym miejscu i wszystko mi ładnie naprawili

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...