Skocz do zawartości
Forum

Czy zajdę w ciążę, jeśli wstrzyknę sobie spermę?


Gość fanfatal

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie moj mąż nie chce miec jeszcze dzieci a ja desperacko chciałabym bardzo. On cały czas się zabezpiecza używa prezerwatywy. jesli zaraz po stosunku wstrzyknełabym sobie sperme strzykawką jest możliwość zajscia w ciąże ?????????? Wiem że to głupie

dziekuje z góry

Odnośnik do komentarza

To jest glupie, ale przy takim postepowaniu jest mozliwość ciąży. Tylko zastanów się, czy jesli już Ci sie uda, to jak zareaguje na wiadomość o Ciąży Twój mąż? czy on też się ucieszy, czy to bedzie kochane dziecko? Może najpierw porozmawiaj z mężem, zamiast podejmować desperackich kroków!

Odnośnik do komentarza
Gość Laurielle

Prawdopodobienstwo w okresie plodnym (sluz jak bialko jaja kurzego) wynosi 30%, czyli tyle, ile w normalnym stosunku. Ale moim zdaniem to nie jest dobry pomysl. Jesli maz nie jest jeszcze gotowy, to umyje rece (a jesli sie dowie, co zrobilas, to moze cie nawet zostawic). W najlepszym razie dziecko zostanie wylacznie na twojej glowie. A uwierz, opieka nad niemowleciem to tytaniczna praca - wiem co mowie, mam male dziecko (prawie 2-letnie, ale pamietam poczatki). Tez bylam sama, bo maz uczyl sie do egzaminu poza domem i myslalam, ze oszaleje, tak bylam umordowana. A przeciez mozesz byc w ciazy zagrozonej albo sama bedziesz wymagala opieki po cesarskim cieciu. Lepiej ustal z mezem, dlaczego nie chce miec jeszcze dziecka i postaraj sie zlikwidowac podstawy jego obaw. Jesli braliscie slub koscielny, to pamietaj, ze on tobie obiecywal dziecko (tak, tak, mozesz mu o tym przypomniec), ale ty jemu uczciwosc. jesli uporczywie bedzie odmawial ci macierzynstwa to moze to byc podstawa do stwierdzenia niewaznosci malzenstwa. Byc moze poslubilas Piotrusia Pana, ktory nie chce dziecka, bo sam jeszcze nim jest. Tacy niestety nigdy nie dorastaja.

Odnośnik do komentarza

on twierdzi ze nie jestesmy gotowi finansowo ja mysle ze to bzdura nasze miesieczne zarobki to ok 4 tysiace złotych czyli moim zdaniem starczy starczy boje sie ze jesli teraz nie zajde w ciąze to juz nigdy nie zajde moj zegar biologiczny cyka :( nie wiem sama co mam robic

Mam jeszcze jedno pytanie czy jesli zdecydowała bym sie na plan "B" to czy ta sperma nie bedzie w zadnym stopniu uszkodzona zeby moja dzidzia była zdrowa

Nie mam pojęcia co robic narazie nie podejmuje zadnych decyzji i cały czas rozmawiam z mężem ale bez skutku bardzo go kocham i che miec z nim dziecko

Odnośnik do komentarza
Gość Laurielle

Zapytaj go, przy jakim progu zarobkow bedzie gotowy finansowo, ile jego zdaniem kosztuje dziecko (miesiecznie). Zrob kalkulacje budzetu (ciaza, miesieczne utrzymanie dziecka w pierwszych latach: srodki trwale typu akcesoria, ubranka, pieluchy, kosmetyki, jedzenie, opieka nad dzieckiem, zabawki). Sprowadz rozmowe do faktow. Zacznij rezerwowac w domowym budzecie taka kwote, ktora wydawalibyscie na dziecko. Jesli to nie jest wymowka, to powinien przekonac sie, ze sobie poradzicie.

Niestety moze byc tak, ze dla niego bezdzietnosc jest wygodna i w rzeczywistosci obawia sie utraty wolnosci, odpowiedzialnosci na 25 lat, utraty czesci kasy, ktora teraz moze wydawac na siebie. W takim przypadku nie wiem, co poradzic. To zalezy co jest dla ciebie priorytetem: dziecko czy ten mezczyzna. Czy jestes gotowa bardziej na bezdzietnosc, czy bardziej na rozstanie z nim. Jesli jest niedojrzaly, to powie ze go oszukalas i zostawi cie sama z dzieckiem. Dasz rade finansowo? Znam facetow, ktorzy latami pracuja na czarno, byleby tylko alimentow nie placic na wlasne malzenskie dzieci.

Najwiecej kosztuje opieka nad dzieckiem (klub malucha lub niania, ewentualnie utrata jednej pensji jesli wezmiesz wychowawczy, chyba ze babcia sie zajmie, ale nie kazdy ma ten luksus, poza tym nie wiadomo czy sie nie rozmysli. Panstwowe zlobki sa oblegane, na pewno sie nie zalapiecie). Ubranka kupuje sie uzywane na allegro, w zasadzie wszystko mozna kupic uzywane za pol ceny. Wejdz na fora, tam ludzie pisza o tanszych zamiennikach roznych rzeczy, np. pieluchy z Lidla czy Tesco zamiast Pampersow itp. Pisza tez o zarzadzaniu domowym budzetem przy roznej liczbie dzieci i roznych zarobkach.

Zastanow sie, gdzie mozecie poszukac oszczednosci.

Trzymam kciuki!

Odnośnik do komentarza
Gość Laurielle

Zapomnialam napisac, ze zdrowiu dzidziusia na pewno strzykawka by nie zaszkodzila, ale jego relacjom z ojcem raczej tak. Faceci nie lubia byc wrabiani w dzieci. Czy ty chcialabys zostac zgwalcona, gdybys nie chciala miec dziecka? Co bys czula, noszac w sobie dziecko, ktorego nie chcesz? Jak bys reagowala na wyrzeczenia zwiazane z rodzicielstwem?

Ojcostwo wymaga daru z siebie, swiadomego wyrzeczenia. To nie jest cos, co mozna ukrasc podstepem, bo to rodzaj milosci. Odrzucenie przez ojca moze miec bardzo zle konsekwencje dla jego samooceny i relacji z innymi ludzmi.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...