Skocz do zawartości
Forum

Jak zrzucić 30 kg?


Gość qwiazdeczqa

Rekomendowane odpowiedzi

Przy utracie takiej wagi powinnaś być pod stała kontrolą dietetyka. Musi opracować Ci codzienną dietę i zestaw ćwiczeń. Niestety, ale szybka utrata wagi wiąże się z efektem jojo, także musisz założyć, że potrzeba będzie Ci więcej czasu na osiągnięcie szczuplejszej sylwetki. Powinnaś też zbadać się endokrynologa, czy nie masz problemów z tarczycą, ponieważ to często powoduje tycie, na które nie masz wpływu...

Odnośnik do komentarza

Witam ! Mam 15 lat, jestem kobietą i ważę ok.65kg przy wzroście 165cm. W mojej rodzinie nikt nie ma nadwagi. Moja aktywność fizyczna jest średnia, spaceruję w ciągu dnia ok. 30 minut . Stosowałam wcześniej dietę Plaż Południa. Schudłam 3kg ale niestety nie dotrwałam do końca. Waga utrzymywała się przez parę miesięcy lecz potem przyszedł efekt jo-jo. I przytyłam 6kg ! ;/ Wiem, że jem nieregularnie ale chodzę do szkoły i jest to trochę trudne. Lubię najbardziej makarony. Nie choruję na żadne choroby. Mój przykładowy jadłospis to : śniadanie: 4kanapki (różnie z czym) i herbata Drugie śniadanie: 2 kanapki i jakiś słodycz Obiad : Zupa i danie drugie (czasami dokładki) Podwieczorek : 3 kanapki Kolacja: owoc, ciasto. w między czasie czasami są jakieś słodycze. Moje wymiary to: 165cm, ok.65 kg, 83; 67;97 Proszę o jakąś tanią dietę. Chciałabym schudnąć 15kg. (w ciągu 7misięcy?) I żeby nie było po niej efektu jo-jo. Tłuszcz najbardziej zbiera się na pupie i udach. Udo:60cm, łydka 38cm . Proszę o jadłospis.

Odnośnik do komentarza

Mam 162 cm wzrostu,65 kg wagi, a w mojej rodzinie nie występuje otyłość. Bardzo chciałabym schudnąć 10 kg do maja-to bardzo ważne. Najbardziej zależy mi na dokładnym jadłospisie oraz ćwiczeniach( czas wykonywania ćwiczeń też). Czy gdy odstawię słodycze,chleb, makarony, chipsy i będę trochę ćwiczyć to uda mi się tyle schudnąć do maja?

Odnośnik do komentarza

Jeśli będziesz mocno nad sobą pracowała to jest to możliwe, ale konsekwencje mogą być poważne. Chcesz, żeby ktoś tu zaprojektował Ci życie, a to wszystko zależy od Ciebie. To Twoje ciało i Twoje życie i wysil się na tyle, żeby przemyśleć sobie na jaką aktywność fizyczną masz ochotę, na co masz czas itd. Nie oczekuj, że ktoś zrobi coś za Ciebie.

Odnośnik do komentarza

Jesz za dużo słodyczy, pieczywo zamień na pełnoziarniste, z kolacji zrezygnuj (zwłaszcza w obecnej formie). Przelicz sobie ile dziennie kalorii spożywasz, tabele są dostępne w internecie. Zobacz z czego możesz zrezygnować, co zastąpić itd. Musisz być konsekwentna.

Odnośnik do komentarza

Witam Mam Co Prawda 14 lat i Kazdy mi napisze ze w moim wieku nie mozna sie odchudzać nic ale moja sprawa jest taka ze mam 159 cm wzrostu i waże 67 kg!! powoduje to lekkie kompleksy ,bym chciał zrzucić brzuszek do wakacji bo wtedy na plaże itd....... moja sprawność fizyczna jest taka: W szkole codziennie WF w Piątki 2h Siłowni i 1h biegania itd w domu porobię parę pompek podciągnę sie kilka razy na drążku i jeżdżę na rowerze PROSZE O POMOC BO NIECHCE POSIADAĆ TAKIEGO BRZUCHA NA PLAŻY

