Skocz do zawartości
Forum

Drętwienie kończyn po każdym odczulaniu


Gość innaanna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Praktycznie od 2011 jestem leczona na alergię (pleśnie i grzyby). Pech chciał, że u pierwszego z lekarzy prawdopodobnie byłam nieprawidłowo leczona. Nie miałam wykonanej spirometrii mimo zgłaszania na pierwszej wizycie, że męczą mnie olbrzymie duszności i świsty w oskrzelach, nie mogłam wziąć pełnego oddechu, no i oczywiście katar lecący potokami. W okresie od czerwca do lipca, gdy najbardziej jestem narażona na działanie alergenów, lekarka zamiast stosować odczulanie podtrzymujące w dawkach 0,2 (takie biorę właśnie teraz) zwiększała mi co tydzień dawkę. W sierpniu doszłam do dawki 0,8 gdzie mój organizm tego nie wytrzymał i zemdlałam. Zaraz po tym incydencie zmieniłam lekarza, który z niedowierzaniem wszystkiego wysłuchał. W pierwszej kolejności miałam wykonaną spirometrię, cały podstawowy zestaw pytań i innych badań a do alergii doszła astma oskrzelowa. W nowej lekarki dawki zwiększają się minimalnie, ponieważ ciągle mam jakieś odczyny, i rumienie po szczepieniu. Przy większych dawkach rumień osiągał wielkość nawet 11cm, ramię było gorące, czerwone, mocno napuchnięte, potwornie swędziało i piekło. Nie mogłam podnieść rąk ponad głowę - ból był potworny. więc zeszłam do najmniejszej dawki 0,2 i na takich dawkach, z powodu własnie tych wszystkich dolegliwości byłam podtrzymywana przez 1,5 roku. W trakcie otrzymywania tych dawek miałam później dziwne reakcje organizmu. Zaczęłam zauważać drętwienie rąk, od miejsca ukłucia. Było to notorycznie po każdym szczepieniu. Nawet gdy dawka szczepionki była podawana tylko w jedną rękę, drętwiały w ciągu 1h-2h obie, przy czym ból był nie do opisania. Zaczęłam przyjmować dawki niższe niż 0,2 i dotychczas wszystko jest ok. Natomiast lekarka nie była mi w stanie wytłumaczyć dlaczego wystąpiła u mnie taka a nie inna reakcja, pierwszy raz się z tym spotkała i próbowała mi wmówić, że po prostu spałam na ręce i dlatego jest zdrętwiała (pomijając całkowicie fakt, że ręka drętwiała tylko w dni w które byłam odczulana, i zawsze przed snem). Nie uprawiałam w dniach odczulania żadnych sportów, nie było gorącej kąpieli, ani żadnych innych wysiłków. Czy ktoś z Państwa może mi wytłumaczyć dlaczego to drętwienie rąk u mnie występowało, czy zdarzyło się to komuś jeszcze i jak temu zaradzić, ponieważ boję sie że jak tylko minie sezon na pleśnie i dawka szczepień zostanie ponownie podnoszona -problem powróci. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi, Ania.

Odnośnik do komentarza

odczulam się od ponad roku na roztocza, jestem na dawkach podtrzymujących, dziś pierwszy raz dostałam 1ml w jedną rękę, zamiast po 0,5ml w obie. Ręka jest zdretwiała i spuchnięta aż po palce... do tego ból niesamowity, jakby od kości. Mogę ruszać, ale minimalnie, najgorzej do góry podnieść. wydaje mi się, że jest to reakcja na zbyt dużą dawkę, nie spodziewałam się tego, ból jest okropny..

Odnośnik do komentarza

Przechodzę właśnie przez to samo. Dwa dni temu byłam na odczulaniu, gdzie lekarka zwiększyła mi dawkę. Do tej pory rękę mam zdrętwiałą i opuchniętą po całej długości. Do tego żyły na ręce zaczęły mi strasznie ciemnieć

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...