Skocz do zawartości
Forum

Pendolino w Polsce


Rekomendowane odpowiedzi

Co myslicie o wprowadzeniu pendolino do Polski. Uwazacie,ze bylo to nam potrzebne czy tylko wydane pieniadze? A moze macie juz za sobą przejazd szybkim pociagiem?

Szczerze powiedziawszy to mialam nawet ochotę zeby sie przejechac do Warszawy bo 2h 30 min to jednak robi roznice... ale jak zobaczylam cenę jaką musialabym zaplacic za ten luksus to sobie odpuscilam... Nie dam tyle pieniedzy i to pomimo mojej ulgi ustawowej!
Myslę ze ludzi zniecheci miedzy innymi cena bo 120 za bilet w drugiej klasie to duzo za duzo jak na nasze polskie standardy zarobkowe...

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza
Gość Oczy Twoje

jasne że za dużo, Ty miałaś ulgę a co powiedzieć o ludziach których ulga nie objemuje... czas czasem ale bez przesady. wolę wyjechać wczesniej i dojechać za połowę tej ceny, wtedy będę miała podróż do wawy w obie strony za taką cenę

Odnośnik do komentarza

Tak wiadomo ze nie kazdy ma taką ulgę. Juz słyszalam jak sie ludzie wykłócali ze po co nam takie pociągi jak i tak mało ludzi bedzie tym jezdzic patrz biznesmeni ktorym kasa nie gra roli ale nie zwykli ludzie.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

~chou1
No już lepiej uzbierać więcej kasy i polecieć samolotem. Np. gdy ja leciałam, to z Gd do Wawy było 30 min. :)

Tak tylko samolotu na zawolanie nie masz a pociag juz tak wiec jest lepszym srodkiem transportu:)

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

Dokladnie - też jechałam i mam podobne odczucia. Komfort mial byc super tak wszyscy zachwalali a tu ... nie tak to powinno wygladac ciasno jak dla mnie w wagonie,male odstepy i co chwile panie hostessy przechodzą...

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

Nie miałem okazji skorzystać z tej usługi, czemu nie korzystać z możliwości technologicznych? Myślę że ekonomia,to coś co człowiek przerabia według własnych możliwości. Co do wydawania pieniędzy publicznych, te kwestie są bardzo trudne i próbuje powstrzymywać analizy, by żyć. Warto robić coś dla przyszłych pokoleń a człowiek w dobie postępu według mnie trochę zobojętnia. Infrastruktura się powiększa i pomimo, że kiedyś ludzkość nasz wiek pogoni nazwie korupcyjnym idiotyzmem, lubiąc niezmienność krajobrazu, to skorzystam jeśli będzie tego sens.

Odnośnik do komentarza

Nie jechałam tym pociągiem jednak w necie wyczytałam 2 ciekawostki (pierwszej dokładnie nie pamiętam zresztą nie wiem jak jest teraz):
1. Ten pociąg pod pewnymi względami nie jest przystosowany do naszych torów. Jeśli pamięć nie myli a raczej dobrze pamiętam to była mowa o szybkiej ścieralności kół albo torów albo jednego i drugiego i chyba był za szeroki.
2. Cytuję ,,w ciągu 5 lat Pendolino sprzedano do 15 krajów. W 14 Pendolino ma procesy o korupcję. W jednym nie ma. Zgadnij w jakim?"
Tyle o naszej polityce i gospodarce...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...