Skocz do zawartości
Forum

Zasypianie przy nauce


Gość Dareczek

Rekomendowane odpowiedzi

Wogole nie mam ochoty na naukę. kiedy wreszcie nad siłę usiąde nad książkami czuję się baardzo zmęczony i chce mi sie spać. mam tez taki problem że nawet gdy na lekcji coś wiem to nie zgłaszam się do odpowiedzi bo boję się że coś zrobię żle i tylko będzie wstyd. mam problemy z koncentracją, koledzy mówią mi że powinienem trenować muzg np za pomoca map skojarzeń ale to nic a nic nie daję. bardzo bym chciał się jakos rozwijać tylko nie wiem jak.Nie potrafię sie uczyć inaczej niż wykucie na blache. czyli powtarzam zdanie dotąd aż samo wbije się do głowy. tylko to zajmuje niemożliwie dużo czasu i nie nadążam z tym wszystkim. bardzo chcę zdać maturę. jestem pod wielkim wrażeniem gdy koledzy przeczytaja raz jakis materiał i już wiedzą o co chodzi, i mowia to własnymi słowami. bardzo im tego zazdroszczę. co mam zrobić za rok matura, a ja jestem w lesie i nie wiem w którą stronę iść. Bardzo prosze o jakąś pomoc, radę.. bardzo proszę.

Odnośnik do komentarza

Musisz podejść do nauki bardziej kreatywnie. Mapy umysłu to tylko jedna technika. Poszukaj sobie informacji postaraj się zastosować do alternatywnych metod nauczania. W czasie nauki spróbuj wizualizować to o czym się uczysz, obrazkami łatwiej się pamięta, spróbuj zapamiętywać jak najwięcej szczegółów i dokładaj do stworzonego obrazka. Musisz wiedzieć, że jedno uczą się szybciej od innych, są to pewne uwarunkowania, na które nie ma się wpływu, ale jeśli będziesz uparcie dążył do celu, nawet, jeśli wymaga to od Ciebie więcej czasu i energii to na pewno to się opłaci.

Odnośnik do komentarza

Zacznij od tego aby zrobić sobie morfologię czy źródło Twojego samopoczucia i zmęczenia nie ma podłoża zdrowotnego. Jeśli wyniki będą dobre, warto zastanowić się na ile jestes zmęczony z nadmiaru obowiązków, a na ile sam się zniechęcasz do nauki. Bo jeśli siadasz do książki z negatywnym nastawieniem i wiesz, że to co będziesz czytał jest nudne i Cię nie interesuje, wtedy faktycznie będziesz się łatwiej nudził i czuł się zniechęcony, a przy tym zmęczony. Dlatego dobrze by było żebyś zmienił nastawienie. Jesli chodzi o naukę, to jak się uczyć szybko i efektywnie, mozesz przeczytać pod tymi linkami:
Szybka nauka
Efektywna nauka
Możesz także zażywać magnez na pamięć i koncentrację bądź pic herbatki o podobnych właściwościach. Ważne jest nastawienie z jakim podchodzisz do nauki oraz to w jaki sposob się uczysz. Dobrze jest korzystać z kolorowych zakreślaczy i robić przejrzyste notatki oraz zachować higienę pracy. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Gość MamPodobnie

Mam ten sam problem z nauką, szkole skończyłem dawno temu, zdałem maturę, zrobiłem inżyniera potem magistra a nawet podyplomowke, ale od zawsze większość tego co miałem w szkole mnie nudziła a wtedy automatycznie chciało mi się spać, dziś mam ten problem z nauką języka angielskiego, zawsze jak się biorę za taką klasyczna naukę w postaci kucia słów i zwrotów to zasypiam. Jestem sfrustrowany tym. Nawet nie motywuje mnie fakt, że dzięki temu będę lepiej rozumiał i dogadywal się po angielsku a przez to awansuje i będę lepiej zarabiał. Po prostu nauka w taki klasyczny sposób jest nudna jak flaki z olejem. Najłatwiej się uczyć jeśli w czymś się już tkwi np jeśli pracujesz na codzień w danym języku albo w tym co chcesz się nauczyć. Taka nauka żeby coś zakuc jest bez sensu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...