Skocz do zawartości
Forum

Zaćma i jaskra wrodzona w czasie ciąży


Gość zaniepokojona22

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zaniepokojona22

Witam, choruje na zaćmę i jaskrę wrodzoną w 1 oku. Chciała bym się dowiedzieć jak wygląda ryzyko rozwoju tych chorób, gdybym zdecydowała się zajść w ciąże. Czy są jakieś statystyki lub przewidywania co do dziedziczność tych schorzeń?

Odnośnik do komentarza

Jest to jak najbardziej dziedziczne , a moje dziecko jest tego żywym przykładem . Z tym ,ze spokojnie , nawet jeżeli okaze sie ,ze dziecko ma zaćmę wrodzoną to w pierwszych miesiącach zycia , jest mozliwość zoperowania .W warszawie gdzie mieszkam , jest Dzięgielewska Instytut Oka , gdzie własnie przeprowadzają tego typu zabiegi . W przypadku mojej córki zaczelo się od niewinnego zeza . Z tym ,ze podczas badan wyszło ,ze coś tam jej pogarsza widzenie . W ikoncu postawiono diagnozę ,ze jest zaćma wrodzona . Generalnie to miała 5 miesięcy jak jej tą zaćmę zoperowano . Dzisiaj jest tak jakby sie urodziła po prostu zdrowa ;)

Odnośnik do komentarza
Gość Kubusiowa

U mnie były dokładnie te same podejrzenie o zaćmę . tzn u mojej córki .Tez miała badania w dzięgielewska Instytut Oka . Na szczęscie u niej akurat wykluczono zaćmę . Poprostu był zez , którego należało leczyć ;)

Odnośnik do komentarza

Ja nie byłam w takiej sytuacji. U mnie był taki problem, ze to dziecko miało zaćmę wrodzoną, która później zoperowano we wspomnianej klinice Dzięgielewska Instytucie Oka. Oczko uciekało dziecko aż w końcu zdecydowaliśmy się na badania.

Odnośnik do komentarza

Bardzo dobrą kliniką o wysokich standardach jest One Day Clinic w Ostrawie w Czechach.Jest to polska klinika,gdzie taki zabieg można refundować z polskiego NFZ. Robiąc sobie tam taki zabieg otrzymujemy lepsze soczewki. Musimy pamiętać że soczewka powinna mieć filtr UV oraz filtr światła niebieskiego. Brak filtrów wpływa na rozwój choroby siatkówki AMD. Dlatego musimy pamiętać że zabieg wykonuje się raz na całe życie, i musimy zadbać o najwyższą jakość.A tam ją dostaniemy.

Odnośnik do komentarza

~Asia551
Ja nie byłam w takiej sytuacji. U mnie był taki problem, ze to dziecko miało zaćmę wrodzoną, która później zoperowano we wspomnianej klinice Dzięgielewska Instytucie Oka. Oczko uciekało dziecko aż w końcu zdecydowaliśmy się na badania.

U mnie na szczescie obeszło się bez operacji, bo okazało się, że to uciekające oczko nie jest na szczeście zwiastunem różnych niedobrych chorób. Też bylismy na wizycie w powyższym gabinecie i bylismy bardzo zadowoleni.

Odnośnik do komentarza

~Mesha33
~Asia551
Ja nie byłam w takiej sytuacji. U mnie był taki problem, ze to dziecko miało zaćmę wrodzoną, która później zoperowano we wspomnianej klinice Dzięgielewska Instytucie Oka. Oczko uciekało dziecko aż w końcu zdecydowaliśmy się na badania.

U mnie na szczescie obeszło się bez operacji, bo okazało się, że to uciekające oczko nie jest na szczeście zwiastunem różnych niedobrych chorób. Też bylismy na wizycie w powyższym gabinecie i bylismy bardzo zadowoleni.

U mnie akurat była sytuacja z amblyopią czyli takie specjalne okularki. Bardzo jestem wdzięczna pani dr i jej klinice.

Odnośnik do komentarza
Gość Tamara77

Wiem, ze jaskrę ,u pani dr Dzięgielewskiej tez sie leczy. Ja byłam z zupełnie innym schorzeniem, bo mialam problem z ciśnieniem w oku. bardzo mi krew wylewała. I jeszcze potem te cysty ? Na szczęście wszystko zostało wyleczone a na to ciśnienie dostałam krople odpowiednie.

Odnośnik do komentarza

Ja leczyłam zaćmę w klinice dr Agnieszki Nowosielskiej, gdzie poddałam się zabiegowi usunięcia zaćmy oraz chodziłam na wizyty kontrolne. Wszystko przebiegło bez komplikacji, zareagowaliśmy szybko i mój wzrok wrócił do formy po wszczepieniu soczewki. Wiem, że jaskrą też się zajmują w tej klinice pani doktor.

Odnośnik do komentarza

moim zdaniem lepiej wlasnie na początku wyleczyć sobie te choroby a pozniej zajść w ciążę. Polecam osobiście Optegrę we Wrocławiu - bardzo dokładnie i dobrze leczą. A do tego opieka jest rewelacyjna! no i przygotowują pacjentów doskonale - cierpliwość!

Odnośnik do komentarza
W dniu 28.04.2021 o 16:57, Gość Paulinka napisał:

Może warto wybrac sie do jakiegoś dobrego gabinetu jak np do Dzięgielewska Instytutu Oka w Warszawie. Dysponują bardzo dobrym sprzętem. ?

Pani dr Monika Dzięgielewska Świetny lekarz. Bardzo polecam, ma  super podejście do dzieci 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...