Skocz do zawartości
Forum

Czy wyrwanie zębów i wstawienie implantów to dobre rozwiązanie?


Gość i co teraz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość i co teraz

2 lata temu zepsuł mi się pierwszy ząb. Od tamtego czasu nie wiem co się dzieje, ale mam prawie wszystkie dziurawe zęby. Dbam o higiene, rzadko jem slodycze.Mam lekką anemię, czy to może byc przyczyną?
W ciągu najbliższych 5 lat planuję założyc stały aparat.
Co robic????

Odnośnik do komentarza

po co Ci aparat skoro chcesz implanty? dla mnie to bezsensu. Implanty to spora ingerencja w organizm, która niesie za soba dość duże ryzyko ( chociażby takie że mogą się nie przyjąć) po drugie to koszty, które są olbrzymie.
To że zęby Ci się psują może miec kilka przyczyn. Możesz mieć za mało wapnia w diecie, możesz mieć jakieś zaburzenia gospodarki wpaniowej i odwapniony organizm, możesz też pić i jeść produkty które osłabiają szkliwo i ząb staje się bardziej podatny na próchnicę. Spróbuj myć zęby pastą mineralizującą i płukać odpowiednio do tego dobranym plynem. Do tego możesz poprosić dentystę o fluoryzację zebów co też je wzmocni

Odnośnik do komentarza
Gość BobbyFlower
W dniu 18.11.2014 o 15:03, Gość i co teraz napisał:

2 lata temu zepsuł mi się pierwszy ząb. Od tamtego czasu nie wiem co się dzieje, ale mam prawie wszystkie dziurawe zęby. Dbam o higiene, rzadko jem slodycze.Mam lekką anemię, czy to może byc przyczyną?
W ciągu najbliższych 5 lat planuję założyc stały aparat.
Co robic????

Anemia, to może byc to. A w razie co zajrzyj sobie https://implantytorun.pl/czy-moge-miec-implant-2/ na kilka stronek o implantach.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...