Skocz do zawartości
Forum

Słabe włosy a farbowanie


joanna04

Rekomendowane odpowiedzi

Mam bardzo słabe i cienkie włosy, powodem jest katowanie ich za młodu (farbowanie, rozjaśnianie, prostowanie) oraz wpływ mają także leki, które przyjmuję od lat. Od 4 lat jednak mam swój naturalny kolor i staram się o nie dbać, myślę, że ich kondycja juz trochę sie poprawiła, jednak bardzo nie podoba mi się mój naturalny kolor i chciałabym je znów pofarbować, z drugiej strony boje się znów, że doprowadzę ich do tragicznego stanu. Kobitki co byście mi radziły? A moze istnieją jakieś farby, które nie niszczą tak bardzo włosów? (ubolewam strasznie kiedy widzę ładne panie na ulicy z intensywnymi pięknymi kolorami włosów a ja czuję sie taka nieatrakcyjna :D )

Odnośnik do komentarza

Niestety farbowanie włosów po raz kolejny osłabi ich strukturę. Z tego względu lepiej tego unikaj. Możesz ewentualnie rozważyć stosowanie henny do włosów, która pogłębi ich koloryt. Co więcej, produkty zawierające hennę doskonale wpływają na włosy, które stają się dobrze nawilżone i błyszczące. Na jakim kolorze Ci zależy?

Odnośnik do komentarza

Najlepiej bedzie jak wybiezesz sie do fryzjera, zamiast sama farbowac wlosy. Profesjonalne farby nie niszcza tak wlosów. A po drugie mozesz pofarbowac wlosy sobie tonerem. Sa to bardzo deliatne farby i dobre jest w nich to ze nie ma przy nich odrostu, tylko wyplukuja sie po calosci. Gdy nie masz siwych wlosow to jest to najlepsze wyjscie dla słabych włosów. Wiec radzilabym ci taka metode wybrac jesli chcesz stac sie wyrazniejsza czyli podkreslic swoj kolor włosów. ;)

Odnośnik do komentarza

joanna04
Swoje naturalne mam takie nijakie, niby jasny brąz, chciałabym coś żywszego, jakiś kasztan, który nadałby trochę wyrazistości mojej osobie, czego strasznie mi teraz brakuje..
Słyszałam jeszcze o farbach Color & Soin, które podobno nie niszczą włosów tak bardzo jak farba drogeryjna, to prawda?

Farby te są polecane dla alergików, gdyż nie zawierają w składzie substancji, które drażnią skórę, tj. amoniaku, kompozycji zapachowych czy rezorcyny. Na pewno taka farba jest przyjaźniejsza dla włosów. Niemniej jednak, polecam Ci farby zawierające hennę, bo pogłębiają kolor włosów i jednocześnie dbają o ich kondycję.

Odnośnik do komentarza

Podobno olejowanie oraz ciepła woda mocno wypłukują farbę z włosów. Ja zawsze świeżo po farbowaniu odpuszczam olejowanie na jakiś czas lub robię dużo rzadziej i faktycznie kolor całkiem dobrze się zazwyczaj trzyma ? 

Dobrze jest też zadbać o pielęgnację wewnątrz, od siebie polecam stronę:

https://loremvit.pl/herbata-na-wlosy/

Możecie tutaj poczytać sobie o tym jaka herbata ma dobry wpływ na stan włosów ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...