Skocz do zawartości
Forum

Leczenie kanałowe


Gość Suchy000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wczoraj byłem na leczeniu kanałowym 7 na pogotowiu stomatologicznym, pan dr coś mi tam wiercił po czym dał mi znieczulenie (w zęba znieczulenie dostałem po czym poczułem się słabo na moment) pogrzebał mi w korzeniach i do jednego korzenia się dostać nie mógł, zrobił zdjęcie i powiedział że 8 nie ma miejsca na wyrośnięcie i dobrze by było wyrwać 7 z obu stron po to by 8 spokojnie wyrastała bo lepiej mieć zdrowego zęba niż martwego który się i tak rozpadnie po czasie ( tu mnie zastanawia czy dobrze jest wyrwać tą 7 po to by 8 wyrosła spokojnie czy wyleczyć kanałowo). Interesuję mnie czy pan doktor mówi prawdę i jak to zrobić by ocalić zęba i dostać się do tego korzenia do którego pan dr nie mógł się dostać, na zdjęciu nie było widać jak się dostać do korzenia, istnieje na to jakiś sposób?

Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

10.10 byłam pierwszy raz u dentystki ponieważ wcześniej plombowany ząb ( dolna lewa szóstka) u innego dentysty trochę mnie pobolewała z boku przy nitkowaniu i myciu. Dentystka rozwierciła mi go i uznała że będzie konieczne leczenie kanałowe, założyła mi trutkę i zaflekowała zęba, wzięła 50zł i zapytana ile będzie kosztowało mnie to leczenie odpowiedziała że 350 w sumie, czyli z tymi 50zł to jeszcze 300.
Kazała zgłosić się dwa tygodnie później- 24.10 kiedy to nerwy okazały się nie do końca zatrute, założyła mi nową trutkę i fleczer i nie kazała nic płacić, umówiła sie ze mna za tydzień czyli 31.10 i wtedy wyciągała mi nerwy i zaflekowała na miesiąc, zapłąciłam 50zł. Wizytę mialam miec w piatek 28.11 ale z winy dentystki wizyta zostałą przeniesiona na dzisiaj czyli 03.12. Dziś dentystka wyszorowała mi kanały mówiąc że za to że w piatek nie spotkalismy sie białą plombe będę miała za darmo. W trakcie leczenia doszło do tego że nie była w stanie uszczelnic do końca kanału, stwierdziłą że albo zrobi do połowy albo będę musiała iść do innego stomatologa posiadającego mikroskop ponieważ ona nie posiada. Okazało się że druga dentystka przyjmująca w tym gabinecie leczy zęby pod mikroskopem, zostałąm więc do niej zapisana na 16.12. Jestem załamana, nie wiem ile będę musiała zapłacić za leczenie pod mikroskopem, czy za udrożnienie kanału do końca pod mikroskopem będę musiała zapłacic więcej niż ustalalismy z 1 dentystką. Jestem biedna osobą bezrobotną. Czy ktoś wie ile jeszcze bym musiała zapłacić za zakończenie tego leczenia, czy mógłby zasięgnąć głosu jakiś stomatolog. Jestem całkiem załamana

Odnośnik do komentarza
Gość Endorfinka

to nie zapytałaś się jej oto? Jeśli nie to przedzwoń do niej i się dowiedz.
Jeśli mieszkasz w większym mieście to możesz iść do kliniki stomatologii gdzie przyjmują studenci, wtedy kanałowe masz gratis, albo jakieś śmieszne pieniądze u mnie w mieście jest to np 10 zl za wizytę. i nie ważne co Ci robią. Poszukaj czegoś takiego.

Odnośnik do komentarza
Gość Magdallenaa

Witaj. Zdecydowałam sie odpowiedzieć, ponieważ jestem osobą, która równiez ma zęby leczone kanałowo. Sądzę, że powinnieś pójść do rekomendowanego stomatologa, który stwierdzi, czy lepiej zostawić wyleczoną kanałowo 7 i w przyszłości usunąc 8 (dobrze zrobiona 7 nie musi sie rozspaść), a 8 nie zawsze wyrosnie Ci w poprawnym ulożeniu zęba ( konieczność założenie aparatu w celu zsunięcia zębów). Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Najlepiej tam, gdzie leczenie kanałowe przeprowadzane jest pod mikroskopem, czyli na Batorego:
https://studiose.med.pl

Leczenie takie jest dokładniejsze niż tradycyjne i nie bedziesz potrzebowała powtórki. 
Rzetelna i kompetentna Pani Doktor która naprawdę dba o pacjenta i posiada duże doświadczenie w zabiegach, krótkie terminy, miła obsługa, rozsądne ceny

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...