Skocz do zawartości
Forum

Kręgosłup, nerwica, refluks, krążenie?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. od Grudnia 2014 a dokładnie od świąt odczuwam ucisk w gardle a także czuje delikatny ból w klatce piersiowej coś jakbym był oberwany (miał zakwasy na klatce), najbardziej czuć przy rozciąganiu się. Śpię dobrze i funkcjonuje w ciągu dnia również dobrze, nie jest to silny ból, po prostu trochę uciążliwy, promieniuje w okolicę szyji i pleców. Udałem się od razu do lekarza który stwierdził że osłuchowo jestem czysty (faktycznie biegam prawie codziennie i z oddychaniem nie mam problemu), ciśnienie mam książkowe(mierze regularnie), brak gorączki, kataru, kaszlu, węzły również nie są powiększone, zrobiliśmy badanie krwi na tarczycę (TSH) również to pani doktor wykluczyła ponieważ wynik był w normie. Więc zapisała mi hydroksyzynę i stwierdziła że Nerwica a gdyby coś się działo to mam przyjść. Tabletki brałem 2 tyg faktycznie działają (uspokajająco) ale ucisk mam nadal, delikatny ból klatki również ale oprócz tego sporadycznie czuje jakby mi się zatykały uszy (uczucie ciśnienia w uszach), drugi objaw który się pojawił to mrowienie w palcach lewej ręki (serdeczny i mały), który pojawia się rzadko, pewnie bym o tym zapomniał ale codziennie podczas gorącego prysznicu jest to odczuwalne najbardziej. Za to pod prysznicem znika objaw obolałej klatki piersiowej (zapewne od rozgrzania miejsca gorąco wodą?). Wróciłem więc do lekarza który osłuchał mnie i powtórzył standardowe czynności po czym dał skierowanie do ortopedy do którego idę za dwa tygodnie(27 luty 2014). W internecie jest mnóstwo PODOBNYCH problemów lecz nie w 100% identycznych stąd moja prośba o pomoc. Z tego co zdążyłem wyczytać to często pojawia się problem: kręgosłupa, nerwicy, krążeniowe sprawy, refluksy żołądka. Dodam jeszcze że mam 183cm , 95kg (przytyłem 20kg w ostatnich 3 latach), praca siedząca, nie palę od pół roku, w tej chwili jestem na diecie.

Odnośnik do komentarza

3,7 z tym że podczas tych 3 lat których przytyłem te 20kg rzucałem palenie 2 razy i za każdym razem wracałem po pół roku, po pierwszym rzuceniu było 10 kg w przód i 3 w tył jak z powrotem paliłem i przy drugim mniej więcej to samo. Najlepsze w tym wszystkim jest to że kiedy sobie wypije trochę (w granicach rozsądku) to wszystko ustępuję i nie czuje żadnych ucisków itp

Odnośnik do komentarza

TSH 3,7 mieści się w normie ale tak czy tak jest wysokie. Warto zrobić dodatkowo Ft3 i Ft4 by wykluczyć niedoczynność.
Jeśli chodzi o ucisk w klatce i mrowienie to ortopeda powinien dać skierowanie na RTG kręgosłupa bo to raczej z nim związane problemy.
Alkohol tłumi ośrodkowy układ nerwowy dlatego pod jego wpływem dochodzi do rozluźnienia i załagodzenia objawów. Jednak ta droga jest drogą powiązaną później z alkoholizmem bo wspomagając się doprowadzamy do nawyków z których ciężko wybrnąć. Więc przestrzegam. :)

Odnośnik do komentarza

A może jesteś hipochondrykiem? :) Nie no, nie ma się z czego śmiać, ale nie wiadomo czego się przyczepić, jeśli chodzi o kręgosłup to wiele nie poradzę, jedynie - znajdź dziennie 20 minut żeby sobie poleżeć na plecach na podłodze, to odciąża go. Jeśli chodzi o mrowienie - polecam zażywać magnez - mężowi pomogło. Na ból w klatce... Może to od tych fajek, robiłeś prześwietlenie? A na nerwicę ogólnie polecam sanatorium. jesteś bardzo młody, przede wszystkim chillout.

Odnośnik do komentarza

Wydaję mi się że za dużo czytam i sobie wkręcam, z jednej strony nie wiem dlaczego w ogóle zalogowałem się tutaj ale z drugiej denerwuje mnie bezsilność lekarzy rodzinnych którym ciężko nawet wypisać skierowanie i zlecić odpowiednie badania, no chyba że to ja tu wariuje ;) Nie robiłem prześwietlenia żadnego, miałem mieć RTG klatki ale lekarz stwierdził że jak to nie będzie kręgosłup to na pewno Nerwica i wypisał skierowanie do ortopedy który jak znam życie oleje temat i chyba po prostu zacznę sobie badania robić prywatnie.

Odnośnik do komentarza

Ból klatki znoszę dobrze bo jest on powiązany z bólem pleców, karku, kręgosłupa i nie jest on aż tak uciążliwy jak uczucie guli w gardle które doprowadza do szału, przy czy nie utrudnia mi oddychania, jedzenia i innych czynności. Biegam 3-4 razy w tygodniu po ok 4-5km i nie odczuwam żadnych trudności, wręcz przeciwnie w trakcie biegania wszystkie problemy znikają tak samo podczas snu.

