Skocz do zawartości
Forum

Wyspa kostna i chondromalacja stawu kolanowego


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
po otrzymaniu wyników z rezonansu magnetycznego kolana zaniepokoiły mnie dwie rzeczy, czy mogłabym prosić o wyjaśnienie o co dokładnie chodzi i jakie są sposoby leczenia?

"Chrząstka na powierzchniach stawowych obu kłykci kości udowych z ogniskami wysokiego sygnału - chondromalacja 2 stopnia."
" W kłykciu przyśrodkowym piszczeli widoczna wyspa kostna - 7mm."

Odnośnik do komentarza

nic w tym dziwnego, sama mam podobny problem który zaczął sie jak miałam 19 lat. U mnie wyszło że miałam niedopasowanie rzepki do powierzchni stawowej, i rzepka tarła mi o chrząstkę. Dostała tabletki nawet trochę pomogło, ale lekarz powiedział że w przyszłości czeka mnie operacja...
teraz mam więcej lat niż autorka ale radzę sobie bez operacji.
do reumatologa może isć ale leki ktore on ci przypisze będą dość mocno obciążać wątrobę, poszukaj w razie czego innych metod, moze jakieś zabiegi. Ja na swoje kolana była w sanatorium z nfz w wieku 20 lat :) Ja jedna 20 latka a reszta turnusu po 60 :D ale było zabawnie i ból się zmniejszyl bo zabiegach jakie tam brałam.

Odnośnik do komentarza

@ka-wa: nie, żadnego sportu nie uprawiałam - dlatego jestem bardziej zaniepokojona, ale jak byłam dzieckiem miałam problemy z bioderkami, więc to może jest jakimś podłożem do choroby.

@~Sha Sha: pocieszające jest to, że przynajmniej nie jestem sama w tak młodym wieku :)
Jakie badania miałaś robione?
Czyli teraz muszę wytrwale czekać na wizytę u lekarza i dowiedzieć się co dalej.

Odnośnik do komentarza

Po pierwszej diagnozie po RTG, która brzmiała "zwyrodnienie stawu kolanowego" też myślałam, że to tylko i wyłącznie dotyczy starszych osób..
Po rozmowie z lekarzem usłyszałam, ze na razie nie ma mowy o zwyrodnieniu, ale trzeba ortopedy, który znajdzie powód tego uszkodzenia..
A zaczęło się właśnie u mnie od tego podobno charakterystycznego trzeszczenia (przeskoku) przy zginaniu kolana.

Odnośnik do komentarza

zwyrodnienia nie są żadną chorobą starszych ludzi, powstają kiedy chodzisz w butach na obcasie, kiedy masz ogólnie zle obuwie, kiedy miałaś jakiś uraz, lub np masz krótszą nogę i zbytnio obciążasz drugą.... Teraz jakieś zwyrodnienia ma prawie każdy... bo pojawiło się po pierwsze wiele nowych czynników je powodujących, po drugie cześciej się badamy wiec częściej to wychodzi, po trzeciez uprawiamy co raz mniej sportów i co raz mniej jemy kolagenu :)

Żyj tak, żeby twoim przyjacielom zrobiło się smutno gdy umrzesz

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...