Skocz do zawartości
Forum

Fizjoterapia


Gość Grzegorz001

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Grzegorz001

Czy ktoś z was chodził kiedyś na fizjoterapię? Myslę, że pownienem zacząć o tym myśleć. Miałem złamaną nogę i chodzi mi się jakoś dziwnie ciężko. Czy chodziliście na taką fizjoterapię w ramach nfz czy prywatnie?

Odnośnik do komentarza

Po gipsie, mięśnie muszą dojść do siebie,fizjoterapia trochę przyśpieszy,ale same chodzenie to rehabilitacja,
maż miał kiedyś skierowanie na fizjoterapię po zdjęciu gipsu,wcale ni poszedł,noga z czasem sama doszła do formy ,
a już prywatnie wydawać pieniądze ,to nie ma sensu.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza
Gość Klaudiusz00

Ja też mam podobny problem. Z tego czytałem opinie, generalnie lepiej jest umawiać się prywatnie. Po pierwsze często są to po prostu lepsi specjaliści po drugie dzięki temu możesz częściej mieć zajęcia. Podepnę się nieco pod temat. Poleci ktoś jakiegoś fizjoterapeutę w Krakowie? Szukam właśnie

Odnośnik do komentarza
Gość arletta84

ja po 3 miesiacach nogi w gipsie chodziłam na zabiegi medycyny fizykalnej, prywatnie w pewnym centrum medycznym. chodziłam na zabiegi Vacuiono i po kilku zabiegach mocno mi się polepszyło, więc polecam. niestety, dosyć droga zabawa

Odnośnik do komentarza
Gość Smerfetta

Zależy czy ta noga jest świeżo po złamaniu czy złamanie było dawno temu? Jeśli jest świeżo po załamaniu zabiegi magnetoterapii które mogą być robione jeszcze w czasie założonego gipsu mogą pomóc a także ćwiczenia kontralateralne lub ipsilateralne (w zależności od tego czy kończyna jest cała w gipsie czy tylko jakaś jej część) zapobiegną one zanikowi mięśni. Można iść prywatnie można na nfz najlepiej znaleźć dobry gabinet prywatny a w międzyczasie zapisać się na zabiegi z nfz ok. 3 miesięcy czekania. Jeśli złamanie było już jakiś czas temu może warto prześwietlić kończynę i zobaczyć czy wszystko jest ok. W późniejszym etapie można udać się na kąpiele wirowe kończyn dolnych, masaże oraz kinezyterapię. Mam nadzieję, że choć trochę przybliżyłam ten temat.

Odnośnik do komentarza
Gość malinowy_chrusniakkk

Sama też się długo zastanawiałam, czy faktycznie fizjoterapia czy rehabilitacja to dobry pomysł, bo wiesz jak to jest... nigdy nie ma czasu. Machęłam na zdrowie ręką i odłożyłam to na bok do momentu, kiedy naprawdę czułam się kiepsko. W końcu trafiłam tutaj - Warszawa ma naprawdę dobre miejsce na mapie zdrowia, więc spokojnie możecie korzystać z mojego doświadczenia w tym temacie.

Odnośnik do komentarza

Ja mam problemy z barkiem i chodzę do OpenMedical w Krakowie. Znaleźli dla mnie naprawdę szybko termin, chociaż wiem, że nie było łatwo - jestem im za to bardzo wdzięczna. Są bardzo otwarci na pacjenta i zawsze chętni do pomocy.

Odnośnik do komentarza
Gość martyna8877

Wiem, że bardzo wiele osób interesuje się również fizjoterapią dla najmłodszych i tak naprawdę jest wiele miejsc, w których taka rehabilitacja może się odbyć, ale ja szczególnie polecałabym Wam https://www.fizjoterapiadziecikrosno.com/metody czyli fizjoterapeutę w Jaśle. Wydaje mi się, że dla osób z okolic i nie tylko oferta może być interesująca. Koniecznie sprawdźcie i korzystajcie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli ktoś uprawia dużo sportu to ważne jest żeby mieć dobrego rehabilitanta pod ręką. Ja długo takiego szukałam, ale znalazłam fizjoterapeutę sportowego z Warszawy https://sprawdzonyfizjoterapeuta.pl/fizjoterapeuci/warszawa+mazowieckie  i jestem naprawdę zadowolona, więc jeśli ktoś nadal szuka, to można sprawdzić tego, jeśli ktoś jest z okolic stolicy ?

