Skocz do zawartości
Forum

Krwiak pod paznokciem


kkaa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wczoraj spadło mi na stopę krzesło, zsunęło się ze stołu na duży palec u lewej stopy, uderzyło tym metalowym stelażem, ból nie do opisania, paznokieć momentalnie niebieski a wokół paznokcia czarno, od razu na izbę gdzie zrobili prześwietlenie, nie ma złamania ale jest gigantyczny krwiak po całym paznokciem, usłyszałam tylko że musi boleć i to będzie trwało jakiś czas a potem ma iść do chirurga na usunięcie paznokcia. Pytanie tylko kiedy ból ustąpi i kiedy będe mogła normalnie chodzić? Tak sie złożyło ze za dwa dni przystępuje do egzaminu na prawo jazdy ale narazie nie jestem w stanie wsadzić tego palca w jakiegokolwiek buta a co dopiero dociskać sprzęgło:/ Jest jakakolwiek szansa ze do poniedziałku mi przejdzie na tyle ze bede w stanie prowadzic samochód? Pozdrawiam i proszę o parade

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy będziesz musiała iść na ściągnięcie paznokcia,być może sam zejdzie,
krwiak będzie się utrzymywał bardzo długo,
nie oczekuj odpowiedzi jak długo będzie ból,

tymczasem okładaj liśćmi kapusty ,mocz w wodzie z mydłem,trzymaj w tartych ziemniakach,te ziemniaki to chyba będą najlepsze,
ja kiedyś zgniotłam palec w maszynce do mięsa,żeby nie te ziemniaki to chyba bym nie wytrzymała z bólu...

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Byłam u chirurga, zrobił otwór w paznokciu i krew uszła, dzis zauważyłam że paznokieć "odkleił" się od palca, że pozwole sobie tak to nazwać, trzyma się tylko na tym spuchniętym wałku paznokciowym z którego paznokieć wyrasta, po uniesieniu tego paznokcia w góre zauważyłam że pod nim jest jakaś czerwona grudka sporych rozmiarów, niezbyt przyjemna w widoku bo wygląda jak jakieś naczynka albo krew.... nie bardzo wiem co to może być:/ zastanawiam sie czy mam oderwać ten paznokieć czy obwiązać plastrem żeby przytwierdzić do palucha i czekać? kolejną kwestią jest to że odszedł od macierzy czyli mówiąc krócej nie jest przytwierdzony do miejsca z którego wyrasta tylko wygląda tak jakby go ktoś włożył pod tą skórke i przykleił, głupio to brzmi ale lekarz powiedział ze niestety ten paznokieć jest martwy i nie ma nawet "korzenia"... a wiadomo że jak macierz jest uszkodzona to paznokieć niestety nie odrośnie:(

Odnośnik do komentarza

Mi spadła na palec taka ogromna szuflada... Cóż, u lekarza żadnego nie byłam, bo akurat mam dość bliski kontakt z medycyną, a uczulenie na lekarzy... Ech, same uroki NFZ. U mnie było dokładnie tak samo - paznokieć fioletowy, a spuchnięty, jak ta lala. Po jakimś czasie zaczął odchodzić. I tutaj moja wskazówka: zawsze mniej boli, gdy zadaje się ból samemu sobie. Mój wujek płakał z bólu na wyrywaniu paznokcia, a taki kawał faceta z niego. Do Ciebie należy decyzja, czy wolisz zrobić to samodzielnie, czy jednak zgłosić się do lekarza, bo jednak w domowych warunkach robisz to na własną odpowiedzialność i nikt Ci nie obieca, że wszystko przebiegnie tak samo, jak u innych, którzy wyrwali go sami. A paznokieć odrósł. Warto jednak sprawdzić, czy wyrasta prosto, bo czasem się zdarza, że powstaje jakaś pofalowana płytka i inne dziwne, niepożądane rzeczy. No i zanim odrośnie, trzeba dbać o higienę.

Odnośnik do komentarza

A co do Twojego zmartwienia odnośnie tego, że paznokieć odpadł od macierzy, nie martw się, bo po prostu odpadła od niej martwa część paznokcia, mnie też straszyli, że nie odrośnie, a jednak odrósł, i to dość szybko, a co zrywania, to jeśli piszesz, że ledwo co się trzyma, to możesz spróbować wyciąć go nożyczkami - macierz "wypuści" nowego paznokcia na to samo miejsce, nie masz się o co martwić :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...