Skocz do zawartości
Forum

Konkurs "Dieta garstkowa"


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Czy wiecie, czym jest dieta garstkowa? Zapraszamy do konkursu, w którym będziecie mogli wyjaśnić jej zasady i przy okazji wygrać 1 z 10 książek "9 i pół tygodnia, czyli Skuteczne Odchudzanie z Dietą Garstkową" dr n. med. Anny Lewitt od Wydawnictwa Rodzinnego:

http://kontoredakcyjne.strefa.pl/9-i-pol-tygodnia-czyli-skuteczne-odchudzanie-z-dieta-garstkowa.jpg

Zadanie konkursowe:
Na czym według Ciebie polega dieta garstkowa?

Najtrafniejsze i najciekawsze odpowiedzi zamieszczone w wątku konkursowym do 2 grudnia 2014 roku do północy z zarejestrowanych kont zostaną nagrodzone! Wyniki podamy już w ciągu dwóch dni roboczych od dnia zakończenia konkursu.

Czekamy na Wasze odpowiedzi!

Biorąc udział w konkursie, akceptujesz jego regulamin.

Odnośnik do komentarza

Dieta garstkowa od razu skojarzyła mi się z garścią/garstką :) Rozumiem to w ten sposób, że dieta ta polega na jedzeniu odpowiednich ilości, które mieszczą się w dłoni :) Np. garstka płatków owsianych na śniadanie do owsianki, garstka winogron na przekąskę, garstka kaszy do ugotowania na obiad. Takie ilości sprawiają, że nie przejemy się i łatwo kontrolujemy zjadane ilości. Generalnie podoba mi się ta zasada, ponieważ tak jak przy racjonalnym odżywianiu - jemy mniejsze ilości, a częściej, dzięki czemu nie pochłaniamy dużych ilości na raz. I to jest zapewne skuteczna metoda na zrzucenie zbędnego balastu jakim jest nadmiar tłuszczyku. Dzięki rozłożeniu dziennych racji żywieniowych na kilka posiłków pomagamy naszej przemianie materii, a nasz organizm funkcjonuje lepiej i chudniemy :) Na pewno wypróbuję metody dr Anny Lewitt mając nadzieję na zrzucenie oponki do Sylwestra ;)

Odnośnik do komentarza

Dieta garstkowa...pierwszy raz o takiej słyszę, ale jej nazwa pozwala się domyślać na czym może polegać. Myślę, że ideą tej diety jest spożywanie niewielkich porcji posiłków. Być może częściej niż zwykle, ale w małych ilościach. Myślę, że chodzi też o to, aby te posiłki były urozmaicone i zapewniały optymalny poziom witamin, minerałów, oraz kalorii. Spożywając duże porcje posiłków przyzwyczajamy żołądek do większych ilości i później nasz organizm się takich ilości domaga, co przedkłada się na przybieranie na wadze. Kiedy przyzwyczaimy się do małych porcji jedzenia, być może przestaniemy tak często odczuwać głód i nasz organizm nauczy się przyjmowania niewielkich ilości pożywienia, co przedłoży się na ładną sylwetkę bez zbędnych kilogramów.

Odnośnik do komentarza

Dieta garstkowa polega na tym by jeść pokarmy o objętości mieszczącej się w naszej ręce. Nie muszą być to pokarmy dietetyczne, ale najlepiej by były to produkty mało przetworzone i zdrowe np. orzechy czu suszone owoce. Dieta ta ne daje jakiś restrykcyjnych ograniczeń oprócz objętości spożywanych posiłków. Jej zasadą est aby smakować i jeść to co się lubi ale żeby było tego niewiele.

Odnośnik do komentarza

Dłoń zwinięta w łudeczkę ;) Cała filozofia diety garstkowej. Jemy tyle ile się w niej zmieści. Och... obym miała wielkie ręce. Oczywiście nie "pakujemy" do ręki słodyczy albo frytek tylko pełnowartościowe produkty z trzech podstawowych grup: węglowodany, białka i tłuszcze (te zdrowe, a nie olej 3 razy użyty ). Jak w każdej zdrowej, normalnej diecie polecane jest jadanie 5 razy dziennie. Doskonale oczyszcza organizm i żołądek nam się skurcza dzięki czemu chudniemy i mamy mniejszy apetyt. Dla koneserów dobrego wina lub drinków na imprezie mam złą wiadomości, ponieważ zapewne w diecie garstkowej i w każdej innej alkoholu nie spożywamy. (nasz organizm nam za to podziękuję). Pozdrawiam wszystkich i życzę dużo uśmiechu

Odnośnik do komentarza

Nie od dziś wiadomo, że lepiej jeść częściej a mniej. Wydaje mi się, że właśnie na tym polega dieta garstkowa - ilość pokarmu, którą spożywamy powinna być wielkości naszej garści - stąd dieta garstkowa. To na pewno o wiele zdrowsze dla naszego organizmu niż opychanie się wielkim kotletem schabowym, kilogramem ziemniaków i frytek na jeden raz ;)
Warto taka dietę wypróbować ;)

