Skocz do zawartości
Forum

Kompulsywne objadanie się


Rekomendowane odpowiedzi


Niestety nie każdy bliski jest w stanie zrozumieć i pomóc. Ja rodzinie nie powiedziałam, bo wiem, że nie zrozumią TEJ CHOROBY. Chłopak wie, ale nie jest zbytnio w stanie pomóc. Sam znosi do domu ciastka, czy kusi innymi rzeczami. Nie zawsze da się wygrać z pokusą. Jednak fakt, że wie - sprawia, że jest mi łatwiej. Czasem kiedy znika mi na wieczór nie muszę go wołać do domu z byle powodu, ale mówię szczerze, żeby wrócił, bo sama zaraz po coś chwycę. Jednak przy nim się pilnuję. Kompuls jednak atakuje w samotności.

Odnośnik do komentarza

Ja tak mialam jak stosowałam ścisłe głodówki, po prostu momentami tak chciało mi się z ich powodu jeść, ze nie mogłam sie opanować oraz jadłam bardzo duzo. Zdecydowanie zbyt dużo niż powinnam. Aktualnie staram się już tak nie postępowac oraz wprowadziłam diete bardziej kaloryczną ale jednoczesnie taką przy której nie jestem bardzo głodna. Dzięki temu nie objadam się juz tak jak wcześniej. 

Polecam nie stosować niesprawdzonych diet cud z internetu ale raczej kupic sobie porządną ksiązkę dietetyczna:

https://pzwl.pl/Dietetyka/Dietetyka,73500675,k.html

W której mozna znaleźć szereg dobrych porad na temat odżywiania się. 

Odnośnik do komentarza

Ja tak kiedyś robiłam nie polecam - znaczy raz na kiedyś ok ale ja wyglądałam strasznie .Próbuje po prostu się jakoś powstrzymywać .No chyba że masz dobre geny to zazdroszczę. Czasami takie kompulsywne objadanie się jest wyrazem jakiegoś problemu natury psychicznej oraz może świadczyć o zaburzeniach odżywiania się. Więcej na ten temat poczytasz sobie tutaj na tym blogu.

Odnośnik do komentarza

Ogólnie jest to zaburzenie, ktore jak najbardziej można leczyć. Wręcz trzeba leczyć. Bo może powodować negatywne konsekwencje psychiczne ale rownież i fizyczne dla organizmu.
Na początku dobrze jest zastanowić się nad przyczynami oraz próbować je wyeliminować.
Jeśli to nie pomoże, dobrze jest zastanowić się nad rozmową z psychologiem.

Można zapisać się na psychoterapię również w formie online https://www.psychiatrzy.warszawa.pl/psychoterapia-online Daję namiary na taką klinikę. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...