Skocz do zawartości
Forum

Co wpływa na koncentrację?


Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze koncentracja jest to sposob w jaki mozemy przez jakis okres skupic sie na wybranej czynnosci. Mozna sie zastanowic co na to wplywa. Organizm i rzeczy na zewnatrz. Na organizm mozemy wplywac suplementami. Rzeczy mam na mysli, zeby nie rozpraszalo nas. Jak sie pracuje na komputerze, zeby wszystkie portale spolecznosciowe byly wylaczone, stol zeby byl wysprzatany i zeby na nim lezalo tylko to co jest potrzebne. Robienie sobie przerw co 45 min - 10 min lub 5 min. Jest wiele technik koncetracji na czynnosci.

Odnośnik do komentarza

to fakt, nic nie zastąpi dobrego wypoczynku pod tym względem :) chociaż akurat kwas foliowy to żaden wspomagacz, tylko coś co powinien przyjmować każdy niezależnie od płci, niestety z pożywienia nigdy się go w dostatecznym stopniu nie przyswoi

Odnośnik do komentarza
Gość Marta Kego

To prawda, że nie możemy liczyć na koncentrację, jeśli po prostu nie odpoczniemy tyle, ile trzeba. Ja nie mam czasu na zbyt wiele odpoczynku, bo ciągle jakieś obowiązki, ale poprawiłam swoją pamięć dzięki Lecytynie Memo 1200 i jest o wiele lepiej :-)

Odnośnik do komentarza

jeżeli miałabym już coś polecić z suplementów, to fajnie sobie daje radę żeń-szeń, jak dla mnie na koncentrację pierwsza klasa, oczywiście różnie to bywa z tymi preparatami, trzeba posprawdzać etykiety, żeby coś dobrego wybrać, sama kupuję ten z Olimp Labs, gold żeń szeń, fajnie bo mamy żeń szeń z trzech rodzajów i jeszcze magnez, to i na stres zadziała i na koncentrację

Odnośnik do komentarza

Źle na koncentrację wpływa stres, nerwy, deszczowa pogoda, przejedzenie się. Natoniast dobrze wpływa jedzenie orzechów, uzupełnianie witamin, możemy robić to za pomocą suplementów diety, ja osobiście polecam Revitasens.Bezpieczny, przebadany przez Wasrszawski Uniwersytet Medyczny, łatwo dostępny i niedrogi. Spacery na świeżym powietrzu. Ja do tego wszystkiego zażywam także witminę C.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Preparaty wspomagające pamięć - miłorząb japoński
Miłorząb japoński, czyli ginkgo-biloba, zawiera flawonoidy, których właściwości przeciwutleniające zmniejszają uszkodzenia powstałe w procesie starzenia się komórek mózgowych. Niektóre badania wykazały, że ekstrakt z ginkgo-biloba zapobiega gromadzeniu się białka w mózgach pacjentów z chorobą Alzheimera (np. GinkoPrim).
Tabletki na pamięć i koncentrację - lecytyna
Lecytyna wchodzi w skład błon komórkowych układu nerwowego, dlatego poprawa nie tylko pamięć i koncentrację, lecz także stan napięcia nerwowego.
Suplementy na pamięć i koncentrację - żeń-szeń
Żeń-szeń jest przeznaczony dla osób uczących się i intensywnie pracujących umysłowo, np. maturzystów i studentów. Tabletki na pamięć i koncentrację, które zawierają żeń-szeń, doskonale sprawdzą się w sytuacjach stresowych, czyli np. podczas egzaminu (np. Bodymax żeń-szeń).
Preparaty wspomagające pamięć - kofeina
Kofeina zmniejsza poziom zmęczenia psychicznego, a tym samym odświeża naszą pamięć i poprawia koncentrację. Dzięki niej każdy maturzysta przypomni sobie najważniejsze informacje, ukryte w zakamarkach pamięci (np. Cardiamid z kofeiną - tabletki do ssania).

Odnośnik do komentarza

Pamiatka
podobno jedzenie orzechów pomaga i dieta bogata w kwasy tłuszczowe omega-3 :)
a poza tym warto tez zadbać o dobry sen, ktory pomoże nam odciążyć mózg :)

Tą teorię z orzechami w 100% potwierdzam. Orzeszki bardzo dobrze działają na mózg i na pewno są zdrowsze dla naszego organizmu niż te wszystkie kofeinowe "dopalacze".

Odnośnik do komentarza

stres wpływa na koncentrację, zwęzone naczynia krwionośnie slabiej przewodzą krew, a tym samym gorzej przepływa ona w organizmie. i nie odzywia poszczególnych organów, w tym mózgu. Spacer jest pomocny, relaks, picie wody. Elektrolity tez pomagają. Magnez? tu zdania są podzielone. Ale jedzenie orzechów jest pomocne w koncentracji- z doswiadczenia wiem:)

Odnośnik do komentarza

Jedzenie ma znaczenie, ja zawsze wychodzę z założenia, że zbilansowana dieta, która zawiera i mięso, i warzywa, i owoce (świeże i przetworzone) jest najlepszym rozwiązaniem. Żadne skrajne szkoły typu weganizm czy witarianizm do mnie nie przemawiają i nie mam zamiaru z nich korzystać. Można postosować magnez i inne, ale to są tylko suplementy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...