Skocz do zawartości
Forum

Czy Bóg istnieje?


Gość ujamuja

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zamierzam z nikim polemizować. Wtrącę tylko swoje trzy grosze.

Urodziłem się i wychowałem w bardzo katolickiej rodzinie i grzecznie chodziłem na niedzielne msze, na lekcje religii i odmawiałem paciorek. Nad tym, czy Bóg istnieje w ogóle się nie zastanawiałem - nawet nie przychodziło mi to do głowy.

Zacząłem wątpić, dzięki księdzu katechecie w liceum. Z ogromnym zapałem zaczął nam prezentować dowody na istnienie Boga. Robił to niestety bardzo nieudolnie i był bardzo nieprzekonywujący. Prezentowane przez niego dowody były w dodatku słabe. W rezultacie zrodziło się u mnie przypuszczenie, że pewnie sam katecheta nie do końca wierzy w istnienie Boga, jeśli musi udowadniać jego istnienie .

Obecnie - jeśli się nad sobą zastanowię - to pewnie zaliczyłbym się do grona agnostyków. Uważam , że prowadzenie dyskusji na temat, czy Bóg istnieje nie ma sensu. Nie można mieszać ze sobą dwóch płaszczyzn, które się ze sobą nie zazębiają ( przynajmniej moim zdaniem ).
Czym innym jest wiara a czym innym wiedza.
Zamiast się kłócić, to bądźmy po prostu dla siebie tolerancyjni. Ja ze zrozumieniem i szacunkiem odnoszę się do ludzi wierzących i tego samego oczekuję od nich.

Odnośnik do komentarza
Gość ewelinkaa

Jak by nie było Boga to byłyby oczywiste i niepodważalne na to dowody i nikt by nie chciał czegoś więcej niż 90 lat przy dobrym zdrowiu. Jednak jesteśmy bardziej ambitni - szukamy sposobu na nieprzemijalność. A wg ewolucji wszystko przemija.

Odnośnik do komentarza

Jestem żywym dowodem na to że Bóg istnieje i kocha każdego człowieka nieprawdopodobną miłością.Oddałem mu swoje życie ,całe życie ,poprosiłem o to by wszystkie te furtki mojego życia ,które nie są całkowicie dla niego otwarte by je otworzył.Bo Jemu nie można się oddać połowicznie,wszystko albo nic.Spróbujcie to zrobić z pełną świadomością.Zobaczycie co się zacznie dziać w waszym życiu.Posłuchajcie dominikanina ojca Adama Szustaka jak mówi o Bogu.Cierpiałem na nerwicę lękową.Lęki zawładnęły moim życiem.ON tak pokierował moim życiem że teraz pragnę Mu tylko dziękować.Zaryzykuj ,niczego nie stracisz a zyskasz coś o czym ci się nawet nie śniło.Daję na to moje słowo .

Odnośnik do komentarza

Bóg istnieje ale myślę że ma ważniejsze sprawy w tak ogromnym wszechświecie do roboty niż zajmowanie się tak malutkimi istotami. A poza tym to nie jego wymiar. Z czegoś ta wiara wynika ponieważ w ciężkich sytuacjach zawsze zwracamy się do Boga i może to konsekwencja wychowania w wierze katolickiej. A im dłużej o tym myślę to wydaje się że uczestniczymy w pewnej grze. Odnośnie świata w którym żyjemy rządzi nim Światłonośny :-) i nic nie możemy zrobić. Ten świat należy do niego a z panem Bogiem spotkamy się po drugiej stronie. Ciało jest grzeszne więc nie ma tu mowy o dobroci i miłości. Zawsze po cierpieniu przychodzi poprawa i wydaję się nam że jesteśmy szczęśliwi ale to szczęście jest podstępne i spycha nas do Światłonośnego więc koło się zamyka. Każdy z nas po śmierci przekona się jaka jest prawda. Myślę że świat duchowy należy do Boga i tam naprawdę człowiek jest wolny. Zaczynam się bać więc już kończę bo licho nie śpi :-).

Odnośnik do komentarza
Gość TailsDoll

Coś słyszałem o "wzorze fizycznym na istnienie Boga".

W każdym bądź razie jestem zdania, że lepiej wierzyć w Boga. Kościół to już inna kwestia- kler i ich afery, życie ponad stan za pieniadze wiernych itp, ale nikt nam nie powiedział co jest po śmierci i jak Bóg rozlicza- jakby było wiadomo to przecież nie byłoby tylu religii.

Jak nie ma Boga to po śmierci nic nam się nie stanie, a jeżeli jest, to w wypadku braku wiary w niego np może być problem z dostępem do zbawienia.

Każdy człowiek powinien sam to wiedzieć czy Bóg jest czy nie ma- nie da się postawić odpowiedzi "dla wszystkich".

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...