Odnośnik do komentarza
Gość malina12mała

Cześć, jestem dziewczyną w wieku 19lat i ważę 67kg przy wzroście 166cm. jestem uczennicą a więc mój tryb jest siedzący, jestem raczej mało aktywna fizycznie,nie stosowałam próby odchudzania. W mojej rodzinie nikt nie choruje na otyłość czy nadwagę. Nie byłam także u lekarza. Mój przykładowy jadłospis dnia powszedniego: 7:10 kaszka z mlekiem300ml, herbata z cukrem250ml; 15:40 rosół z kury 300ml, smarzone mięso kurczaka200g, 3kromki chleba,herbata z cukrem250ml; 18:00 sałatka z kapusty pekińskiej300g, napój gazowany 400ml, w nocy o 23:00 jem same mięso- szynkę drobiową około 100g. natomiast dzień z weekendu wygląda następująco: 11:00 2kotlety w sosie 200g ziemniaków 150g sałatki z kapusty kiszonej, herbata 250ml, to samo około godz 17:00. 21:00 konserwa rybna 250ml i 2 kromki chleba. Nie choruję przewlekłe. proszę o radę, pomoc. Jeśli jest to możliwe to proszę o przykładowy jadłospis dzienny. Dziękuję.

Odnośnik do komentarza

Powinnaś jadać codziennie regularnie, również w weekendy. Urozmaicaj sobie menu, nie jedz 2-3 godziny przed snem, na kolację jedz sałatkę lub coś równie lekkostrawnego. Smażone potrawy też nie są najlepsze, jeśli to możliwe zastąp je gotowanymi. Ziemniaki zamień na ryż, a pieczywo pełnoziarniste jest lepsze od białego.

Odnośnik do komentarza
Gość TheNatalia

Witam. Mam na imię Natalia. Mam 13 lat, 170 cm wzrostu i waże... (aż wstyd się przyznać) ...82 kg. Chciała bym schudnąć do wakacji, ponieważ pierwszy raz jadę na Zieloną Szkołe nad morze i nie będzie za ciekawie mnie widzieć w samym stroju kąpielowym ;(. Więc bardzo proszę o pomoc. Jeżdżę na rowerze i od dwóch tygodni powolutku zaczynam ćwiczyć joge.

Odnośnik do komentarza

Taka utrata wagi zajmie Ci więcej czasu, jeśli chcesz to zrobić zdrowo i ładnie wyglądać, i co najważniejsze - utrzymać nową wagę. Szybkie odchudzanie powoduje efekt jojo, sprawia, że zostaje Ci dużo obwisłej skóry oraz wyniszcza organizm. Dlatego powinnaś udać się z mamą do dietetyka, aby zaplanowano Ci dietę. Joga może okazać się tu akurat mało skuteczna, lepsze by było bieganie i basen. Rower tez jest OK. Poza tym na wakacje proponuje zakupienie jednoczęściowego kostiumu, który troszkę upcha tłuszczyk, strój powinien być ciemny i mieć pionowe paski. Takie elementy sprawią, że będziesz się prezentowała korzystniej.

Odnośnik do komentarza

Hej, z tego co napisałaś wynika, że nie ćwiczysz brzuszków, a przecież to podstawa. Ja tez się odchudzam. Mam wesele w maju i przez miesiąc schudłam trzy kilo. Właściwie to ja nie stosuje żadnych diet. Po prostu od poniedziałku do piatku nie jem słodyczy. W weekend robię sobie święto brzuszka i trochę zjem, ale tez nie dużo bo mi juz szkoda zaprzepaścić to co wypracowałam. Ograniczyłam słodzenie. Nie jem po osiemnastej i w ogóle jem mniej. nie tak żeby się głodzić, ale np. jem duże, ale lekkostrawne śniadanie (trę sobie dwa jabłka i dodaje do nich płatków owsianych, otrąb, kiełków przenicy, siemienia lnianego). Na obiad jem zupę lub jakieś ziemniaki z dużą ilością surówki i mięskiem (ale zamiast dwóch czy trzech kotletów, zjadam jeden, niezależnie od tego czy jest mały czy duży), jeżeli jestem głodna zjadam jescze surówki. W międzyczasie jem owoce. No i codziennie ćwiczę. Nie wiem czy siłownia raz w tygodniu pomoże ci zgubić brzuszek. Radziłabym Ci codziennie ćwiczyć brzuszki, z uwzględnieniem dolnych i skośnych (na talię) mięśni brzucha.