Odnośnik do komentarza

Według mnie dieta garstkowa jak sama nazwa wskazuje polega na spożywaniu takich porcji posiłku jaka zmieściłaby się w naszej garści- dłoni:)

To zupełnie wystarcza aby nasz organizm zaopatrzyć w odpowiednią wartość energetyczną..- tak dobierajmy składniki, aby nie było ich dużo, a były wartościowe i dobrze zbilansowane;) Dieta garstkowa ma bardzo pozytywny wpływ na nasze zdrowie... a o nie chcemy dbać! Warto więc zastanowić się i wprowadzić taką dietę i w nasze życie;) Chętnie zapoznałabym się ze szczegółami jej stosowania oraz pozytywnymi przesłankami :)

Odnośnik do komentarza

Dieta garstkowa skojarzyła mi się z moim podjadaniem .Mianowicie tak sobie podjadam garstkę ziarenek słonecznika ,garstkę suszonych śliwek lub innych suszonych owoców ,garstkę sezamu lub rodzynek .Oczywiście taka dieta nie składałaby się z samych takich "podgryzaczy"
Np na śniadanie płatki owsiane z garstką bakalii . Każdy posiłek złożony z garstki produktów Ale posiłków jest więcej niż 3 w tym drugie śniadanie czy podwieczorek . Garstka jedzenia kojarzy się z małą ilością jedzenia ale to nie znaczy że będzie ubogo .Jakość produktu będzie sycąca dla osoby na tej diecie Jakość dania będzie bogata w witaminy i sycąca
jeśli odpowiednią dietę skomponujemy Lepiej zjeść pączka czy garść bakalii Na pewno nasz apetyt zaspokoi to drugie rozwiązanie Więc jedzmy garstkami na zdrowie :)

Odnośnik do komentarza

Dieta garstkowa - jak sama nazwa wskazuje polega na spożywaniu odpowiednich składników pokarmowych odmierzonych za pomocą dłoni :) Według mnie jest to świetna propozycja np. dla osób pragnących schudnąć, choć nie mających w sobie odpowiednio wiele motywacji, siły i nie okłamujmy się czasu, który obecnie jest na "wagę złota". W diecie garstkowej zamiast korzystać z wagi kuchennej, na której codziennie należałoby odważać odpowiednią gramaturę poszczególnych pokarmów posługujemy się naszą "osobistą" dłonią :) To proste, przedstawię na przykładzie obiadu. Główny posiłek powinien składać z węglowodanów, tłuszczy i białek, tak więc odmierzasz za pomocą "garści" np. kaszę gryczaną - 1 garstkę, chude mięso - również wielkości jednej garści, warzywa - wydaje mi się, że dwie garści są jak najbardziej wskazane :) do tego łyżka zdrowego oleju roślinnego i pyszny, zdrowy, pełnowartościowy obiad gotowy :) Jeżeli zastosujesz dietę garstkową razem z partnerem/partnerką, pamiętaj, że kobieta ma mniejszą dłoń od mężczyzny i to ONA zje mniej a ON więcej - dziewczyny niestety taka jest zasada :D

Odnośnik do komentarza

Dieta garstkowa- polega na zmniejszeniu ilości spożywanych posiłków do wielkości takiej, która zmieściłaby się w naszej garści:) oczywiście jemy małą ilość ale za to pełnowartościową... częściej a mniej- taka zasada. Myślę, że warto byłoby zastosować tę dietę... nie dawno usłyszałam o tej diecie i muszę powiedzieć, ze jest zachwalana...mówi się o niej "dieta cud"... chciałabym poznać dość szczegółowo jej tajniki :*

Odnośnik do komentarza

Pojęcie "Dieta garstkowa" nasuwa mi na myśl piąstkę, czyli garstkę czegoś do zjedzenia, czegoś czego jest z pozoru niewiele, ale ma wielkie korzyści dla diety i zdrowia. To niczym garść orzechów czy grochu, które niepozorne, mają dużo dobrego. Bo to co małe i w niewielkiej ilości może być właśnie punktem odniesienia do diety, która daje ogromne korzyści z małych porcji pożywienia :)

Odnośnik do komentarza

Bardzo Wam wszystkim dziękujemy za udział w konkursie za unikalne odpowiedzi :-)

Mamy zaszczyt ogłosić już zwycięzców! Oto i oni:

FitGirl86
Cllodie
PatrycjaD.
zuzunieczka
czarnaewelinka
BE-TA
elzbieta70129
onlyme30
Toxicsoul19
tadeomm

Serdecznie gratulujemy! Na Wasze adresy czekamy przez 14 dni pod mailem: konkurs@abczdrowie.pl. W temacie wiadomości należy wpisać swój nick oraz nazwę konkursu.

Zapraszamy też do udziału w innych konkursach abcZdrowie, parenting.pl i jejŚwiat.pl.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...