Skocz do zawartości
Forum

Dlaczego niektórzy nienawidzą Żydów?


Rekomendowane odpowiedzi

Bo niektórzy są antysemitami (nawet jeśli na poziomie deklaratywnym temu zaprzeczają), bo myślą stereotypami, bo nie znają tak naprawdę żadnego Żyda, a wytworzyli w swojej głowie pewne negatywne generalizacje i uprzedzili się do narodu żydowskiego. Zapominamy, że tak samo jak są dobrzy i źli Polacy, dobrzy i źli Niemcy, dobrzy i źli Rosjanie, są też dobrzy i źli Żydzi. W sumie już sam podział na "dobrych" i "złych" jest dość arbitralny i trudno tak zero-jedynkowo poklasyfikować ludzi. Przecież nikt z nas nie jest krystaliczny, bez zarzutu, mamy mnóstwo zalet, ale przy okazji sporo wad. Warto o tym pamiętać, zanim kogoś ocenimy.

Odnośnik do komentarza

Trafna odpowiedz. Niestety wielu ludzi wciaz tak uważa,mysli stereotypowo nie dajac sobie wytlumaczy,ze w dzisiejszych czasach wiele sie zmienia na lepsze.Stąd ludzka nienawisc do m.in. róznych narodowości.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

A ja się z tym nie zgadzam. Zależy czy mówimy o ludziach pochodzenia semickiego czy o wyznawcach syjonizmu. Te dwie sprawy należy rozgraniczyć bo są powody żeby nie lubić tych drugich za to, że ich religia nakazuje traktować gojów czyli nie żydów jak zwierzęta a moralność obowiązuje ich tylko w obrębie swojej religii. Ludzie kontrolujący gospodarkę to głównie żydzi. Poza tym jako naród są bardzo inteligentni przez co też zajmują wysokie stanowiska co rodzi zawiść - tak też można to wytłumaczyć ale na pewno nie jest to bezpodstawne z punktu widzenia Polaka, który zarabia pensję minimalną i ledwo wiąże koniec z końcem.

Odnośnik do komentarza

Pewnie niektórzy nienawidzą, ale większość po prosu się ich obawia.
Kiedyś jakiegoś reżysera spytali, czy to jest właśnie humor żydowski - dotyczyło to jakiegoś filmu. Odpowiedział, że wszystko jest humorem żydowskim. Opanowaliśmy kulturę, media, banki - to wszystko to jest nasze.
Czy są bardziej inteligentni?
Nie, ale popierają swoich, tworzą sitwę, przy których Polak nie ma szans na przebicie.
Wojna. Wielu Polaków straciło życie, ratując Żydów. Nie tylko swoje życie, bo za ukrywanie Żydów, Niemcy mordowali całe rodziny. /tylko w Polsce!!/
A dziś "my" - czyli z naszych podatków, "oni" robią filmy szkalujące Polaków.
Obozy - zbudowano je dla Polaków, wymordowano tam całą naszą inteligencję, później zaczęto tam zwozić Żydów. A ONI mówią światu, że to MY ich mordowaliśmy, że to my zbudowaliśmy obozy. Oburzające kłamstwa.
Żydzi oburzają się, że ich mordowano,/ i tu mają rację/ ale sami czynią teraz to samo. Teraz to oni są agresorem a sąsiadom zrobili getto i to całkowicie zrujnowane przez ich bomby.

Odnośnik do komentarza

Są inteligentniejsi niestety. Mają po prostu tak ie geny i takie wychowanie, które sprzyja rozwojowi intelektu. To u nas jest tak, że ojciec tępi swojego syna a syn go nienawidzi bo religia katolicka nie spełnia duchowych potrzeb ludzi a bez religii jest samowolka.

Odnośnik do komentarza
Gość Grubytato777

Zydzi sa narodem wybranym.wszystko na to wskazuje ze to zydzi byli pierwsi I to oni pierwsi wierzyli w jednego Boga,ale kompletnie nie rozumiem tego ze przed I podczas 2 wojny swiatowej najbogatsi zydzi sponsorowali faszyzm a przeciez wiedzieli ze zydzi zostana zgladzenii.problem przyznania zydom takiego statusu narodu wybranego zaczyna sie DLA mnie wtedy kiedy przygladam sie wewnetrznym podzialom I relacja wsrod zydow,ale fakt faktem Zydzi sa bardzo madrzy ,bardzo szybko sie ucze I przyswajaja wiedze jak roboty.

Odnośnik do komentarza
Gość OślaGłowa

jak zawsze gdy nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze , Hitler ich mordował ale wcześniej ukradł wszystko co mięli , podobnie zrobili Polscy komuniści w 1945 ukradli prawowitym właścicielom ziemię , fabryki / np.Wedel  , Syrena /  i do dzisiaj rozliczyć się nie chcą  . W XIV w podobny los spotkał templariuszy u których mocno zapożyczył się król Francji Filip ,  a następnie ich wymordował stąd pechowa data trzynastego w piątek . Jednak w obecnym świecie w zakłamywaniu własnej historii i oszukiwaniu własnych obywateli prym wiedzie Polska .

Odnośnik do komentarza
Gość Zalamanawera2244
W dniu 1.09.2014 o 22:03, odludek napisał:

Może mi ktoś wytłumaczyć, dlaczego Polacy nienawidzą Żydów? Ja do nich nic nie mam, nie śmieszą mnie dowcipy na ich temat, raczej przerażają

Mein Fuhrer i te sprawy. Nawet ciężko niechęć do Żydów wytłumaczyć. Też mnie antysemickie żarty wkur.... I nie powinny mieć miejsca. Proste. Zwykła ludzka przyzwoitość nie pozwala normalnym osobnikom na rasistowskie/anysemickie uwagi. Wszyscy sa ludzmi, a juz wyznanie/narodowosc/kolor skory nie ma ŻADNEGO znaczenia 

Odnośnik do komentarza

Pytanie jest niewłaściwe sformułowane - powinno brzmieć dlaczego Żydzi nie są lubiani na całym świecie ?

Przecież nie ma określenia antyszwedzkość,antybelgijskość,antygreckość a jest antysemityzm - skądś to się wzięło-musieli sobie na to zasłużyć.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...