Skocz do zawartości
Forum

Dieta i Higiena atopowe zapalenie skóry


Rekomendowane odpowiedzi

Witam
U mojej córci (1,5 roku) zdiagnozowano dzisiaj atopowe zapalenie skóry.
Co jej podawać do jedzenia i do picia?
I czym najlepiej ją myć , kąpać , żeby bardziej jej nie zaszkodzić?
Od dermatologa dostałam maść i krem Hydrogalen (jestem w Niemczech). Ale na tym się skończyło lekarz nie powiedział co ma jeść i jak dbać w tym okresie o jej higiene.
Proszę o pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Gość toleranka

godnym polecenia kremem na AZS jest Dermaveel, nowość na rynku. Łagodzi takie objawy jak suchość i szorstkość, swędzenie, zaczerwienienie. Pomaga wzmocnić skórę, zabezpieczyć przed czynnikami zewnętrznymi. Bezpieczny dla dzieci bo bez parabenów i sterydów.

Odnośnik do komentarza
Gość KajaKocińska

U nas sprawdził się naturalny środek na ból, o którym możesz poczytać więcej i zamówić na https://stopbol.pl/ . Atopowe zapalenie skóry towarzyszy mi od dzieciństwa i wszelkie leki pomagały tylko na krótki okres czasu, bo choroba prędzej czy później nawracała. Dopiero po tym preparacie zaczęłam odczuwać długotrwałą ulgę od bólu i świądu więc naprawdę polecam :)

Odnośnik do komentarza
Gość KajaKocińska

U nas sprawdził się naturalny środek na ból, o którym możesz poczytać więcej i zamówić na https://stopbol.pl/ . Atopowe zapalenie skóry towarzyszy mi od dzieciństwa i wszelkie leki pomagały tylko na krótki okres czasu, bo choroba prędzej czy później nawracała. Dopiero po tym preparacie zaczęłam odczuwać długotrwałą ulgę od bólu i świądu więc naprawdę polecam :)

Odnośnik do komentarza

Moja córka ma atopowa skórę od urodzenia. Ja używam preparatów Exomega Control, do mycia żelu 2 w 1, a do smarowania balsamu. Bardzo ważne jest aby używać tych preparatów jednocześnie, bo przy atopowej skórze nie wolno stosować mydeł, które wysuszają. Te emolienty bardzo poprawiają stan skóry.

Odnośnik do komentarza
W dniu 26.04.2019 o 08:11, Gość Marta2210 napisał:

Moja córka ma atopowa skórę od urodzenia. Ja używam preparatów Exomega Control, do mycia żelu 2 w 1, a do smarowania balsamu. Bardzo ważne jest aby używać tych preparatów jednocześnie, bo przy atopowej skórze nie wolno stosować mydeł, które wysuszają. Te emolienty bardzo poprawiają stan skóry.

Zgadzam się w 100%, że te emolienty działają i pomagają.  Dla mnie największe ukojenie przynosi płyn do kąpieli "kojąca kąpiel". Skóra jest mega zregenerowana i co ważnie nie swędzi. Można spać spokojnie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...