Skocz do zawartości
Forum

Łupież i wypadanie włosów


Liljana

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,
na początek dodam, że opis nie będzie odpowiedni dla osób o słabych nerwach;)
mam trochę problem ze skórą głowy. Niby nie jest to łupież, nic się nie sypie, nic na włosach nie widać, nawet na skórze jak oglądam w lusterku, natomiast często mam tak, że skóra swędzi- różnie po różnych szamponach. Staram się wybierać te mniej drażniące, czasami kupowałam przeciwłupieżowe, apteczne i te drogeryjne. Przy ich stosowaniu (przeciwłupież. problemu nie było), natomiast tak, to już tego samego dnia po myciu (spłukuję dokładnie), jak swędzi mnie głowa i zaczynam drpać, to zeskrobuje mi się jakby taki łój, naskórek (nie są to płatki), raczej nazwałabym to po prostu takim łojem w stanie stałym- kolor- biały do zółtego. Dermatolog mi już kiedyś oglądała włosy, ale wtedy to pod kątem ich wypadania, no ale gdyby zauważyła łupież też by chyba powiedziała?? A, włosy trochę wypadają, głównie z przodu, pośrodku, ale odrastają. Ten problem (przetłuszczająca się głowa) pamiętam jeszcze z lo. Włosy myję co drugi dzień, chyba, że po ćwiczeniach jestem, albo dużo czasu spędziłam w mieście wśród samochodów to wtedy codziennie.W tej chwili używam szamponu biały jeleń, ale widzę, ze się nie nadaje, poprzedni na przetłuszczające się włosy, marki rossman jeszcze gorzej.

Odnośnik do komentarza

Ja mam podobnie,dzisiaj umyję ,jutro mam tłuste...,od kiedy pamiętam,
świąd skóry głowy jest od łojotoku,ja też tak mam ,ale u mnie nie jest to uciążliwe swędzenie,
w czym to ja tych włosów nie myłam...,nie widzę żadnej różnicy czy umyje w szamponie czy w jajku,
na wypadanie włosów pomaga mi płukanie w naparze pokrzywy.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

kupiałam sobie na razie 1 saszetkę szamponu pirolam, powiem Ci, że od razy poczualam po nim ulge. A włosy były od tego białego jelenia hipoalergicznego tak przetłuszczone jeszcze tego samego dnia, że masakra. nie wiem dalej w czym będę myła, pirolam na dłuższą metę :P:P
płyn do hig int ma b/. dobry skład, nie ma tego sodium laureth sulfate...może w nim spróbuje, bo np. najpierw stosowałam tylko do...(zgodnie z przeznaczeniem) a póxniej zaczęłam się w nim cała myć i zauważyłam, że poprawiła mi się skóra, wygładziła.

Odnośnik do komentarza

Pirolam jest dobry na łupież ,na pewno ma składnik przeciwświądowy ,/bardzo dobry jest na łupież pstry/,
nie ma przeciwwskazań ,żeby w nim myć włosy .jedynie cena:D

W każdym razie jakiś czas powinnaś w nim myć jak pomaga,
później wypróbować np. w żółtkach,czy w całych jajach z dodatkiem wódki/nie ścina się białko/.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Jeszcze pomyślałam,skoro masz taki świąd i pomógł Ci pirolam,to masz prawdopodobnie grzybicę skóry głowy,bo on właśnie działa przeciwgrzybiczo,
albo sama myj w nim przez jakiś czas ,albo wybierz się do dermatologa,dziwę się ,że jak byłaś wcześniej nie zrobiła Ci badania pod tym kątem ,skoro tak dokuczał Ci świąd,
w sumie teraz to chyba nie ma potrzeby,pirolam Ci powinien pomóc.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Zasugerowałam się nazwą Piromal ,a wszystko co pisałam wyżej dotyczy Nizoralu,

a dlatego ,że znam piromal z nazwy żelu przeciwgrzybicznego,szamponu nie znam i pomyliłam nazwy,

poczytaj w necie na ten temat ,bo być może powinnaś iść do przychodni dermatologicznej gdzie mają laboratorium/lub lekarz ma możliwość skorzystania z takiego laboratorium/ i sprawdzić czy i jakie grzyby wyhodują z Twojego naskórka głowy,być może potrzebne też będą środki doustne,
jak zwykle najważniejsza jest prawidłowa diagnoza.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Spróbuj Novoxidylu. Ma w składzie sporo substancji czynnych i wydaje mi się, że każda po trochu rozwiąże Twoje problemy. Triaminodil jest na wypadanie włosów i normalizuje funkcje cebulki. Na łupież i ewent. grzybicze problemy jest pirytionian cynku, a na przetłuszczanie się i nadmiar łoju jest kwas laurynowy. Mi stosowanie Novoxidylu plus dieta plus picie pokrzywy bardzo pomogło. I tez miałam problem z tłustymi, rzadkimi włosami.

