Skocz do zawartości
Forum

Rodzice dzieci z zespołem Aspergera


Gość Hana21

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kaja321

Jak to stajecie na komisję, nie mając diagnozy ? Żeby zapisać się na komisję, orzekająca ( chyba że chodzi o inny rodzaj komisji ) trzeba mieć diagnozę i zaświadczenie lekarskie, w przeciwnym razie nie ma możliwości zapisania się.
Ciężko będzie znaleźć Ci ośrodek państwowy, który zdiagnozuje dziecko do grudnia, nie mówiąc już o wystawieniu wszelkich opinii, zaświadczeń potrzebnych do orzeczenia. Jedynym rozwiązaniem w waszym przypadku, jest zdiagnozować dziecko w prywatnej poradni, która posiada uprawnienia do wydawania wszelkich dokumentów dla komisji, a ta będzie te opinie akceotowała.
Wątpię, żeby udało Ci się zrobić to państwowo. Kilka miesięcy to najmniej się czeka na pierwszą wizytę, potem znowu kolejne z dzieckiem. Przy dobrych wiatrach to rok z całą dokumentacja. Oczywiście próbuj, może się uda, chociaż w dalszym ciągu nie kumam o co chodzi z tą komisja :) my jak zapisywalismy się na komisję orzekajaca o niepełnosprawności, i o kształceniu specjalnym to podstawowym dokumentem potrzebnym do zapisu była diagnoza na papierze, opinia psychologiczna i zaświadczenie lekarskie, bez tych dokumentów nie było mowy o zapisaniu na komisję.

Odnośnik do komentarza
Gość kaja321

W takim razie skoro macie diagnozę, to na jej podstawie zapisujesz / stajesz na komisję. A jesli chcecie zrobić potwierdzenie obecnej diagnozy, to zapisuj dziecko na pierwszy wolny termin i czekaj na wizytę.
Jeśli chodzi o Warszawe to możesz spróbować na Sobieskiego w instytucie, albo ewentualnie zadzwoń do poradni zdrowia psychicznego przy ul Kickiego na Pradze Południe. Z tego co mi wiadomo terminy tam nie są aż tak odległe.

Odnośnik do komentarza
Gość Bajkowa Chatka

OFERTA „DNI OTWARTYCH” w przedszkolu arteterapeutyczno - integracyjnym w Katowicach - Brynowie od 29.05. – 31.05.2017 r. wraz z zajęciami rehabilitacji ruchowej na basenie dla dzieci wraz z rodzicami w dniu 02.06.2017 r.
ZAPRASZAMY DO ZGŁOSZENIA SWOJEGO UDZIAŁU WRAZ Z DZIECKIEM w całości cyklu lub
na wybrane moduły Dni Otwartych naszego Przedszkola ARTETERAPEUTYCZNO - INTEGRACYJNEGO: „Akademii Przedszkolaka – BAJKOWA CHATKA” w Katowicach – Brynowie.
Szczegółowy program dostępny na stronie przedszkola – poniżej link do „Aktualności”
z „BAJKOWEJ CHATKI”
http://www.bajkowachatka.com.pl/drzwi-otwarte-dla-rodzicow-wraz-ze-swoimi-pociechami/
W związku z ograniczoną liczbą miejsc, prosimy o rezerwację do udziału w „Dniach Otwartych”
• telefonicznie: 696 013 824 lub 501 753 843
• mailowo: bajkowachatka@gmail.com
Oferta skierowana jest dla rodziców dzieci w wieku od 2,5l.- 5 l., z diagnozą ZESPOŁU ASPERGERA, AUTYZMU WYSOKOFUNKCJONUJĄCEGO/ dzieci z cechami autystycznymi lub z innymi deficytami rozwoju (np. z afazją), poszukujących miejsca w kameralnym przedszkolu integracyjnym dla swoich pociech (grupy 4-7 os.)
W ramach „Dni Otwartych” zaproponujemy Państwu udział w licznych zabawach integrująco – artystycznych z dziećmi, w grach edukacyjnych, konkursach, mini – warsztatach prezentujących naszą specjalistyczną kadrę w praktycznym działaniu.
Zaprezentujemy Państwu ofertę przedszkola, pokażemy jak pracujemy z dziećmi oraz zapoznamy
z programami terapeutycznymi oraz zapleczem sprzętowo – rehabilitacyjnym placówki.
Będzie możliwość udziału w zajęciach HIPOTERAPII w leśnej scenerii i zajęciach REHABILITACJI RUCHOWEJ na basenie z naszą fizjoterapeutką – instruktorem pływania małych dzieci .
Przygotowaliśmy specjalne atrakcje i niespodzianki.
ZAPRASZAMY
ZESPÓŁ SPECJALISTÓW z PASJĄ
Areteterapeutyczno-Integracyjnego Przedszkola
w Katowicach

