Skocz do zawartości
Forum

Czy to jakaś choroba? Jeśli tak, to jaka?


Gość P_666

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pokrótce chciałabym opisać to, co się ze mną dzieje i dowiedzieć się, czy jest to jakaś choroba, czy to normalne zachowania w tym wieku (18 lat). Zacznę od tego, że zaczęło się to jakieś 5 lat temu, w gimnazjum. Odrzucana przez środowisko, zamknęłam się w sobie, cięłam się. Potem na jakiś czas udało mi się przestać. Ale zaczęły nasilać się lęki. Do dzisiaj boję się wyjść sama do sklepu, czy też załatwić jakąś sprawę w urzędzie, itp, choć z drugiej strony, gdy załatwiam coś z kimś bliskim, czuję wstyd i blokadę. Ostatnimi czasy ciągle jestem smutna, ogarnia mnie poczucie beznadziei. Wieczorami często nie umiem zasnąć, dopadają mnie dziwne stany i zaczynam płakać. Uważam, że moje życie jest beznadziejne, co jakiś czas zdarza mi się pociąć. Rano, kiedy wstaję (szczególnie podczas roku szkolnego) odczuwam silny lęk, boli mnie brzuch, jest mi niedobrze. Boję się chodzić do szkoły. Rano, idąc na przystanek ciągle odwracam się za siebie, bo mam wrażenie, że ktoś mnie śledzi. W ogóle nie mam ochoty wychodzić z domu, spotykać się z kimkolwiek. Ostatnio jestem też strasznie podenerwowana, bardzo łatwo wytrącić mnie z równowagi. No i nie cieszę się z obecności najbliższych. Przyjeżdża do mnie chłopak, a jego obecność, zamiast mnie cieszyć, drażni mnie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...