Skocz do zawartości
Forum

Czy możliwe, że test ciążowy wyszedł dodatni, a lekarz ciąży nie widzi?


Gość tala

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 22 lata staraliśmy się o dziecko 4 miesiące i chyba wkońcu nam się udało.Ostatnią miesiączkę miałam około 20 grudnia 2010r. W niedzielę tj.23,01,2011 zrobiłam pierwszy test wyszedł dodatni. Wczoraj wybrałam się do ginekologa który powiedział mi że byc może to jest bardzo wczesna ciąza i jej nie widac jeszcze. Po wyjściu z gabinetu zrobiłam kolejny test pokazał tak samo co w niedziele. Proszę o pomoc bo teraz nie wiem czy jest ze mną coś nie tak czy faktycznie jest to bardzo wczesna ciąża!!!?????

Odnośnik do komentarza

Test pokazuje wiarygodny wynik od 10 dnia od zapłodnienia, także diagnoza testu i lekarza się nie wyklucza. Potrafisz jednoznacznie określić, którego dnia doszło do zapłodnienia? Być może stało się to później niż myślisz, w związku z tym jest to bardzo wczesna ciąża. Lekarz powinien skierować Cię na badania krwi i rozwiać wszelkie wątpliwości, aż się dziwię, że tego nie zrobił..

Odnośnik do komentarza

...brak słów... poszłam na kasę chorych bo chciałam żeby mi tylko potwierdziła że jestem w ciąży... a tu szok... już się zapisałam do innego lekarza i tym razem pójdę prywatnie!!! Czyli nie powinnam się obawiac że jest coś nie tak tylko zachowywac sie jak w ciąży icierpliwie czekac???

Odnośnik do komentarza

Tala,

jesteś DOPIERO w piątym tygodniu ciąży. Skoro masz płacić za wizytę, to poczekaj jeszcze trochę. Może owulacja trochę się opóźniła, dlatego ciąża jest kilka dni młodsza niż by to wynikało z kalendarza. Badanie ginekologiczne to tylko wizualna ocena koloru błon śluzowych pochwy oraz ręczny pomiar macicy przez powłoki brzuszne, a takie oceny są bardzo mało czułe.

Na USG możesz iść nie wcześniej niż w 8 tygodniu. Wtedy będzie już widać zarodek i serduszko. Teraz nie będzie widać nawet pęcherzyka (pojawi się dopiero za tydzień, ale na podstawie samego pęcherzyka lekarz nie powie, czy ciąża rozwija się prawidłowo). A tylko będziesz się stresować, czy wszystko OK.

Oznacz beta HCG z krwi dwukrotnie w odstępie dwóch dni. Jeśli wynik się podwoi, to znaczy, że ciąża rozwija się prawidłowo.

Pozdrawiam i trzymam za was kciuki.

Odnośnik do komentarza

Dziekuję serdecznie.... Co prawda to moja pierwsza ciąża ale jestem dobrej myśli. Umówiłam się już na wizytę i mam nadzieję że się coś dowiem... Bo troszkę to byłoby dziwne skoro nie mam miesiączki a testy wskazują ciążę... Cieszę się że jest takie forum gdzie mogę się czegoś dowiedziec od innych matek które zapewne wiedzą więcej niż ja w tym temacie.

Odnośnik do komentarza

Co do obawiania się to zawsze powinnaś gdyż dodatnie wyniki bHCG i brak uwidocznienia w USG z macicy pęcherzyka zarodkowego wymaga WYKLUCZENIA ciąży pozamacicznej. Dziwne, że Twój ginekolog o tym nie pamiętał. Jakbyś była w najbliższym czasie to zasugeruj mu to!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...