Odnośnik do komentarza

Witam Was.
Mój synek ma 10 lat i prywatnie zdiagnozowanie okolo pol roku temu duże zaburzenia sensoryki w ośrodku zaburzeń sensorycznych.
Czytając i dzieciach z Aspergerem zaczęłam się zastanawiać czy przy diagnozie czegoś nie pominięto u syna.
wiele objawów wskazuje na Aspergera.
Nie było jednak u nas opóźnionej mowy i braku kontaktu wzrokowego.
Poza tymi inne sa jak przy aspergerze.
I moje pytanie do Was. Czy zawsze te dwa powyższe muszą być?
Syn chodzi na terapię Si i do psychologa. Jest coraz gorzej. Każdy dzień jest walka z płaczem i histeriami. Do tego jeszcze doszła nerwica natrectw.
Proszę o odpowiedź bo nie wiem już co robić a przy źle postawionej diagnozie możemy nie ruszyć z miejsca...

Odnośnik do komentarza

Rrenia, odnośnie Twojego pytania- nie, te dwie rzeczy przez Ciebie wymienione wcale nie muszą i najczęściej nie występują u dzieci z aspegerem. Kontakt wzrokowy może być, czasami te dzieci mają wręcz zwyczaj bardzo intensywnego wpatrywania się w rozmówcę. A mowa- właśnie to różni przede wszystkim aspergera od autyzmu, w kryteriach diagnostycznych, że mowa nie odbiega od normy. Myślę że jeśli Cię coś niepokoi i wiele rzeczy Ci pasuje do ZA, nie powinnaś się zastanawiać tylko poszukać pomocy i diagnozy w tym kierunku.

Odnośnik do komentarza
Gość Lusi2010

Witam,szukam porady..po krótce opisze co i jak..Po 7miesiącach biegania po różnych specjalistach(psycholog,pedagog,logopeda,neurolog,psychiatra)u mojego 7latka zdiagnozowano Aspergera.Diagnoze robiliśmy w Maltańskim Centrum w Krakowie,jestesmy z okolic Nowego Sacza,dostaliśmy dokument do orzeczenia o kształceniu specjalnym w szkole(pomoc asystenta) i teraz mam pytanie: chcąc starać się o fundusze na rehabilitację(szczegolnie SI i terapia zajeciowa-ma stwierdzona hipotomie mięśniową,duza wadę wzroku rehabilitujemy u ortoptysty)reszta czyli psycholog,psychiatra,logopeda jest na nfz gdzie sie udać bo jestem zielona w temacie,jak starać się o orzeczenie o niepełnosprawności i czy wogole nam przysługuje,jak to wyglada ,?bardzo prosze o pomoc w poradni nie wiele mi doradzono twierdząc ze oni pomagaja jeśli chodzi o oświatę..

