Skocz do zawartości
Forum

Jak zrzucić kilogramy bez ciężkich ćwiczeń?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam na imię Piotr, 29 lat. Piszę, ponieważ mam problem może z nie dużą nadwagą, ale zaczyna być ona dla mnie uciążliwa. ok 5 lat wstecz ważyłem ok 65kg przy wzroście 175cm, co sprawiało, że wyglądałem jak "szczypiorek". Nigdy nie mogłem przytyć, aż się zawziąłem na siebie i zacząłem jeść bez umiaru. Obecnie moja waga wynosi 93kg, brzuch mam jak bęben przez który zaczynam mieć choćby trudności w założeniu butów i zaczynam żałować tego, co zrobiłem, gdyż nie mogę schudnąć. Ponadto przez wypadek w pracy mam problem z odcinkiem lędźwiowym kręgosłupa i mam zakaz biegania, robienia brzuszków itp. W jaki sposób mogę zrzucić nadwagę? Czy ograniczenie jedzenia i ćwiczenie na rowerze stacjonarnym pomoże? Nie raz starałem się jeść mniej, ale po godzinie w żołądku, aż mnie skręcało z głodu i przez to zniechęcałem się do dalszej walki o normalny wygląd :( Proszę o pomoc i jakieś wskazówki. Chciałbym do świąt Bożego Narodzenia choć trochę schudnąć i zaskoczyć miło rodzinę i sam sobie udowodnić, że jednak potrafię.

Odnośnik do komentarza

rower i ograniczenie jedzenie na pewno pomoże. Jeśli skręca Cię z głodu to podziel posilki na klika małych tak by nie dopuścić do uczucia głodu. Najpierw bedzie ciężko ale potem organizm się przyzwyczai do tego. Możesz wspomagać się też piciem wody mineralnej czasem organizm nie jest głódy a spragniony i wypicie szklanki czy dwóch pomaga

Odnośnik do komentarza

Witam,

Polecam Ci przeczytac ksiązkę " dieta bez pszenicy.Jak pozbyć się pszennego brzucha i byc zdrowym" oraz wszystkim polecam zakup ksiązki "Karolina na detoksie" jesli ktos lubi gotować a nie ma na to dużo czasu tam znajdzie masę świetnych przepisów jak zdrowo schudnąc i nie chodzic głodnym. Będę trzymać kciuki, żeby do świąt się coś ruszyło :)))

Odnośnik do komentarza

Staraj się nie przejadać i dorzuć więcej ruchu do swojego codziennego trybu życia, zmniejsz spożywanie cukrów, zastąpi sztuczne napoje że sklepów - świeżymi sokami z owoców, które sam możesz przygotować jeśli posiadacz sokownik , owe soki zapełnią Twój żołądek i dostarczą odpowiednich witamin, które są niezbędne podczas diety.

I nie obiadaj się późnym wieczorem.

Odnośnik do komentarza

Ja i mój mąż cierpieliśmy na chroniczną nadwagę a na ćwiczenia nie było czasu. Z pomocą przyszedł nam sąsiad , gość stary o mięśniach i figurze młodzieniaszka. Okazało się że od kilkunastu lat żywi się posiłkami gotowanymi na parze. Na dodatek niczego sobie nie odmawia. Akurat koleżanka była na jakimś pokazie garnków i powiedziała mi o parowarze w którym wszystko jednocześnie można gotować .Więc go kupiłam . Po miesiącu schudłam o 3 numery . Wszystkie ciuchy musiałam zmienić. Zaznaczę że w dalszym ciągu na ćwiczenia nie mamy czasu.

Odnośnik do komentarza

pij dużo wody, bez tego też ciężko. Na początku możesz to dziwnie odczuwać, ale minimum 2 litry wody dziennie i będzie lepiej. I najlepiej postaw na wodę mineralną, a nie źródlaną. Możesz poszukać jakiś promocji, teraz w polo masz muszyniankę na przecenie. Kup sobie zapas i butelkę dziennie wypijaj :)

Odnośnik do komentarza

Przy moich możliwościach ruchowych raczej trudno o ćwiczenia a przytyć łatwo -więc dieta. Jem sporo surówek wielowarzywnych z dodatkami : Twarogi, ryby, chude mięso do tego zioła i dobry olej np. Zielony Nurt . Ale żeby nie podjadać dziwnych smakołyków to chrupie marchewkę, kalarepę itd. oraz owoce jabłka gruszki i inne pokrojone w talarki , winogrona i banany to w małych ilościach bo za słodkie.

Odnośnik do komentarza

W żadnym wypadku nie próbuj się głodzić bo to tylko pogorszy efekt. Piszesz, że po spożyciu posiłku w krótkim odstępie czasu znów zaczęło Cię "ssać" w żołądku. Świadczy to o nieodpowiednio zbilansowanej diecie. Wbrew temu co niektórzy tutaj piszą, można zrzucić zbędny balast bez nadmiernej aktywności fizycznej. Zapewne słyszałeś stwierdzenie, że dieta to 70% sukcesu, 30% stanowi natomiast trening. Sporo jest w tym racji.
Piotrze rozłóż swoje posiłki na 5-6 dziennie. Jedz mniej a częściej co pozwoli Ci zachować uczucie sytości i wybije z głowy podjadanie. Jeżeli będziesz czuł się głodny, albo miał jakąś zachciankę to sięgnij po coś zdrowego np. owoce , które zawierają niski indeks glikemiczny. Tabele indeksu glikemicznego są ogólnodostępne w internecie, na pewno wybierzesz z niej coś co lubisz. Drugim wariantem jest sięgnięcie po wodę, która nieco "zajmie" Twój brzuch do kolejnego posiłku.
Jeśli chodzi o aktywność fizyczną- basen, spacery, rowerek stacjonarny/zwykły, orbitrek jak najbardziej się sprawdzą by uszczuplić nieco dzienną pulę kalorii.
Twoim głównym celem jest jednak dieta- powinna być odpowiednio zbilansowana i tu poleciłbym udać Ci się do dietetyka. Jeżeli chcesz możesz odezwać się do mnie w prywatnej wiadomości to dam Ci kilka wskazówek odnośnie prawidłowego odżywiania i zmiany niektórych nawyków żywieniowych :). Powodzenia.

Odnośnik do komentarza

No wlasnie a jakie sa efekty tego picia takiej kawy? Czy to w ogole dziala? Jak dlugo trzeba by ja pić?

Pamiętajcie, że nie wszystko co ma przedrostek "slim", "fit" czy "0%" rzeczywiście tak działa. Z kawą należy uważać bo wypłukuje magnez z organizmu. Poza tym ma stosunkowo niskie pH co oznacza, że jest po prostu kwaśna. Oczywiście 1 czy 2 kawy nie wyrządzą nam wielkich szkód ale wypadałoby mieć tego świadomość ;). Jak już pić kawę to polecam zwykłą, najlepiej parzoną w ekspresie ciśnieniowym.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...