Skocz do zawartości
Forum

Alergia na szopa pracza


Gość carolle94

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
czy można jakoś zbadać ewentualne uczulenie na szopa pracza? chciałabym sprezentować mojemu chłopakowi to zwierzątko, ale on jest uczuleniowcem, m.in. na koty, max w skali. nie mogę nic na ten temat znaleźć.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

@up "to pytanie", to po pierwsze. Jak najbardziej na poważnie. Nie wiem, jak Ty, ale ja przed zakupem zwierzaka wolę być pewna, ze bede odpowiedzialnym opiekunem i nie bede musiała go oddawać, bo ktoś chce sobie wydrapac oczy albo wypluc płuca.
Kiedyś slyszalam, ze mozna jakby pozyskac alergen i przekazac do kliniki, a oni juz sobie z tym poradza, tylko to kosztuje calkiem sporo, a tez nie jestem pewna, czy to w ogóle prawda. Ktokolwiek widzial, ktokolwiek wie?

Odnośnik do komentarza

Na szopa konretnie to nic nie wiem na ten temat;-) Ale skoro to zwierzątko podobne do kotow to zrob alergeny pod tym kątem,mysle,ze spełni rolę.
Powieram Twoje stanowisko,lepiej sie zorientowac czy wziasc pod opieke zwierze niż pozniej go oddawać bo to przykre dla zwierzęcia.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza
Gość madworker

Po to się robi testy na różne alergeny zeby nie mowić, ze cos działa podobnie. Różne gatunki produkują różne białka,a to na nie jestesmy uczuleni - sierść jest zwykle ylko nosnikiem. Uczulenie na kota nie musi automatycznie przenosić sie na szopa, ale prawdopodobiensto wzrasta. pewnośc da tylko konkretny alergen. Mozna prosto przetesowc i poglaskac zwierze w sklepie zoologicznym i podotykać oczy, wrażliwą śluzowkę... jesli jest alergia to ajkiś efekt powinien być.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...