Odnośnik do komentarza

:) Słynna gula w gardle jest powiązana z nerwicą lękową. Poczytaj-nerwica lękowa, przepona.Jeśli wszystkie objawy ustępują w trakcie wytwarzania endorfin (sport) i sen (rozluźnienie) to moim zdaniem Twoje unerwienie jednak nie pracuje tak jak trzeba. Wyklucz nadczynność tarczycy czyli dodatkowo zrób Ft3 i Ft4,wprowadź najwyższą dobową dawkę magnezu,melisa,kozłek lekarski i tym się wspomagaj. :)

Odnośnik do komentarza

Hej,od jakiegos czasu serfuje po forach,polskich tez,chce cos przeczytac na temat zrdowia,wynikow ect.Trafilam tu nie wiem jakim sposobem I przeczytalam Twoj post.Objawy ktore nekaja Ciebie od jakiegos czasu,dokladnie przerobilam.Czulam sie podobnie przez kilka miesiecy.1 lutego wyladowalam w szpitalu z atakiem serca.Niestety do tej pory nie moge w to uwierzyc.Bol plecow,karku,uczucie w gardle podobne,czulam jak moj przelyk rozpycha sie ,doszla zgaga I cisnienie na klatke.Cisnienie mialam ok,czulam sie fizycznie swietnie,jestem aktywna fizycznie I psychicznie,lekow nie mialam.Atak serca nastapil po masazu ciala u specjalisty,ratowalam sie od bolacych plecow.Myslalam ze cos po prostu mi uszkodzil lub zrobil za gleboki masaz.Zglosilam sie na emergency po to aby zrobic przeswietlenie gornej czesci kregoslupa.Przeswietlenie nic nie wykazalo,za to krew owszem.Mialam bardzo wysoki poziom Troponin ktory wywoluje niedotleniony miesien sercowy.Wszyscy byli w szoku,jestem szczupla,wysportowana.Poziom enzyme we krwi wynosi 0,028 ja mialam od 5.0 do 9,0 nastepnej doby.Trafilam w czas do szpitala.Uratowali mnie na tyle ze miesien serca pracuje prawidlowo bez zniszczen.Moze byc inna przyczyna Troponin ,wszystkie uszkodzone miesnie poprzecznie prazkowane,nerki .Poziom cholesterolu mam lekko zawyzony do 240 I trojglicerydy 188.To jest nic w sumie a jednak.Zglos sie szybko do kardiologa,zbadaj krew pod katem krazeniowym.Jestes za mlody by chorowac.Byc moze masz przeciazony organizm I serce domaga sie odpoczynku.W niektorych przypadkach wysilek ponad sily jest niewskazany.Ja przytylam tylko ok 5 kg.Mam 170 wzrostu wazylam 68,niby prawidlowo.Teraz waze 60 I walcze z cholesterolem I trojglicerydami.Nigsy nie mielismy historii chorob serca w rodzinie.Mam 50 lat I kiedy mowie ze mialam atak serca nikt nie moze uwierzyc.Sorry ale widzimy naprawde sloninki poruszajace sie po ulicach.Nie bagatelizuj tego co napisalam.Ja zmienilam driametralnie swoje zycie choc uplynely 3 tygodnie,wyeleminowalam stress zwiazany z praca/prowadze wlasny biznes/Nie mam pojecia jak odniesc sie do norm chol. I trojgl. Nie mieszkam w Polsce ale mysle ze sa podobne .Pozdrwawiam

Odnośnik do komentarza

Dzięki wielkie za sugestie, dziś byłem u ortopedy i twierdzi że mam się udać do neurologa i kardiologa bo on nic nie pomoże ale tym razem idę już prywatnie :) na razie odpuściłem bieganie i odpoczywam bardziej, jestem na diecie, puki co nie pogarsza mi się ale lepiej też nie jest porobię kilka badań odwiedzę na pewno obu z lekarzy i zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Gość ewa.dziekan

a ja mam problem od 4 m-cy. Mam refluksowe zapalenie gardla, wiecznie piekące. Nie pomaga juz nic, ani dieta ani leki na refluks ani ziola ani siemie i oleje!! Jestem osobą b zdrową , nie pale , nie pije, nie mam nadwagi, mam 63 lata i czuje sie ok ale z tym gardlem nie mogą sobie poradzic lekarze! Ewa Podpowiedzcie cos

Odnośnik do komentarza

~ewa.dziekan
a ja mam problem od 4 m-cy. Mam refluksowe zapalenie gardla, wiecznie piekące. Nie pomaga juz nic, ani dieta ani leki na refluks ani ziola ani siemie i oleje!! Jestem osobą b zdrową , nie pale , nie pije, nie mam nadwagi, mam 63 lata i czuje sie ok ale z tym gardlem nie mogą sobie poradzic lekarze! Ewa Podpowiedzcie cos

A jak brzmi ostatni opis gastroskopii? Może Pani go tutaj wpisać? Jak wygląda codzienny jadłospis i co w nim się najczęściej znajduje? Odstawiła Pani całkowicie mleko i jego pochodne? Ma Pani nerwicę? Stwierdzono przepklinę rozworu przełykowego? Jak wyszedł test ureazowy? Jakie leki Pani stosuje? Jakieś znane alergie? Jakieś suplementy? :)

Odnośnik do komentarza

Witam ponownie, jestem po wizycie u ortopedy który nie stwierdził nieprawidłowości i skierował do neurologa, neurolog zlecił RTG klatki boczne i przednie więc zrobiłem RTG klatki które nic nie wykazało, powtórzyłem badania krwi na tarczyce które są również w normie, oprócz tego zrobiłem podstawowe badania krwi - w normie, plus próby wątrobowe (czy jak to się tam na to mówi) bilirubina 0,54 w normie, AST 26 w normie i ALT 63 podwyższone ale pani doktor mówi że to po weekendzie jak piłem i że wynik musiałby być o wiele wyższy żeby był powód do niepokoju. Dostałem skierowanie na Gastroskopie w celu oceny przełyku i sprawdzenie czy nie ma refluksu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...