Odnośnik do komentarza

Ciekawy artykuł jest na tej stronie:

https://porady-zdrowie.pl/czy-fizjoterapeuta-jest-lekarzem/

Polecam się wczytać. Wiele osob myli fizjoterapeutę z lekarzem. Lekarz kończy studia medyczne.Fizjoterapeuta natomiast kończy studia fizjoterapeutyczne. Lekarz ma za zadanie leczyć. Fizjoterapeuta ma za zadanie poprawić nasz stan ruchowy oraz pomóc przywrócić organizm do pełnej sprawności.

Tak więc jest to duza pomoc lekarska. 

Odnośnik do komentarza

Akurat poszukuję fizjoterapeuty. Zastanawiam się nad gabinetem w swojej okolicy. Ciekawą opcją wydaje się być ten fizjoterapeuta Bielsko: https://fizjomed.pro/fizjoterapia-bielsko-biala/ Problem w tym, że żadne z moich znajomych nie korzystało z usług tego gabinetu, a mam tam po prostu najbliżej. Cy ktoś z Was kojarzy to miejsce i może mi coś o nim napisać? Każda Wasza rada może mi się przydać. 

Odnośnik do komentarza

Od siebie  bardzo polecam ten gabinet rehabilitacji w Krakowie:

http://rehaorthopedica.pl/osteopatia

Aktualnie tam chodzę bo miałam problem z barkiem oraz ćwiczenia bardzo mi pomagaja. Przyjmuje tam zespół dobrych osteopatów. Konsultacja z osteopatą  polega na analizie każdej części organizmu (nauka ta głosi, ze ciało to jednosć) ze względu na to, że przyczyna i skutek naszego bólu  może znajdować się w zupełnie innej części organizmu. Dzięki temu badaniu mozna osiągnać o wiele lepsze rezultaty. 

Odnośnik do komentarza

 Po raz pierwszy zdarzyło mi się, żeby fizjoterapeuta przeprowadził ze mną tak szczegółowy wywiad, znalazł przyczynę, i określił dokładny plan działania, żeby postawić mnie na nogi. Już po czwartej wizycie ból jest sporo mniejszy, czuję, że wraz z upływem czasu będzie tylko lepiej. Pani Agnieszka jest bardzo sympatyczną osobą, pozytywnie nastawioną, widać, że ma bardzo dużą wiedzę.  Jeśli ktoś szuka fizjoterapeuty, to polecam panią magister.

https://osteomedic.com.pl/zabieg/fizjoterapia

Odnośnik do komentarza

Dr Krzysztof Szymański to lekarz, który jako pierwszy a byłam, u wielu specjalistów zainteresował się moim problemem z bólem i puchnięciem kolana po wysiłku. Skierował na badania pod kątem reumatologicznym, skierował na rezonans. Poprzedni lekarze robili USG i stwierdzali, że jest wszystko w porządku i proponowali blokadę. Okazało się, że łękotka była uszkodzona. Dzisiaj jestem w trakcie rehabilitacji OsteoMedic po zabiegu i chociaż tą opinią chciałam podziękować za zaangażowanie w dążeniu do wyjaśnienia przyczyny moich dolegliwości.  osteomedic.com.pl

Odnośnik do komentarza

Hej, fizjoterapia jest niezwykle ważna i potrzebna w przypadku praktycznie każdego schorzenia. Na początku oczywiście niezbędna jest dobra, sprawdzona diagnoza lekarska. Ja ze swojej strony mogę polecić lekarzy z www.iortopedia.pl, nie tylko pomogą zdiagnozować twój problem, ale też z drugiej strony współpracują ze sprawdzonym gronem fizjoterapeutów, którzy dosłownie potrafią czynić cuda! 

Odnośnik do komentarza

              

 Korzystam z pomocy rehabilitantów OsteoMedic Kraków od jakiegoś czasu i polecam to miejsce, a w szczególności p. Agnieszkę Zaleska-Czapla. Panuje tam bardzo miła i przyjazna atmosfera, korzystne ceny, elastyczność, pełen profesjonalizm, wiedza i doświadczenie, indywidualne podejście do pacjenta.       

 https://osteomedic.com.pl/zabieg/fizjoterapia                                                                                                                                                                                     

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...