Skocz do zawartości
Forum

Wcześniejszy okres


Gość anabela

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam 21 lat, zawsze miałam regularne miesiączki, 28 dni czasem +5 dni, dziś pojawił się 25 dnia!!!! Nie wiem, z jakiego powodu, jestem zaniepokojona tym. Ostatnio miałam dużo stresów, ale już jest wszystko ok. Moje pytanie brzmi: skąd ten pośpiech? :( nigdy nie miałam tak wcześnie okresu.

Odnośnik do komentarza
Gość eleonora2

Hej, Anabela. Myślę, że nie masz czym się przejmować. Może to wynik działania stresu, sama przecież piszesz, że ostatnio miałaś powody do zdenerwowania. Czasami pod wpływem stresu miesiączka się opóźnia albo przyspiesza. Jeśli następnym razem też będziesz miała podobny problem, warto udać się do lekarza. Teraz jednak nie ma czym martwić się na zapas. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Cześć. Nie ma większych powodów do obaw. Organizm kobiety jest podatny na działanie wielu czynników, m.in. hormonów, stresu, etc. Według mnie powodem twojej przyspieszonej miesiączki jest stres i pośpiech. Często tak się zdarza, że pod wpływem emocji, szybkiego tempa życia może dojść do rozregulowania okresu. Jeżeli masz większe wątpliwości, udaj się do ginekologa, który je rozchwieje i postawi diagnozę. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam,
mialam regularne 28dniowe cykle. Ostatnio jednak dostałam okresu w 2 dniu cyklu. Na początku myslałam, że to tylko plamienie przed okresem (gdyż upławy miały kolor brązowawy), jednak trwało tyle samo, co mój zwyczajny okres i obfitością tez mu odpowiadało. Zrobiłam test ciążowy - wynik wyszedł negatywny (zgodnie z zaleceniami na ulotce, czyli z porannym moczem). Ostatnie stosunki odbywałam w prezerwatywie i mój mężczyzna nigdy nie dochodził będąc we mnie. Dni poprzedzające okres były bardzo stresujące.. Co to może być? Czy to wina stresu? Czy mogę mieć stan zapalny bądź inna chorobę dróg rodnych (np. nadżerkę)?

Odnośnik do komentarza

~polpats
Witam,
mialam regularne 28dniowe cykle. Ostatnio jednak dostałam okresu w 2 dniu cyklu. Na początku myslałam, że to tylko plamienie przed okresem (gdyż upławy miały kolor brązowawy), jednak trwało tyle samo, co mój zwyczajny okres i obfitością tez mu odpowiadało. Zrobiłam test ciążowy - wynik wyszedł negatywny (zgodnie z zaleceniami na ulotce, czyli z porannym moczem). Ostatnie stosunki odbywałam w prezerwatywie i mój mężczyzna nigdy nie dochodził będąc we mnie. Dni poprzedzające okres były bardzo stresujące.. Co to może być? Czy to wina stresu? Czy mogę mieć stan zapalny bądź inna chorobę dróg rodnych (np. nadżerkę)?

Witam!
Niestety nie do końca rozumiem określenie: "dostałam okresu w 2 dniu cyklu". Warto bowiem podkreślić, że pierwszy dzień krwawienia jest pierwszym dniem cyklu. A propos obfitości Pani miesiączki, to proszę pamiętać, że nie wszystkie miesiączki muszą być takie same. Pani organizm podlega różnym zmianom, co może natomiast objawiać się zmianą czasu trwania lub obfitości miesiączki. Jeśli zatem nie ma Pani żadnych innych niepokojących objawów, nie powinna mieć Pani powodów do obaw. Jeśli jednak nie była Pani w ciągu ostatniego roku na kontroli ginekologicznej, koniecznie proszę udać się na wizytę.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Pojawienie się krwawienia w środku cyklu może być spowodowane przez wiele czynników. Niektóre z nich to zaburzenia hormonalne, zmiany w obrębie narządów układu rozrodczego, czy infekcja. Jeśli do dodatkowego krwawienia doszło jednorazowo to nie ma powodu do niepokoju. Jeśli sytuacja się powtórzy to konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.