Odnośnik do komentarza

Witam,szukam porady..po krótce opisze co i jak..Po 7miesiącach biegania po różnych specjalistach(psycholog,pedagog,logopeda,neurolog,psychiatra)u mojego 7latka zdiagnozowano Aspergera.Diagnoze robiliśmy w Maltańskim Centrum w Krakowie,jestesmy z okolic Nowego Sacza,dostaliśmy dokument do orzeczenia o kształceniu specjalnym w szkole(pomoc asystenta) i teraz mam pytanie: chcąc starać się o fundusze na rehabilitację(szczegolnie SI i terapia zajeciowa-ma stwierdzona hipotomie mięśniową,duza wadę wzroku rehabilitujemy u ortoptysty)reszta czyli psycholog,psychiatra,logopeda jest na nfz gdzie sie udać bo jestem zielona w temacie,jak starać się o orzeczenie o niepełnosprawności i czy wogole nam przysługuje,jak to wyglada ,?bardzo prosze o pomoc w poradni nie wiele mi doradzono twierdząc ze oni pomagaja jeśli chodzi o oświatę..

Odnośnik do komentarza

Witaj.
Zacznij od załatwienia orzeczenia o niepełnosprawności, jak najbardziej synkowi sie ono należy. Daje ono dużo korzyści. Jak juz będziesz miała orzeczenie w ręku, to udajesz się z nim do MOPS i tam ubiegasz się o świadczenie / zasiłek pielęgnacyjny. Obecnie jest to 1300; + 153; tylko uwaga, o ile te 153 zł dostajesz bez względu na dochody i zatrudnienie, tak 1300; tylko o wyłącznie jeśli komisja orzekająca przyzna Ci punkt 7 i 8 w orzeczeniu. Mozesz oczywiście ubiegać się o zasiłek rodzinny, i dodatkowe pieniądze ( nie wiem czy dobrze wymienię nazwę świadczenia ) dodatek rehabilitacyjny. Na podstawie orzeczenia, masz też większe kryteria jesli chodzi o zasiłek 500 + na pierwsze dziecko, ponieważ w przypadku dziecka niepełnosprawnego dochód na członka rodziny nie może przekraczać 1200 zł. Orzeczenie daje również możliwość współpracy z fundacja ( macie na pewno jakieś tego typu placówki w okolicy ) a co za tym idzie całe mnóstwo różnych zajęć, potrzebnych dziecku. Fundacje są finansowane ze środków PFRON, Ty dopłacasz wyłącznie jakieś grosze, a jeśli Twoje dochody nie przekraczają jakiejś tam kwoty ( nie pamiętam juz jakiej ) to nie płacisz nic. Fundacje zatrudniają cale mnóstwo różnych terapeutów / specjalistów, którzy pracują z dzieciakami. Oprócz tego prowadzą różne dodatkowe zajęcia grupowe, lato / zima w mieście itp. My do takowej należymy, i bardzo sobie chwale. Młody ma zajęcia biofetback, psychologa, pedagoga i art terapie zaczynamy od września. Oprócz tego jest SI, dogo i hipo terapia, TUSY i wiele wiele innych.
Samo orzeczenie daje naprawdę dużo korzyści dziecku.
Jeśli chodzi o NFZ to u nas mozna dziecko zapisać do PPP i tam są tez jakieś różne zajęcia, ale my nie korzystamy, po pierwsze dla tego że należymy juz do fundacji, praktycznie obok domu, a po drugie nie mamy zwyczajnie czasu na tyle zajęć. Jeśli masz już wszelkie dokumenty do szkoły oraz asystenta, to myślę że teraz zajmij się właśnie orzeczeniem, które jak widzisz może zapewnić dziecku ( bezpłatnie ) wsparcie terapeutyczne. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za poradę..kazda wskazówka jest bardzo cenna.Tydzien temu zlożyliśmy dokumenty o asystenta ,komisja odbedzie sie w drugiej połowie sierpnia i mam nadzieję ze go nam przydziela ,bo synek ma duże problemy w kontaktach z dziećmi w szkole co ma związek z roznymi zachowaniami i niechęcią współpracy, potem w takim razie zabieramy sie za orzeczenie..Prosze mi jeszcze powiedzieć jeśli chodzi o zaświadczenie lekarskie stosowne dla komisji orzekajacej to moze byc ono od lekarza rodzinnego?tak zeby pozbieral w całość te jego "dolegliwośći" czy może od innego specjalisty(psychiatra,neurolog,)?wiem ze jest ono ważne 30dni.

