Skocz do zawartości
Forum

Miesiączka dwa razy w miesiącu


Gość gege

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam 19 lat. Od jakiegoś czasu 5-6 miesięcy mam miesiączki chyba trochę za często... np. ostatnio dostałam miesiączkę 1 stycznia i trwała 6 dni a dziś jest 21 stycznia i znów dostałam.... i tak mam od kilku miesięcy.. zwykle miałam raz w miesiącu ale raczej nigdy nie zdarzało się żeby to było 2 razy w miesiącu.Nigdy nie miałam regularnych cyklów i już sama nie wiem czy to jest normalne? Czy powinnam się zacząć niepokoić? Może powinnam się zgłosić do ginekologa... ale czy to konieczne? Co może być tego przyczyną? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Nie każde krwawienie z pochwy jest miesiączką. Krwawienie po 20 dniach od poprzedniego może być spowodowane krótkim cyklem, ale może to być także krwawienie śródcykliczne (tak się niektórym kobietom zdarza i nie jest to patologia, jeśli nie dzieje się zbyt często). Tym niemniej krwawienie może być objawem poważniejszych dolegliwości albo znacznych zaburzeń hormonalnych. Idź do ginekologa, musi cię zbadać, żeby wykluczyć choroby, które trzeba leczyć. Dopiero po wykluczeniu stanów chorobowych można stwierdzić, że taka twoja uroda (bo i tak bywa). Musisz jednak znaleźć DOBREGO ginekologa (jednocześnie endokrynologa), który zleci także oznaczenie poziomu hormonów. Wlepienie tabletek antykoncepcyjnych "na uregulowanie cyklu" nie rozwiązuje problemu, bo niczego nie reguluje, tylko wymusza sztuczne krwawienie co 28 dni, które nie ma nic wspólnego z miesiączką. Jeśli lekarz zaproponuje ci antykoncepcję hormonalną zamiast diagnostyki i leczenia, zmień lekarza. W internecie można znaleźć białą listę polecanych ginekologów.

Odnośnik do komentarza

Witam.
W dniu 11.01 byłam u ginekologa ponieważ nie dostałam okresu który był ostatnio 26.11.2012 . Lekarz mnie zbadał , powiedział że wszystko jest ok i nie ma żadnego tor-bila , dodał że w ciągu dwóch tygodni dostanę. Dostałam okres 25.01 i trwała do 30.01 był bardzo obfity. Po dwóch dniach dostałam następnego krwawienia i trwa nadal. Nie wiem co mam robić. proszę o pomoc bo to wszytko mnie bardzo martwi.

Odnośnik do komentarza

witam
plastry antykoncepcyjne biore już od prawie roku. wszystko do tej pory było ok aż do teraz.. dostałam okresu w środku cyklu tydz wcześniej niż powinnam ale pomimo to przykleiłam ostatni plaster a krawienie dalej nie ustępuje. co powinnam zrobić i jakie mogą być tego przyczyny? czy powinnam odkleić ten ostatni plaster i przykleić następny już z nowego opakowania i skrócić w ten sposób swój cykl czy zostawić to tak jak jest i zgłosić się do lekarza? tylko co jeżeli w następnym tygodniu przerwy także będe miała krwawienie? z góry dziękuje za odpowiedź

Odnośnik do komentarza

niunka_89
witam
plastry antykoncepcyjne biore już od prawie roku. wszystko do tej pory było ok aż do teraz.. dostałam okresu w środku cyklu tydz wcześniej niż powinnam ale pomimo to przykleiłam ostatni plaster a krawienie dalej nie ustępuje. co powinnam zrobić i jakie mogą być tego przyczyny? czy powinnam odkleić ten ostatni plaster i przykleić następny już z nowego opakowania i skrócić w ten sposób swój cykl czy zostawić to tak jak jest i zgłosić się do lekarza? tylko co jeżeli w następnym tygodniu przerwy także będe miała krwawienie? z góry dziękuje za odpowiedź

Witam!
Jednorazowe wystąpienie dodatkowego krwawienia przy stosowaniu antykoncepcji hormonalnej nie powinno być powodem do niepokoju. Powinna Pani kontynuować stosowanie plastrów zgodnie z harmonogramem. Jeśli dolegliwości powtórzą się w następnym cyklu to konieczna będzie wizyta u ginekologa.

