Skocz do zawartości
Forum

Objawy ciąży przy negatywnych wynikach testu


Gość milcia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam bardzo nieregularne cykle (50, 44, 21, 33, 36, 39 dni). Ostatni okres miałam 23 listopada 2010 roku. Dodam jeszcze, że mam dwójkę dzieci. W ciążę nigdy nie zachodziłam "od razu". Drugie dziecko urodziłam po roku starań. Z mężem współżyłam w 31 dniu cyklu tj. 23 grudnia 2010 roku i 26 grudnia br bez zabezpieczenia. Pierwszy test ciążowy (do diagnostyki in vitro-płytkowy) zrobiłam 10 stycznia 2011 roku (wynik negatywny). Drugi - 13 stycznia br - negatywny wynik. Trzeci 19 stycznia br - negatywny wynik. Dzisiaj jest 22 stycznia mam nabrzmiałe piersi, podwyższoną temperaturę 37,3 (może z nerwów bo o niczym innym nie myślę tylko o ciąży), mam wrażenia, że już pojawiła się ciemna kreska od pępka w dół oraz siara w piersiach (ostatni poród był 21 czerwca 2009r i karmiłam piersią do lutego 2010 r. Czy możliwe jest , że jestem w ciąży a testy kłamią? Czy zrobić jeszcze jeden test? Do lekarza idę za dwa tygodnie. Jeśli jestem w ciąży to w którym tygodniu?

Odnośnik do komentarza

To, w którym tygodniu ciąży jesteś zależy od momentu zapłodnienia. Zresztą takich szczegółowych informacji udzieli Ci lekarz. Testy ciążowe nie dają 100% pewności, ale trzy testy już troszkę tą pewność podnoszą. Te ciążowe objawy, o których mówisz mogą wynikać ze stresu i obsesyjnych myśli, które Cie teraz nachodzą. Musisz się uspokoić i cierpliwie poczekać na wizytę u lekarza. Co się stało to się stało. Trzymaj się!

Odnośnik do komentarza

Oznacz beta HCG z krwi. Wynik negatywny wykluczy ciążę na 100% po takim czasie od stosunku. Chociaż moim zdaniem negatywny wynik z moczu testu z 19.01 również ciążę wyklucza.

Siara zaczyna być produkowana w drugim trymestrze, a linea nigra pojawia się na przełomie 2 i 3 trymestru.

Na moje oko to ty masz zaburzenia hormonalne, a nie stan błogosławiony. Wydzielina z piersi może być spowodowana podwyższoną prolaktyną. Poza tym można wycisnąć odrobinę pokarmu nawet rok po zakończeniu karmienia piersią.

Podwyższona temperatura, jeśli została zmierzona jednorazowo, nic nie mówi. Musiałabyś mieć wynik z całego miesiąca. Przypuszczam, że jest podwyższona z powodu fazy lutealnej, może taki masz poziom wyższy po prostu. Drugi możliwy powód to stres, trzeci - infekcja.

Zrób test z krwi, a na drugi raz zabezpieczaj się jakoś.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...