Odnośnik do komentarza
Gość urszula9

Ćwiczenia to raczej są, aby schudnąć bądź wyrzeźbić sylwetkę. Jak chcesz przytyć to musisz dostarczać organizmowi więcej kalorii niż zużywasz, czyli mało aktywności fizycznej i dużo kalorycznego jedzonka - białe pieczywa, całe menu fast-foodowe, słodycze, ciasta itd. Pamiętaj tylko, że jedząc bardzo kaloryczne rzeczy nie tylko przybierzesz na wadze, ale możesz też znacznie zawyżyć poziom cholesterolu i glukozy.

Odnośnik do komentarza

Hejka, chcę schudnąć 30 kg w jak najkrótszym czasie. Mam 1,70 i ważę 80 kg strasznie mnie to dołuje i nie wiem co zrobić. Ćwiczę na wf, mam go 3 razy w tygodniu. Moją słabością jest cola, uwielbiam ją pić, dziennie piję 2 litry. Wiem, że jest niezdrowa bo szkliwo na zębach robi się słabsze ale myję zęby pasta wzmacniającą szkliwo. Moim największym problemem jest brzuch, mam taką oponkę, trzęsącą się jak idę.

Odnośnik do komentarza

Prawidłowym tempem odchudzania jest 1 kg na tydzień. Jeśli chcesz schudnąć 30 kg potrzebujesz 30 tygodni aby w sposób kontrolowany i zdrowy pozbyć się nadwagi. 30 tygodni to jest czas mniej więcej 7 miesięcy, więc raczej szybko tego nie zrzucisz. Jeśli tempo będzie zbyt szybkie możesz doświadczyć efektu jo jo oraz nadmiaru skóry. Dobrą dietą jest dieta 1400- 1500 kcal. Na tej diecie nie chodzimy głodne, jest dobrze zbilansowana. Zakłada ona spożywanie 5 posiłków dziennie z czego śniadanie i obiad są najbardziej kaloryczne. Na śniadanie jest przewidziane 400 kcal a na obiad 600 kcal. Na pozostałe posiłki jak łatwo się domyśleć zostaje 400 - 500 kcal. W diecie tej unikamy jedzenia tłuszczy zwierzęcych czyli masła, słoniny czy smalcu, zastępujemy je łuszczami roślinnymi np oliwą z oliwek, margaryną, olejem rzepakowym czy słonecznikowy. Niewskazane jest jedzenie potraw smażonych oraz bardzo tłustych np fast foodów, są one bogate w tłuszcze nasycone, które nie są zdrowe a do tego są one bardzo kaloryczne. Unikajmy białego pieczywa wypiekanego z białej, pszennej mąki, lepsze od niego jest pieczywo ciemne, pełnoziarniste. Zawiera ono dużo błonnika, dzięki któremu możemy czuć się dłużej syci. Z tego samego powodu powinniśmy jeść dużo warzyw i owoców, również zawierają błonnik a do tego są bogate w witaminy i minerały.
Nieodłącznym elementem diety są ćwiczenia, powinniśmy ćwiczyć godzinę dziennie. Jeśli nie lubimy ćwiczeń w domu możemy uprawiać sport ważne by jak najbardziej być aktywnym.

Odnośnik do komentarza

jest dieta.która Ci zagwarantuje zrzucenie 30kg.Trwa to 1/2 roku i przez ten czas musisz wykluczyć
1.produkty z mleka
2.słodycze/wszystkie
3.wszystkie potrawy zbożowe
Jesz mięso,ryby ,warzywa ,podroby i owoce.Jest 1000 dań które możesz jesść i nie być głodna.Jeśli musisz zjeść ciasto to zrób je z mąki migdałowej,albo orzechowej.Poszukaj w internecie ,tam jest na ten temat wszystko.Hasło PALEO.

Odnośnik do komentarza
Gość Gość Kasik

Hej. Jestem Kasia  mam 11 lat i ważę ... ( aż wstyd się przyznać, 56 kilogramów. Teraz trwa pandemia i wreszcie mam szansę zrzucić zbędne kilogramy. Mój cel to 26,5 kg. Nie wiem, czy mi się uda, ale wierzę, że się uda. Wiele razy próbowałam zrzucić kilogramy, ale na próżno. Napiszcie mi, co źle robiłam. Raz w tygodniu wychodziłam na 2-3 godziny jazdy na rolkach, mniej jadłam, piłam 2 litry wody i  robię 3-4 razy w tygodniu trening pod tytułem " Mega spalanie" i inne treningi cardio i siłowe.

 Powiedzcie, co źle robiłam?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...