Odnośnik do komentarza

A czy zwracasz uwagę na skład tych szamponów? W recepturach kosmetyków do mycia włosów często zawarte są składniki drażniące i silnie wysuszające skórę głowy, tj. Sodium Lauryl Sulfate oraz Sodium Laureth Sulfate. Niewiele jest szamponów, które w ogóle nie zawierają tych substancji w swoim składzie, najczęściej można je dostać w aptece.

Odnośnik do komentarza

ka-wa
A można wiedzieć co to jest?
Sodium Lauryl Sulfate oraz Sodium Laureth Sulfate
Bo w moim szamponie widzę to na pierwszym miejscu,czy są to jakieś pochodne sody?

Sól sodowa siarczanu alkoholu laurylowego oraz sól sodowa siarczanu oksyetylenowanego alkoholu laurylowego. Tak jak wcześniej wspomniałam składniki te wykazują działanie drażniące i wysuszające skórę, dlatego lepiej ich unikać. Szampony pozbawione tych związków znajdziesz w aptekach.

Odnośnik do komentarza

ka-wa
Dziękuje za odpowiedź,
mojej skóry we włosach to nic nie wysuszy ,permanentny łojotok...

Niestety wysuszające działanie tych substancji może wręcz nasilić łojotok. W trakcie mycia włosów do gruczołów łojowych idzie sygnał, że trzeba naprodukować jeszcze więcej sebum skórnego. Skutkiem tego może być jeszcze mocniej nasilone przetłuszczanie się włosów.

Odnośnik do komentarza

Włosy oraz skórę trzeba regularnie myć, bo w przeciwnym razie można się nabawić poważnych problemów. Trzeba tylko pamiętać o tym, aby nie robić tego zbyt często tylko wtedy, gdy jest taka potrzeba. Skórę można myć maksymalnie dwa razy dziennie, natomiast włosy można myć co kilka dni, jeśli się bardzo nie przetłuszczają.

Odnośnik do komentarza

Od początku sierpnia zauważyłam u siebie wzmożone wypadanie włosów, nie przejęłam się tym, bo stwierdziłam, że pewnie mieszczę się w normie No i każdemu wypadają włosy mniej lub bardziej. Pod koniec sierpnia zaczęłam zauważać włosy wszędzie- w spływie prysznica, na szczotce, na rękach przy dotknięciu włosów. Dodam ze nigdy wcześniej nie wypadało mi więcej niż około 30 włosów dziennie. Zmartwiłam się i zrobiłam podstawowe badania- tsh,ft3,ft4,morfologia,Ob i żelazo w normie. Jedyny podwyższony wynik mam z cholesterolu, nie wiem czy to ma wpływ na wypadanie.

Świadomą pielęgnacje stosuje już dwa lata, a prawie rok hennuje.

Chcę dodać, że włosy ostatnio mi się bardzo plączą, zwłaszcza końce, przez co przeczesując je palcami na ręce zostaje około 10 włosów (całych)- wyrywam je. Wcześniej stosowałam wcierkę Agnieszki- szafran i cynamon i odstawiłam na jakiś czas z obaw o wypadanie właśnie.

Zastanawiałam sie nad wprowadzeniem kosmetyków Delpos: https://delpos.pl/ Czy ktoś ich uzywa? 

Odnośnik do komentarza

Moje włosy zaczęły wypadać z powodu łupieżu. Początkowo próbowałam zahamować wypadanie włosów, ale bezskutecznie, bo problem leżał po stronie łupieżu. Dopiero gdy z pomocą szamponu Ducray Kelual DS uporałam się z łupieżem, moje włosy przestały wypadać. Jeśli u Ciebie też występuje łupież, na pewno ten szampon powinien pomóc też Tobie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...