Skocz do zawartości
Forum

Impulsywność i napady agresji


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 22 lata, 2 lata temu zmarł mi Ojciec od tamtego czasu, w mojej rodzinie pogorszyły mi się relacje. Miałem różne dolegliwości somatyczne bóle brzucha, kłucie w klatce piersiowej, uczucie mdlenia, ciągły stres, nadmierne pocenie się. Byłem u lekarza badania wychodziły pozytywnie, Byłem u psychologa leczę się od roku indywidualnie, przeszedłem na terapię grupową do Odziału nerwic odbyłem pobyt 3 miesięczny. stałem się pewniejszy siebie, dużo spraw się mi wyjaśniło, większość objawów somatycznych ustąpiła. leków starałem się żadnych nie stosować , co najwyżej hydroxyzinum, aktualnie nie chodzę do Psychologa . Teraz mój problem polega na tym , że ostatnio miewam, straszne napady agresji , słownej, wulgarnie się odnoszę właściwie do najbliższych osób, mamy , siostry i dziewczyny ale w mniejszym stopniu. Jak jestem krytykowany, nie może być coś po mojej myśli lub zrobiłem coś a komuś to nie pasowało, a miałem pozytywne nastawienie i żeby komuś zrobić przyjemność a zarazem sobie też czyniąc coś pozytywnego, zostałem skrytykowany, i usłyszałem ze źle to zrobiłem od razu się wkurzam i mówię ze mi się tak podoba, chce mieć coś po swojemu w końcu. Gdy ktoś nie przerwie tematu i wałkuje to dalej wściekam się do tego stopnia ze potrafię rzucić telefonem , krzesłem czy inną rzeczą , lub uderzę w ścianę pięścią. Wiem ze zachowanie moje niektórych doprowadza do płaczu, i wściekłości, czuje się nie rozumiany przez otoczenie, Sam mi z tym źle bo strasznie dużo energii poświęcam , później jestem wykończony głowa mnie boli , w klatce kłuje i mam wszystkiego dosyć jestem nie szczęśliwy ze swojego życia i czasami się i go odechciewa. Nie wiem jak sobie z tym poradzić co moge zrobić by w końcu jakoś nad tym zapanować? czy mogę swoje reakcje gwałtowne zmienić ?. Proszę o pomoc , żyje w ciągłej nerwówce a chce sobie pomóc. Pozdrawiam i z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza

a mówiłes o tych wybuchach psychologowi? I co on na to?
Moim zdaniem powinieneś znaleźć sobie coś zastępczego co pozwoli Ci na rozładowanie emocji w inny sposób niż agresją. możesz sprobować sportu np biegania, możesz spróbować jogi, która bardzo fajnie wycisza..
Jak czujesz że nachodzi Cię wściekłość to odejdź od rozmówcy, policz do 10, 50, czy 100 i jak się uspokoisz to wróć do rozmowy

Odnośnik do komentarza

Kamil159, jest wiele sposobów, by doraźnie radzić sobie z agresją i złością, m.in. aktywność sportowa, joga, ćwiczenia relaksacyjne, o czym możesz przeczytać tutaj: Jak sobie radzić ze złością? Jeżeli jednak jest to bardziej problem osobowościowy albo wynikający z nieprzepracowanych traum (np. utraty ojca), to najlepiej byłoby skorzystać z psychoterapii. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Dziękuje wam za szybką odpowiedz, niedawno psychoterapię skończyłem nie mogę od razu wrócić do tego. Ale chce sobie jakoś zacząć sam radzić , zastanawiam się czy może być to opóźnione dorastanie, wiek buntowniczy bo szczerze ja zawsze byłem grzecznym dzieckiem, później spokojnym chłopakiem, nigdy nie sprawiałem problemów rodzicom i nie wiem czy nie przyszedł ten czas ze się zacząłem stawiać nieco bardziej. Bo jestem świadomy swoich poczynań wulgarnych i obraźliwych ale ciężko mi nad tym panować. Czy może być taka możliwość ?
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...