Skocz do zawartości
Forum

Wzorce rodziny a narzeczeństwo


Gość zalamana40

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zalamana40

Moj facet mial wzorzec ojca,który zawsze rzadzil,swoja żonę traktowal jak kure domowa,ktora sprząta,gotuje i rodzi dzieci.Dla mojego narzeczonego ojciec byl,jest i będzie autorytetem,jego mama nigdy nie wiedziala nic o jego interesach i tym co myśli zrobić.I teraz Moj narzeczony tak samo mnie traktuje mówiąc ze kobieta powinna znac swoje miejsce i nic mi nie mówi o swojej pracy,uważając ze rozpowie,bo tak robia kobiety.Uwaza ze mezczyzni zawsze maja tajemnicę a kobiety niech sie zajmą ogródkiem.Powiedzial mi ze po ślubie zamieszkamy u niego i ja będę pomagać jego mamie w kuchni a on zajmie sie interesami.Ostatnio na urodzinach u niego,zaibserwowalam ze gkownie przy stole rozmawiaja mezczyzni a kobiety usługują,nie mając prawa głosu.Gdy powiewdzialam co myślę o tym wybuchla wojna,powiedział mi ze mężczyzna i jego glos jest najwazniejszy.W moim domu rodzice rozmawiaja o wszystkim i dlatego nasze narzeczeństwo wisi na wlosku.Czy ja jestem gorsza,czy nie mogę powiedzieć swojego zdania,proszę poradźcie?

Odnośnik do komentarza

to nie jakaś arabia,tylko Polska.Racja,twoje narzeczeństwo wisi na włosku i nie zrozum mnie źle,ale dobrze będzie jak z tego włoska spadnie.Nazywanie partnerem swojego narzeczonego to mijanie się z prawdą,którą jest to,że nie jesteście dla siebie partnerami,natomiast Ciebie hoduje na swoją służącą i niewolnice.Przykro mi,ale po ślubie będzie jeszcze gorzej,a jak się pojawi dziecko to już w ogóle będzie problem,a Ty bedziesz chciała uciec i nie będziesz mogła.Jest mnóstwo facetów,którzy stawiają na partnerstwo i nie postrzegają kobiet jak się je postrzega w krajach muzułmańskich.Jesteś panią swojego życia,fajnie że dostrzegasz problem i zadajesz sobie pytania,i skoro oczekujesz porady,to proszę.Ale do Ciebie należy decyzja.i tak wiem,latwo mówić trudniej zrobić kiedy się do kogoś coś czuje,ale pamiętaj-kiedyś nadejdzie szara rzeczywistość,o motylach w brzuchu zapomnisz,a łez będzie przybywać.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...