Skocz do zawartości
Forum

Dlaczego komary kłują tylko mnie?


Gość Sha Sha

Rekomendowane odpowiedzi

Może wydać się wam to śmieszne ale mnie to uprzykrza życie. Otóż chodzi o komary. Jeśli np w pokoju jest 5 osób to komar ugryzie mnie... Jeśli mojego męża ugryzie 1 komar mnie gryzie conajmniej 5. Potem bardzo silnie reaguję. Mam duże bąble, ktore masakrycznie swędzą, że nie wiem co robić. dlaczego komary upodobały sobie mnie?

Odnośnik do komentarza

co już wypróbowałam to tak:
Świece - nie działają
taka spirala do podpalenia - nie działa
offy, brosy itp działają ale krótko
olejek waniliowy - powiedzmy że działa, ale nie moge go stosować bo mam uczulenie.

po ukąszeniu wypróbowałam
amol - dziala - mniejsza opuchlizna i swędzenie
bros + aloes - działa łagodzi swedzenie
fenistil - działa, ale jest drogi

Odnośnik do komentarza

Również nie przepuszczają mi owe skrzydlate łakomczuchy. O ile krew zapewne mam słodką, to myślę co wabi owe panie, to nasze ph skóry. Ten naturalny nasz zapach wydobywający się z receptorów jest tym zaproszeniem. Niestety o ile dół spryskam wszelkimi mało przyjemnymi środkami to na górze trzeba się już nawdychać. Kempingując spirale szału nie robiły, lecz działanie miały, trzeba je tylko umiejętnie rozłożyć na ziemi, ogniskiem też można się wspomagać w ich przeganianiu. Nie wiem czy w aptece niema czegoś w formie tabletek by zniwelować skutki swędzenia. Zauważyłem, że ludzie tak samo nie potrafią się umiejętnie perfumować jak i używać tego rodzaju środków, przesadzając. Większą uwagę należy poświęcić, nadgarstkom,szyi i skroniom niż ubraniom.

Odnośnik do komentarza
Gość lambada123

mnie jak mnie, ale moje dzieci to komary uwielbiają dosłownie. najgorzej, że one ciągle to rozdrapują, bo brzdące z nich małe.
zawsze wydawało mi się, że synek ma jakieś dziwnie duże opuchlizny po ukąszeniach, dobrze że się zreflektowałam bo okazało się że jest uczuleniowcem :(
reszta stada znosi to łagodniej ale mimo wszystko doskwiera nam ten problem nieustannie, może macie coś sprawdzonego i skutecznego na ukąszenia owadów? przed wapnem, kompresami uciekają gdzie pieprz rośnie, a o tabletkach jakichkolwiek nie ma mowy!

Odnośnik do komentarza

Odświeżam temat bo lato już niedługo, a komary można spotkać coraz częściej. I właśnie zastanawiam się, jaki preparat na komary najlepiej kupić. Słyszałam, że Mosbito ma w ofercie suchy spray, który się nie lepi i od razu wysycha. Na dodatek można go stosować także u dzieci powyżej trzeciego roku życia. Wiecie może coś więcej na ten temat?

Odnośnik do komentarza
W dniu 31.05.2023 o 21:26, Agnieszka882 napisał:

A coś dla młodszych dzieci mają? Na pokładzie dwulatka i 6-miesięczne niemowle.

Mają np. bardzo fajne plastry dla dzieci od 6 miesiąca, można je przykleić na wózek, ubranko itp. odstraszają komary i meszki. Z tego co mi się wydaje, jest też jakaś emulsja od 6 m-ca, ale najlepiej rozejrzyj się na stronie ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...