Skocz do zawartości
Forum

Ryzyko zapłodnienia po pominięciu i odstawieniu tabletek


Gość madeleine111

Rekomendowane odpowiedzi

Gość madeleine111

Witam, od 4 lat, tj od 18 r.ż. zażywałam n***, z dwoma miesięcznymi przerwami tylko. Byłam w trakcie opakowania, gdy zapomniałam wziąć tabletki 15 i 16, tj czw i pt. przypomniało mi o tym dopiero sobotnia pobudka z okresem, tj już koło godz 8-9, wówczas odruchowo wzięłam te dwie tabletki, czego żałuje jak nie wiem, ale trudno. Ale do rzeczy, reszty tabletek z opakowania już nie wzięłam, do dziś mam krwawienie z odstawienia, na początku bolało mnie podbrzusze, a obecnie już tylko krwawię. Moje pytanie brzmi,czy jest jakaś szansa zajścia w ciąże, tak szybko? Gdyż kochaliśmy się bez zabezpieczenia w sobotę i w niedzielę? Czy to,że przerwałam po 2tyg brania może zwiększyć szansę na ciąże, niż gdybym normalnie przyjeła do końca opakowanie? Czy w ciążę mogę zajść dopiero, gdy przyjdzie prawdziwa miesiączka? czy i bez tego mam szansę? Nie ukrywam,że bardzo chciałabym zajść w ciąże w przeciągu najbliższego miesiąca... To bardzo ważne. czy jest szansa? czy raczej nikła? Jak mogę teraz rozpoznać moment owulacji? dni płodne? czy możliwa jest kilkukrotna owulacja w ciąu najbliższego miesiąca od momentu krwawienia z odstawienia?

Odnośnik do komentarza

Cześć. Czasami zaraz po odstawieniu tabletek można zajść w ciążę. Moja koleżanka tak miała. Odstawiła tabletki, a w następnym miesiącu już była w ciąży. Dzidziuś urodził się zdrowy :) Jednak reakcja na odstawienie tabletek w każdym przypadku jest różna. Jeżeli przerwałaś branie tabletek po dwóch tygodniach, zabezpieczenie przed ciążą jest minimalne, więc jeśli kochaliście się bez zabezpieczenia po tym czasie, to prawdopodobieństwo zajścia w ciążę istnieje. Trudno jednak stwierdzić, jak wysokie ono jest. To, że masz owulację, możesz rozpoznać po śluzie, który pojawi się w momencie dni płodnych i podwyższonej temperaturze ciała. Czasami w momencie owulacji może cię kłuć w boku na wysokości jajników. Ale trudno powiedzieć, bo każda kobieta może inaczej przechodzić cykl owulacyjny. Jeśli nie jesteś pewna, czy masz owulacje, zrób test owulacyjny - do kupienia w aptece. Kilkakrotna owulacja po czasie odstawienia tabletek czasami występuje. Jednak niektóre kobiety do uzyskania płodności po odstawieniu tabletek hormonalnych potrzebują trochę więcej czasu. Bądź cierpliwa. Trzymaj się!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...