Skocz do zawartości
Forum

Czy wiesz, jak walczyć z bólem gardła?


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Warszawianka od

Ja prawie od 40 lat u męża leczę ból gardła landrynkami. Kupuję mu całą paczkę i każe na przemian stosować ssanie landrynek i płukanie sola. Góra jeden lub dwa dni i jest po problemie. A wspomagać można również tymiankiem z podbiałem. Częste przełykanie śliny prowadzi do nienagromadzania się bakterii i tym sposobem jesteśmy sami zwalczyć uporczywy ból gardła.

Odnośnik do komentarza

Bardzo dobrze robi zawinięcie szyi na noc szalikiem z prawdziwej wełny. To sposób mojej babci.
A teraz uzasadnienie naukowe - wełna powoduje przekrwienie tej okolicy, a razem z krwią napływają krwinki białe odpowiedzialne za niszczenie mikrobów.
Życzę zdrowia każdemu na święta bo trzeba sie cieszyć atmosferą a nie chorować. Niech każdy trochę podje sobie :)

Odnośnik do komentarza

Skutecznym, ale "śmierdzącym" sposobem na ból gardła w początkowej fazie jest czosnek. Wieczorem przed snem jeden obrany ząbek czosnku ssać w buzi jak landrynkę. Co jakiś czas nadgryzając czosnek, aby wydzielał się z niego sok. Doskonale pomaga. Następnego dnia najczęściej objawy bólu gardła znikają albo znacznie się zmniejszają. Jedynym minusem jest utrzymujący się zapach następnego dnia, ale gdy nie wychodzimy z mieszkania nie ma żadnych przeciwwskazań. Dodatkowo na ból gardła pomaga jego rozgrzanie np. szalikiem, gorącą kąpielą albo gorącymi płynami jak herbata lub mleko z miodem i masłem.

Odnośnik do komentarza
Gość monika777

no wiesz z katarem to jest ciezka sprawa. jak człowiek musi isc do pracy to musi sobie jakos pomóc bo inaczej nie da rady normalnie funkcjonowac. dla mnie najważniejsze sa krople i to dobre krople. My w domu stosujemy acatar bo na długo odblokowuje nos.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...