Odnośnik do komentarza

nikolet22
Witam.
W dniu 11.01 byłam u ginekologa ponieważ nie dostałam okresu który był ostatnio 26.11.2012 . Lekarz mnie zbadał , powiedział że wszystko jest ok i nie ma żadnego tor-bila , dodał że w ciągu dwóch tygodni dostanę. Dostałam okres 25.01 i trwała do 30.01 był bardzo obfity. Po dwóch dniach dostałam następnego krwawienia i trwa nadal. Nie wiem co mam robić. proszę o pomoc bo to wszytko mnie bardzo martwi.

Witam!
Jedną z przyczyn występowania nieregularnych krwawień mogą być zaburzenia hormonalne. Innym powodem wystąpienia dodatkowego krwawienia mogą być zmiany w obrębie narządów układu płciowego. Jeśli sytuacja nie unormuje się w najbliższym czasie to konieczna będzie wizyta kontrolna u ginekologa.

Odnośnik do komentarza

Witam. Mam pewien problem a mianowicie czy to normalne ze dostalam miesiaczke dwa razy w miesiacu? Wedlug regularnego miesiaczkowania okres dostałam 20.03 i trwalo tak jak zwykle 6 dni ale byla bardzo obfita. Musze dodac ze w dniach kiedy krwawiłam kochalam sie z moim narzeczonym czy to moze miec jakis zwiazek? Druga miesiaczke dostalam wczoraj 27.03 myslalam ze to tylko jakies plamienie ale tego dnia po stosunku z chlopakiem krwawienie sie zwiekszylo i odczuwalam bol brzucha. Nie wiem co robic bo taka sytuacja przydarzyla mi sie po raz pierwszy. Niewiem co mam robić czy to czasem nie jest poronienie ?
Boje sie bo z chłopakiem uprawailismy seks w moje dni plodne 4.03 5.03 ... bez zabezpieczen a 2 dni pozniej mialam operacje czy to moze byc przez to ?

Odnośnik do komentarza

witam
od paru lat moje comiesięczne krwawienia miesiączkowe były regularne. ostatni raz współżyłam w lipcu(połowa miesiąca). miesiączka w tym miesiącu wystąpiła 2 razy a mianowicie w normalnym terminie tj 3 lipca no i drugi raz 29 lipca. ten drugi raz bardzo przypominał normalną miesiączkę i na moje oko nie było to plamienie. niestety mamy już początek września a ja nie dostałam okresu przez ten cały czas od ostatniego lipcowego (29 lipiec). od kilku dni żyję w potwornym stresie bo nie wiem co się dzieje. bardzo proszę o odpowiedź co to może być.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Po pierwsze warto podkreślić, że tak naprawdę każde krwawienie śródcykliczne wymaga konsultacji specjalisty ginekologa. Wśród przyczyn takiego krwawienia znajdują się: zaburzenia hormonalne, endometrioza, polipy, nadżerka, mięśniaki i wiele innych. Zdecydowanie proszę zatem udać się do lekarza ginekologa, który zbierze wywiad oraz przede wszystkim Panią zbada. Umożliwi to postawienie konkretnej diagnozy oraz wdrożenie leczenia.

Odnośnik do komentarza

Witam,

14 maja poroniłam w szpitalu z powodu pustego jaja płodowego. Po ok 6 tygodniach 26 go czerwca dostałam okres. Trwał tyle co zwykle 7 dni. Dzisiaj zauważyłam plamienie...zachodzę w głowę o co chodzi? Przed poronieniem takie rzeczy mi sie nie zdarzały. Na wizycie kontrolnej po poronieniu lekarz zbadał mnie dokładnie i wszystko ładnie sie wyczyścilio, jednak dał mi skierowanie na badanie hormonów gdyż prawy jajnik wyglądał mu na policystyczny. W międzyczasie odebrałam tez wynik cytologii- tez ok. Nie mam zatem pojęcia czym spowodowane jest to plamienie 5 dni po miesiączce? Nic mnie nie boli, czuje sie bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza

O matko ........ chyba bym umarła gdybym musiała przechodzić okres dwa razy w miesiącu, przy każdej miesiączce strasznie cierpię, mam straszne bóle menstruacyjne, któe musze niewlować tabletkami vemonis femi, na szczeście te super działają, szybko przynoszą ulgę, są przeciwbólowe i rozkurczowe. ale mimo wszystko dwa raz w miesiącu przechodzić takie cierpienie to przesada. 

 
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...