Skocz do zawartości
Forum

Jak pozbyc się rybików z łazienki?


Gość martynar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
mam 2 łazienki w domu. W jednej już od dawna widuję rybiki cukrowe- tak ze 2 na noc to widzę...zmywanie dokładne podłogi nie działa. Mam wątpliwości czy one nie składają jaj pod szafką i w szczelinie między muszlą klozetową a podłogą (mam zwykły kibelek, nie podwieszany), bo skąd by sie ich tyle brało?? W zasadzie są cały czas, wietrzenie też nic nie daje, a podobno one nie lubią jak jest chłodno...

Odnośnik do komentarza

One lubią wilgotne,ciemne,cieple miejsca idealne sa włąsnie łazienki. Mycie podłog niewiele da bo one i tak sie schowają.

Na poczatku zacznij od:

1. zmniejszenia wilgotnosci tego pomieszczenia
2.zachowywania porządeku, zminimalizowania ilości rzeczy znajdujących się w łazience
3.rozjaśnij pomieszczenie
4.wypełnij wszystkie szczeliny i otwory.
5.nie magazynuj porozwalanych rzeczy do prania
6.po kąpieli otworz okno - niech powietrze sie ochłodzi
7.zakup dodatkowo pochłaniacz wilgoci.

Dodatkowo sa pewne metody np.

- posmarowanie tektury grubą warstwą płynnego miodu i pozostawienie jej na noc w łazience. Rybik zwabiony celulozą zawartą w papierze, zostaje sklejony miodem, co uniemożliwia mu ucieczkę. Pułapki tego typu należy dość często usuwać i zastępować nowymi.

- rozsypanie mieszaniny cukru pudru z boraksem (tetraboran sodu, do kupienia w aptece)

- mieszanina płynu Borasol z cukrem pudrem

Ewentualnie mozesz uzyc do zlikwidowania rybikow ich naturalnego wroga jakim jest SZCZYPAWKA POSPOLITA ale to by wiazalo sie z jej zakupieniem i wpuszczeniem do łazienki.Cos na zasadzie jak kotek łapie myszkę :-)

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...