Odnośnik do komentarza

witam 27 marca dostalam miesiaczke nastepna powinna pojawic sie 23 kwietnia.jak do tej pory mialam regularne cykle co 28 dni.w tym miesiacu dostalam miesiaczke po 17 dniach czyli 12 kwietnia. jak do tej pory nie mialam takich problemow.chcialam nadnienic ze od pazdziernika do stycznia przebywalam w Anglii.po powrocie zaczelam prace i pracowalam po 12 godzin. nie wiem czy to ma jakis wplyw na az takie przyspieszenie miesiaczki. jakie moga byc tego powody. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Ja miałam coś bardzo podobnego, cykl 29 dni przez kilka lat a później nagle okres spóźnił mi się 2 tygodnie, a kolejny dostałam po kolejnych dwóch tygodniach, a później mój cykl zmienił się do 34 dni, tak było przez 4 miesiące, aktualnie jest już co 30 dni. Po drodze doszły plamy krwi na bieliźnie, ale nie udałam się do ginekologa, z nadzieją że wszystko okej i że to normalne.

Odnośnik do komentarza

Bardzo proszę o informację. Miesiączki mam regularne (taką prawdziwą po tabletkach dostałam w październiku). Od czwartku zauważyłam coś co w/g mnie może być w czasie ewolucji(akurat teraz przypada) nie plamię ale często sama się badam i w środku zauważyłam krew( takie plamienie) od czasu do czasu gdyby nie to nie wiedziałabym o tym od czasu, do czasu zaboli mnie brzuch ale to prawie nic.W czwartek akurat byłam w u lekarza w CZD o de mnie prawie 640 km w obie strony więc podróż koszmarna więc podejrzewałam że może będę miała wcześniej miesiączkę(dziś 14 dzień cyklu).Z mężem nie mamy "normalnych" stosunków tylko kochamy się przy "palcówce"ponieważ mąż jest impotentem czy może to być od tego?, czy można tak się kochać "na stałe"?Przy tym nic nie plamię nie ma ani kropli krwi wówczas.

Odnośnik do komentarza
Gość Agusia1982

Witam.Mam 31 lat i tegularny okres.Od roku wspolzyje z mezem bez zabezpieczenia.Kochalam sie 2 dni temu i godzine po stosunku dostalam okres ktory przyszedl 8 dni za wczesnie.nie mialam zadnych objawow tak jak co miesiac pare dni przed okresem zawsze mialam bule w podbrzuszu i w krzyzu.co moze byc przyczyna?

Odnośnik do komentarza

Witam!
Mam pytanie. Od dawna stosuje Novaring(2 lata). Mój okres była zawsze regularny- co 28 dni. W grudniu dostałam go 18 a nie 17 czyli dzień później a w styczniu zamiast 14 to dzisiaj 13 już plamię. Dodam,że nie miałam żadnych nudności, wymiotów,czuję się dobrze, tak jak przed każdym okresem. Czy powinnam się martwić?

Odnośnik do komentarza

Hej, mam problem. Mam 16 lat, współżyje z moim chłopakiem, bo jestem z nim 2 lata. Nie licze cykli ani nic, bo gubie się w tym. Mam miesiączke od 11 roku życia. Mialam egzamin gimnazjalny i w trzecim dniu egzaminu (23.04.15) dostalam miesiączke za wcześnie o 3 dni, później w maju znów wcześniej o kilka dni, w czerwcu 15.06, w lipcu 13.07, a teraz w sierpniu wczoraj 6.08. Nie wiem co mam robić, mama o tym wie i mówi, że do ginekologa mam iść, a ja się boje, bo nie chce by się dowiedziała, że współżyje

Odnośnik do komentarza

Witam mam pytanie okres miałam planowany na 30.09 a dostałam 21. 09 gdzie przez kilka lat okres miałam regularny.. Oczywiście nie powiem że przez jakiś czas był u mnie stres inaczej ujmując ciężkie dni.. czym to może być spowodowane. Jak jest możliwe teraz móc obliczyć dni płodne

Odnośnik do komentarza

Witam chciałam się dowiedzieć ponieważ mam mały problem ostatnio spuzniala mi sie Miesiączka mniej więcej 14 dni wczoraj dostałam silnych bóli podbrzusza wzięłam silniejsze leki i po nich dostałam silnego krwawienia z skrzepnieta krwią na początku jak Miesiączka mi się spuzniala myślałam że jestem w ciąży ponieważ od jakiegoś czasu staram się z partnerem o kolejne dziecko, brak miesiączki oraz po bolewajace piersi i wydzielina z skutków podobna do siarki mlecznej była dla mnie normalna alecz ból w podbrzusza nie ustąpił krwotok trwał 1 dzień obecnie to drugi dzień lecz krwawienie jest inne mniej intensywne i ma barwę rozcieczonej krwi jasno czerwony ból piersi nigdy mi się nie zdarzal podczas miesiączki a tym bardziej wydzielina po scisnieciu sutka może mi ktoś doradzić od czego mogą być takie objawy. Zrobiony test ciążowy był negatywny

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...