Odnośnik do komentarza

Hej.
My taką fundacje mamy w naszym mieście, kilka ulic dalej od naszego domu. Musisz po prostu poszukać w waszym mieście, lub jego okolicach czy gdzieś działa na waszym terenie taka fundacja. One najczęściej się nigdzie nie reklamują, nie ma bilbordów czy ulotek, ponieważ i bez tego chętnych jest całe mnóstwo. Ciekawostką jest to, ze u nas są dwie takie fundacje, a dowiedziałam się o nich zupełnie przypadkowo. :)
Poszukaj w necie, na pewno coś znajdziesz. Może jakieś forum waszego miasta czy jego okolic, zapytaj tez koniecznie w MOPS i urzędzie miasta / gminy. Tam na pewno będą wiedzieli czy takowa fundacja działa na waszym terenie.
Dopiero wówczas jak znajdziesz takie miejsce, to pojedz tam z orzeczeniem i zapytaj co mogą wam zaoferować. U nas jest zajęć kilkanaście rodzai z różnymi terapeutami. Na prawdę warto, wszystkie są finansowane ze środków PFRON. Często jest też tak ze fundacja działa w jednym mieście ( tam ma biuro itp ) a np zajęcia odbywają się zupełnie gdzies indziej, dlatego warto zadzwonic nawet jak adres fundacji jest oddalony od waszego miejsca zamieszkania, ponieważ może się okazać że podnajmują sale terapeutyczne w różnych miejscach. Na pewno coś znajdziesz. Powodzenia życzę. :)

Odnośnik do komentarza

Witam. Jestem mamą 13-letniego chłopca z ZA. Wychowuję go sama. Syn został zdiagnozowany w wieku 7 lat. Chętnie pomogę ,w razie pytań piszcie. Borykamy się już kilka lat z "wyjątkowością"mojego dziecka. W okresie dojrzewania negatywne emocje i agresja coraz bardziej się nasila. Zauważyłam ,że syn zamyka się przed światem. Ma coraz większą niechęć do nauki i wcześnijszych pasji....

Odnośnik do komentarza

Witam. Jestem mama 14 letniej dziewczyny, która jest w trakcie diagnozy. Mieszkamy w UK. Największym kłopotem dla mnie, nie jest, jak sie zdaje samo pogodzenie sie z „wyjątkowością” mojego dziecka, ale brak zrozumienia ze strony szkoły córki. Niby wiedza, co jej dolega, niby rozumieją, ale jesteśmy ciagle wzywani „na dywanik”. Ciagle słyszymy, ze jest zła, nieposłuszna, złośliwa itp. Ręce nam już opadają i nie wiemy, co możemy jeszcze zrobić? Jak wytłumaczyć, ze to schematyka działań córki spowodowana aspergerem, a nie jej zła wola? Jesteśmy coraz bardziej sflustrowani ta sytuacja.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny, własnie otrzymałam dla córki orzeczenie o niepełnosprawności symbol 12-C z pkt. 6 i 8 co nam to daje?
córka zakończyła rehabilitację w ramach wczesnej interwencji (skończyla 7 lat) co dalej? pozostaje nam już rehabilitacja prywatnie? córka wymaga dalszej rehabilitacji bo ma obniżone napięcie mięśniowe i nadwrażliwość słuchową, za każde wskazówki będę wdzięczna.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...