Skocz do zawartości
Forum

Jak dostarczyć sobie pełnowartościowy magnez?


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Słonecznaa

Sama zaczęłam niedawno regularnie brać suplement zielona kawa max (w tabletkach bo nie lubię smaku zielonej kawy) zamiast małej czarnej z rana bo wypłukuje chore ilości magnezu. Polecam dodaje energii + zauważyłam że zmniejsza łaknienie dzięki czemu nie podjadam non stop.

Odnośnik do komentarza

Mgr inż. Urszula Forenc
Polecam tez kąpiele w specjalnych solach magnezu.

Słuszne i zgadzam się 100% i nie tylko ja
~__the_best__
Najlepiej kupić chlorek magnezu CZDA (czysty do analizy) w aptece i wsypać kilka łyżeczek do kąpieli. Poleżeć 15-20 min w takiej wodzie i magnez wchłania się całą powierzchnią skóry.
Prawda raz jeszcze prawda - skóra to największy organ człowieka i jak się okazuje wobec naszego niejednokrotnie kiepskiego wchłaniania tj, stanu układu pokarmowego, wchłanianie przez skórę będzie dużo bardziej skuteczne.
~__the_best__
Najlepiej kupić chlorek magnezu CZDA (czysty do analizy) w aptece i wsypać kilka łyżeczek do kąpieli. Poleżeć 15-20 min w takiej wodzie i magnez wchłania się całą powierzchnią skóry.

zastanawia mnie cóż to ten "lekarski" magnez?? :)

[quote="oczamidietetyka"]Zgadzam się najważniejsza jest postać magnezu, czyli najlepiej ta organiczna (np. mleczan, cytrynian, glukonian, glycynian), ale ważna jest też dawka przyjmowana jednorazowo.
100% dawki, tak reklamują się niektórzy producenci, a wchłanialność niewielka. Nie warto przepłacać.

A chlorek? Chlorek magnezu też jest jak najbardziej organiczny, przyswajalny - występuje naturalnie w morzach, czyli sama przyroda. Ja używam chlorek, choć aktualnie nie tylko i jest ok. A co do dalszej części to znam substancje, które przyswajają się lepiej, na pewno będą do nich należeć przede wszystkie nie tabletki a formy sypkie, niezależnie jaki to będzie związek.

Katrin3
Biorę magne b6 od paru tygodni ale w sumie nie widzę żadnej poprawy. Skurcze jak były tak są, senność też nie przeszła. Zaczęłam biegać więc będę musiała pomyśleć nad jakąś alternatywą dla tabletek.

dlatego też w nawiązaniu do tej wypowiedzi polecam przede wszystkie sypie formy magnezu.
fiki14
a co polecacie na uporczywe skurcze w łydkach?
no i na to magnez oczywiście też :)
A fasola orzechy itd to dobre jego żródła jednak współcześnie gleba jest mocno wyjałowiona i zdaje się że dodatkowa suplemenatcja nie będzie szkodliwa.
Ja dzięki magnezowi lepiej się wysypiam, czas zasypiania z pół godziny czy godziny skrócił się do parunastu minut, zniknęły też bóle w barkach i właśnie skórcze w łydkach.

Odnośnik do komentarza

Czekolada ma magnez, ale nie ma szans dostarczyć go tyle ile suplementacja sypkim magnezem.

Poza tym należało by dodać, szczególnie do wiadomości wszystkich fanów czekolady jak źródła tego pierwiastka, że współczesna czekolada nadal mogłaby się spokojnie nazywać wyrobem czekoladopodobnym, c=bo choć kakao zawiera to jej głównym składnikiem jest cukier! Spójrzcie na skład produktów zanim je kupicie, powie samo za siebie. Niestety tak samo jest w przypadku gorzkiej czekolady nie tylko mlecznej. Do tego totalnie naturalne mleko odtłuszczone w proszku, po prostu samo zdrowie...

Jeśli ktoś chce jeść czekoladę to należałoby wybrać ekologiczną czy organiczną i to też uważnie - nie wszystko co eko jest od razu super bez zastrzeżeń. I nie zawierają cukier, ale można znaleźć taką która np. zawiera cukier nierafinowany i 70, 80 czy nawet 90% kakao. Ja taką kupuję, więc wiem że jest. Lepsze jednak będzie już surowe kakao, określane też jako raw (z ang.), które nie zawiera cukru. W załączniku najlepsza jak dla mnie oczywiście czekolada jaką do tej pory znalazłam, gdyby jednak ktoś sie upierał przy czekoladzie właśnie.

Jedzenie mlecznej czekolady milka i wmawianie sobie, że właśnie suplementujemy się magnezem to oszukiwanie samego siebie.

monthly_2015_03/jak-dostarczyc-sobie-pelnowartosciowy-magnez_2769.jpg

Odnośnik do komentarza

oczamidietetyka
Zgadzam się najważniejsza jest postać magnezu, czyli najlepiej ta organiczna (np. mleczan, cytrynian, glukonian, glycynian), ale ważna jest też dawka przyjmowana jednorazowo.
100% dawki, tak reklamują się niektórzy producenci, a wchłanialność niewielka. Nie warto przepłacać.

dodam, że 3 łyżki nasion dyni w ciągu dnia to już 40-50% zapotrzebowania na magnez - może lepiej przerzucić się na naturalne wspomagacze?

Dzieki wielkie za tak ważną radę ! Może nareszcie przestaną mnie lapać skurcze stóp.. ;/

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...