Skocz do zawartości
Forum

Powiększenie obwodu brzucha a wodobrzusze


Gość Ona21lattt

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ona21lattt

Zacznę od tego,że od lipca 2013r,do marca 2014r,schudłam 15 kg.Mój apetyt w tamtym okresie nie uległ pogorszeniu.Od kwietnia,zauważyłam dziwne objawy :Ważyłam 51 kg,w ciągu 2 tygodni waga skoczyła do liczby 54 kg.Pojawiła się senność, zmęczenie.Budząc się rano leciała mi krew z nosa,i poczułam się lepiej dopiero gdy zjadłam coś słodkiego.Na przełomie maja-czerwca zauważyłam STRASZNE wahania wagi,np: jednego dnia ważyłam 54 kg,potem 56 kg,za 3 dni 58,następnie waga wracała do wagi początkowej,czyli 54kg.
Zwiększyłam swoją aktywność fizyczną,gdzie poprzednio ćwiczyłam codziennie (od ok 2 lat) ok. 30 minut dziennie,a od maja ćwiczę od 1-2h dziennie.W nocy muszę wstawać kilka razy do WC.
W ciągu dnia puchną mi uda,a potem łydki.W przeciągu ostatnich paru dni wstając na wagę doznałam szoku,pokazało mi 62 kg!Rodzina twierdzi,że to NIEMOŻLIWE,bo gdybym przytyła 11 kg,to byłoby to widoczne gołym okiem.
Kilka dni temu z dnia na dzień mój brzuch się znacznie powiększył.Poprzednio miałam obwód talli 60 cm,a od kilu dni on wzrósł do 73 cm!Strasznie się pocę,po około 10 minutach ćwiczeń serce bije mi bardzo szybko,mam trudności z wyrównaniem oddechu.Po posiłku czuję jak robi mi się gorąco,tętno przyspiesza.Najgorsze jest to,że mogłabym ciągle jeść,nie czuję tego,że jestem najedzona.Do powiększenia tego obwodu brzucha,jeszcze mam "obrzękniętą" twarz.Piję więcej wody.Jestem osobą,która nie pije alkoholu,nie palę.W mojej rodzinie chorowano na nadczynność tarczycy,cukrzycę typu II.Odkąd tyle schudłam,to w styczniu miałam ostatnią miesiączkę.Nie mam apetytu,tylko czuję głód.Rano,albo w nocy odczuwam burczenie takie z głodu.

Czy powiększenie obwodu brzucha,może świadczyć o wodobrzuszu??

Odnośnik do komentarza

Czy aby na pewno tak dużo schudłaś nie zmieniając diety?
I okres się zatrzymał,dziwne...,bo to świadczy o zaburzeniach odżywiania.
Widać ,że zatrzymuje Ci się woda w organizmie ,
jeśli nie byłaś u lekarza to koniecznie się wybierz,na pewno zleci badania krwi na początek.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza
Gość MaOna21lat

Wiem,że jest trudno w to uwierzyć,ale na przykład,Ja potrafiłam zjeść na kolację z 2 tabliczki czekolady,do tego jakiś powiedzmy duży (400g) jogurt, a na śniadanie z 4-6 bułek.
W lutym tego roku,miałam ponawiane badania. Wyniki z lutego 2014 roku :
-Glukoza 74,00 mg/dl
-TSH3 ULTRA 1,833 ulU/ml
-Morfologia w porządku.

Co do badania TSH3 ULTRA,to miałam je także wykonane w sierpniu ubiegłego roku i wyniosło : 1,662 ulU/mL.

Odnośnik do komentarza
Gość MaOna21latl

Tak, glukoza była badana na czczo. Dziś właśnie byłam na pobraniu krwi,Pan Doktor zlecił badanie na TSH, kreatyninę, mocz (badanie ogólne), glukozę, ASPAT, ALAT, a na jutro mam USG jamy brzusznej. Dopiero w piątek dowiem się jakie są moje wyniki krwi, ale co do USG,to dam jutro znać jak wyszło badanie.

Odnośnik do komentarza

~MaOna21lat
Wiem,że jest trudno w to uwierzyć,ale na przykład,Ja potrafiłam zjeść na kolację z 2 tabliczki czekolady,do tego jakiś powiedzmy duży (400g) jogurt, a na śniadanie z 4-6 bułek.
.

I tak jedząc, tyle schudłaś?A obiad?
Jak teraz nie jesz słodyczy,nadal masz opuchlizny?

