Skocz do zawartości
Forum

Jakie maści na atopowe zapalenie skóry?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
ja miałem zdiagnozowane AZS i dermatolog przepisał mi 3 maści aby stosować przemiennie. na początku jakby ustąpiło ale później przy okazji jakiejś infekcji wróciło ze zdwojoną siłą. Poszedłem więc na kontrolę i dermatolog stwierdził, że to w takim razie nie jest AZS tylko trądzik różowaty . Dostałem na tę okoliczność jeszcze 1 maść (na grzyba) i tę samą substancję czynną w tabletkach + nowy schemat stosowania 4 maści i tych tabletek. Znów po jakimś czasie ustąpiło ale potem powróciło. Jak myślicie gdzie tu tkwi problem ?

Odnośnik do komentarza

problem w tym ze medycyna sie cofa , a kazda choroba jest biznesem. nie chodzi o to zeby pomoc tylko sprzedac. smiechu warte zeby lekarz zgadywal w tych czasach z ta technologia co nam dolega.zamiast leczyc raczej testuja "moze to... moze tamto"

Odnośnik do komentarza

Może i prawda, ale trzeba pamiętać, że nie każdy reaguje na leki czy maści tak samo i często trzeba wypróbować kilku zanim trafi się na tę skuteczną. A co do AZS to polecam spróbować Dermaveelu, niestety do tanich nie należy, ale jak dla mnie najskuteczniejszy. No i nie ma w składzie sterydów.

Odnośnik do komentarza

też dostałam dwie maści, przeszło początkowo ale potem szybko wróciło i lekarz powiedział że to po prostu urok azs... będzie wracać. tylko że to były maści na sterydach i ja ich dłużej nie chce. bo wiem że i tak za jakiś czas będzie to samo to czemu mam się truć. Pani w aptece poleciła mi właśnie Dermaveel, nie słyszałam wcześniej ale skoro ktoś też poleca to spróbuję. Nie jest wcale taki drogi.

Odnośnik do komentarza
Gość Teresa73

Ja moje dziecko z AZS kapię i nacieram balsamem Eloderm. To świetne emolienty, które natłuszczają, nawilżają, regenerują naskórek i przede wszystkim zmniejszają świąd, co w przypadku mojego dziecka było największym problemem (było podrapane do krwi). Od czasu kiedy zaczęliśmy stosować te emolienty jest dużo, dużo lepiej. Skóra jest w o wiele lepszym stanie i ranek od drapania nie ma

Odnośnik do komentarza
Gość maciaszek

Z domowych sposobów, to jedynie kąpiel w krochmalu i siemieniu lnianym. Do kąpieli i natłuszczania skóry tylko wyłącznie emolienty. Czerwone placki na skórze polecam smarować kremem Dermaveel, który nie ma w składzie sterydów, a pomimo tego leczy skórę i łagodzi świąd.

Odnośnik do komentarza

Najlepiej stosować emolienty, które z nawilżeniem powinny docierać do głębszych warstw skóry. Odpowiada za to beta-glukan, który dodatkowo utrzymuje wodę w naskórku. Dzięki temu skóra jest gładka i nawilżona, znika problem z łuską. Beta-glukan jest jednym z głównych składników aktywnych w kremie Beta-Skin Natural Active Cream, który stosowany jest przez wiele osób chorych na atopowe zapalenie skóry. Spróbowały raz i nie chcą używać nic innego. :)

Odnośnik do komentarza

jeśli chodzi o nawilżanie skóry to bardzo fajnie sprawdza sie do tego emolienty, my np używamy dermokosetykó atoperal, któe super nawilżają skóę, mamy i emulsję do mysia i balsam nawilżający, wszystko czego potrzebuje każda sucha skóra, zimą trudniej zachować nawilżenia wieć od jesieni a z do wiosny przerzucamy się właśnie na dermokosetyki atoperal. 

 
Odnośnik do komentarza

Maści na AZS jest całe multum. Trzeba dobierać je indywidualnie bo na każdego może działać co innego. Ważne jest żeby nie powodowały pieczenia po użyciu a to szczególnie w przypadku dzieci nie jest sprawa łatwą. Warto jest dążyć do tego aby skóra była jak najbardziej wygojona. Ja u mojego maluszka stosuje dodatkowo octenicare krem https://octenicare.pl/. Kiedy skóra jest podgojona to dużo łatwiej stosuje się emolienty.

Odnośnik do komentarza

Ja po wielu maściach, które raz działały raz nie, przypadkiem trafiłam na krem Si Si Bee. Jest to krem z mocznikiem. NIe znam się na składach ale ponoć ten ma dobry. I bardzo zachwalam ten krem ponieważ już po jedym stosownaniu moje łuszczące zmiany na dekolcie poprawiły się znacznie, zniknęło zaczerwienienie. Myśle, że warto czasem sięgnąć po naturalne kosmetyki. Według mnie jeden z lepszych naturalnych kremów na AZS

https://papieriszklo.pl/pl/p/HIPOALERGICZNY-KREM-Z-MOCZNIKIEM-10-NAWILZAJACY%2C-si-si-bee/94

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...