Skocz do zawartości
Forum

Problemy z koncentracją i skupieniem myśli


Rekomendowane odpowiedzi

Mam 18 lat i problemy z koncentracją. Nie potrafię się skupić słysząc rozmowy czy programu typu Dlaczego ja? . Mam młodsze rodzeństwo, które ciągle biega i krzyczy, niedosłyszącego ojca, który mówi donośnym głosem. Wobec tego czy mogę z tym coś zrobić? próbowałam i nie umiem, momentalnie przestaję się koncentrować na zadaniu czy tekście tylko się denerwuję i rozpraszam. Czy bariera jest we mnie czy to normalne? Proszę o radę, próbowałam zatyczek, muzyki klasycznej, w bibliotece nie mam możliwości się uczyć.

Odnośnik do komentarza

rozumiem Ciebie doskonale.Kiedy byłam w twoim wieku,a nawet wcześniej i trochę później,miałam ten sam problem.Po prostu jestem/byłam tak skonstruowana,że nie potrafiłam się skupić na nauce,kiedy w domu dudnił telewizor,rodzice się kłócili,babcia za ścianą słuchała radia maryja na cały regulator albo oglądała 3287 odcinek "mody na sukces".Codziennie.Szalałam z wściekłości,ale nie mogłam z tym nic zrobić.Zwłaszcza zimą było źle,bo mało tego miałam zimno w pokoju i nie mogłam wyjść na dwór.Efektem były słabe oceny,bo nie byłam geniuszem,który zapamiętałby lekcje ze słuchu.Co Ci poradzić? Nie wiem :D wiem co czujesz,ja nie umiałam rozwiązać tego problemu,dopiero dziś,po latach umiem skupić się w hałasie.Zatem nie wiem,może spróbuj się znieczulić i postaraj się o wyjebkę?pozdrawiam(a może masz dobrą koleżankę,u ktorej mogłybyście się razem uczyć?).

Odnośnik do komentarza

hm...nic nie zrobilam,samo jakoś przeszło,moze na skutek przeżyć koncentracja w hałasie wydała mi się w końcu czymś nadzwyczaj łatwym? nie wiem,ale teraz robię tak,że stosuję wyjebkę na to co dookoła,pogrążam się w lekturze,bo tam znajduje spokoj,tak jak bym teleportowała się do innego świata,świat realny przestaje istnieć,a ten książkowy daje spokoj i oderwanie się.Tak więc: wyjebka.Polecam,Iza Małysz :3

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...