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

U gastrologa byłam w ubiegłym roku. W grudniu miałam robioną gastroskopię i rektoskopię. Gastroskopia wykazała : refluks z zapaleniem przełyku, a rektoskopia : niewielki odczyn zapalny.
W odpisie od gastroskopi było także napisane coś takiego min. : " Jezioro śluzowe duże, cechy hipersekrecji. "

Odnośnik do komentarza
Gość xzyxzyxzy

Ale skoro żołądek wydziela dużo kwasów,to chyba lepiej,prawda? Bo wtedy trawienie jest szybsze.. W piątek powinnam otrzymać wyniki badania krwi,więc także na pewno powiadomie.. Kiedy przy kostce u nogi naciskam palcem,to robi się taka "dziurka", a po chwili znika.
Rozumiem,że mogłabym przytyć,ale TYLE kg? Gdzie ćwiczę codziennie? Np.dziś wypiłam przeszło 3 litry wody.. Szczególnie po posiłku chce mi się pić. Aaa zapomniałam dodać : JA JESTEM OSOBĄ,KTÓRA NIE UŻYWA SOLI! NIE DODAJE JEJ DO POTRAW,STARAM SIĘ JEJ UNIKAĆ.
"Cieszyłabym" się bardzo,gdyby znalazł się ktoś,kto miał podobny przypadek do mojego :| Powiem Wam bardzo szczerze,że czuje się okropnie.. Nawet nie chce wychodzić do ludzi,staram się od tego uciekać.. Wyglądam okropnie. Jestem osobą niską - 162 cm,więc wyglądam teraz jak "pączek", koszmarnie się czuje.. I już wiem,że w tym roku ZNOWU nie ubiorę bikini,bo się tak nikomu nie pokażę.. Wielki brzuch,rozlewający się. Może ktoś pomyśli,że wyolbrzymiam,ale Ja ważąć 51 kg,czułam się świetnie,lekko,atrakcyjnie.. Jak badanie krwi nic nie wykaże,to udam się do ginekologa.

Odnośnik do komentarza
Gość Czarna Wdowa

to wcale nie jest dobre, bo jeśli jest zbyt dużo kwasu to on zaczyna trawić komórki żołądka i mogą się zrobić nadżerki czy wrzody...

a badałaś nerki, może tu ktwi problem z zatrzymywaniem wody ?

Odnośnik do komentarza
Gość xzyxyzxyz

Dziś miałam robione USG jamy brzusznej : między innymi także nerek. Choć dziwi mnie zdanie, które zostało zapisane w wyniku USG : perystaltyka jelit prawidłowa, a z tym się NIE zgadzam, bo chociażby lekarz (Gastroenterolog) wykrył u mnie "zespół jelita drażliwego", gdzie bez środków przeczyszczających nie mogę się wypróżnić, jednak czasem mam zaparcia, a potem biegunki.
Ogólnie chcę bardzo podziękować Wam wszystkim za to, że zainteresowaliście się moim problemem. Naprawdę dziękuję :)

Odnośnik do komentarza

Akurat perystaltyka jelit nie ma nic wspólnego a zespołem jelita drażliwego,
a jeśli lekarz napisał ,że perystaltyka prawidłowa ,to tak jest,

myślę ,że bardziej mylił się lekarz mówiąc ,że masz zespół jelita drażliwego,bo skoro masz obstrukcje i bierzesz na przeczyszczenia to nie dziw się ,że masz biegunkę,

może masz problem z zaburzeniem czynnościowym jelit i masz wzdęcia/,wtedy pomocne będzie picie zsiadłego mleka/,
możesz to sprawdzić,łykając 4 tabl.zwykłego węgla,jeśli po nim zobaczysz zmniejszenie wzdęcia,będzie oznaczało ,że gazy Ci się kumulują w jelitach.
z tym piciem wody też przesadzasz

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza
Gość yyyyxxx

Ale przecież Zespół Jelita Drażliwego, objawia się, albo biegunkami, zaparciami, lub jednym i drugim naprzemiennie. Nie wiem, czy to ma jakiś związek, ale podczas wypróżniania np. mam "różowy" śluz, lub czarny, albo takie czarne fusy. / Co do picia wody, to po prostu odczuwam pragnienie i na raz potrafię wypić około pół/litr wody, więc w ciągu dnia wypije te 3/4 litry + z 3 zielone herbaty.
Jutro zadzwonie i zapytam się o wyniki krwi, a co do nerek : przecież USG wykazało, że wszystko z nimi jest w porządku, tak samo jak z nadnerczami. / Wynik badania moczu powinnam otrzymać we wtorek, bo dopiero dziś oddałam go do analizy. / W końcu zostanę uznana przez swojego lekarza jako Hipohondryczkę, tylko, że chociażby osoby w mojej rodzinie widzą, że coś się dzieje. A kiedy zaczęłam chudnąć w ubiegłym roku, to wszyscy mi mówili, że chudnę w oczach, że nie wiedzą co się ze mną dzieje. / Jeśli wyniki wyjdą ok, to powiem Wam, że ... Po prostu sobie odpuszczę..

Odnośnik do komentarza
Gość xxyyzzgdgd

Dzwoniłam dziś do ośrodka. Pani powiedziała,coś odnośnie wyników moczu,nie mogłam zrozumieć,ale dodała,że najlepiej żebym piła dużo żurawiny,bo po co mam brać antybiotyki.
Powiedziała,że TSH i GLUKOZA jest w porządku, ale próby watrobowe są podniesione, lecz nie wysoko. - z prób wątrobowych miałam robione ASPAT i ALAT. Aa i dziś dostałam w końcu miesiączkę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...