Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
ewelina1105

Dieta i Higiena atopowe zapalenie skóry

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
U mojej córci (1,5 roku) zdiagnozowano dzisiaj atopowe zapalenie skóry.
Co jej podawać do jedzenia i do picia?
I czym najlepiej ją myć , kąpać , żeby bardziej jej nie zaszkodzić?
Od dermatologa dostałam maść i krem Hydrogalen (jestem w Niemczech). Ale na tym się skończyło lekarz nie powiedział co ma jeść i jak dbać w tym okresie o jej higiene.
Proszę o pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość toleranka

godnym polecenia kremem na AZS jest Dermaveel, nowość na rynku. Łagodzi takie objawy jak suchość i szorstkość, swędzenie, zaczerwienienie. Pomaga wzmocnić skórę, zabezpieczyć przed czynnikami zewnętrznymi. Bezpieczny dla dzieci bo bez parabenów i sterydów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość KajaKocińska

U nas sprawdził się naturalny środek na ból, o którym możesz poczytać więcej i zamówić na https://stopbol.pl/ . Atopowe zapalenie skóry towarzyszy mi od dzieciństwa i wszelkie leki pomagały tylko na krótki okres czasu, bo choroba prędzej czy później nawracała. Dopiero po tym preparacie zaczęłam odczuwać długotrwałą ulgę od bólu i świądu więc naprawdę polecam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość KajaKocińska

U nas sprawdził się naturalny środek na ból, o którym możesz poczytać więcej i zamówić na https://stopbol.pl/ . Atopowe zapalenie skóry towarzyszy mi od dzieciństwa i wszelkie leki pomagały tylko na krótki okres czasu, bo choroba prędzej czy później nawracała. Dopiero po tym preparacie zaczęłam odczuwać długotrwałą ulgę od bólu i świądu więc naprawdę polecam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Marta2210

Moja córka ma atopowa skórę od urodzenia. Ja używam preparatów Exomega Control, do mycia żelu 2 w 1, a do smarowania balsamu. Bardzo ważne jest aby używać tych preparatów jednocześnie, bo przy atopowej skórze nie wolno stosować mydeł, które wysuszają. Te emolienty bardzo poprawiają stan skóry.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Maria22224

Ten balsam polecil nam pediatra. Mialam ten sam problem - córka ciagle sie drapala, po nocach placz. Teraz jest o wiele lepiej. Sytuacja poprawiła sie diametralnie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Lilka
W dniu 26.04.2019 o 08:11, Gość Marta2210 napisał:

Moja córka ma atopowa skórę od urodzenia. Ja używam preparatów Exomega Control, do mycia żelu 2 w 1, a do smarowania balsamu. Bardzo ważne jest aby używać tych preparatów jednocześnie, bo przy atopowej skórze nie wolno stosować mydeł, które wysuszają. Te emolienty bardzo poprawiają stan skóry.

Zgadzam się w 100%, że te emolienty działają i pomagają.  Dla mnie największe ukojenie przynosi płyn do kąpieli "kojąca kąpiel". Skóra jest mega zregenerowana i co ważnie nie swędzi. Można spać spokojnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...