Skocz do zawartości
Forum

Nie wiem czy powinnam się zmienić


Rekomendowane odpowiedzi

Hej hej ;* Mam pewien problem od jakiegoś czasu. Jestem samotna, w szkole nikt mnie nie lubi, a chłopcy mi dokuczają. Mam to gdzieś. I tak jestem najlepsza i najładniejsza. Rodzice czasem mówią mi że jestem totalną materialistką i egoistką. Wiele osób na internecie też mi to sugeruje mówiąc do mnie: pusta lala żyjąca w swoim pustym różowym świecie, tępa dzida, egoistka, materialistka, pustak itp. No i mi jest przykro z tego powodu bo nie spodziewałam się że ktoś może tak w ogóle o mnie pomyśleć. Raz z moją internetową przyjaciółką pisałyśmy i zwierzałam się jej ze swoich problemów. Napisałam jej że chciałabym pieska chichuachua do różowej torebki i różowego jednorożca no i tym podobne rzeczy. To w końcu są problemy i to duże, a ona tylko powiedziała że przeprasza i że nie może tego po prostu słuchać. I się pokłóciłyśmy. Od tamtej pory nie piszemy ze sobą. Jeśli chodzi o mnie maluje się, ale...Tak to prawda że podobają mi się sztuczne rzęsy, samoopalacz...Ale mama się na razie na to nie zgadza i raczej robię delikatny makijaż. Kocham różowy kolor. Niektórzy sugerują mi że chodzę tylko z nadętą miną i jestem taka niby księżniczkowata. Chciałabym mieć taką przyjaciółkę jak ja lubiącą makijaż, zakupy, różowe kucyki...Ale jeszcze jej nie mam, a szkoda że inne dziewczyny wolę przyjaźnić się z innymi. Podałam tylko niektóre cechy mojego charakteru i czy waszym zdaniem są one powodem do wyzywania mnie od pustej lali itp??? To nie jest miłe. Poza tym...Martwię się że nikt nie będzie chciał się ze mną kolegować i powinnam się zmienić...No, ale...jak??? Help me!

Odnośnik do komentarza

Nikt nie ma prawa Cię wyzywać i oczerniać, nazywając "różowym pustakiem" czy "tępą dzidą". To jest agresja słowna. Zauważ jednak, że Twoje zachowanie może w dużej mierze prowokować do takich zachowań, dlatego warto zastanowić się nad tym, czy nie warto zmienić (przynajmniej trochę) swojego zachowania. Ktoś nazywając Cię "materialistą", być może wcale nie chce Cię przezwać, co nazywa to, w jaki sposób Cię odbiera. Skoro dla Ciebie ważne są torebki, zakupy, modne ubrania i makijaż, to rzeczywiście możesz komuś jawić się jako osoba materialistyczna.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...